dearMoon Projesi | Uzay Turizmi

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21

İnsanlar, ilk evrimleştiği zaman, kafasını yukarı kaldırdığında gördüğü şeyi tarih boyunca araştırdı. Bazen tapınaklar inşa etti bazen adaklar adadı. Hepsinin ortak noktası ise oraya ulaşmaktı: uzaya. Yüzyıllardır süregelen araştırmalar sonucunda yakın bir geçmişte insanoğlu, en büyük hedefini belki de gerçekleştirmişti. Doğu-Batı savaşı bir anda teknolojik bir savaşa evrilmişti. Artık barutlu silahlar değil, roketli silahlar yıkıcı bir etkiye sahipti.

İlk uzaya gidişimizden dek bugüne öyle geliştik ki, kendi uzaya araçlarımızı çok kısa zamanlar içinde üretip uzaya fırlatır olduk. Dünya'nın önde gelen ve gelmeyen uzay ajansları, kendilerini farklı bir boyuta taşıdı. Hindistan, Amerika, Arap ülkeleri ve Doğu medeniyetleri, kendi araçlarını yapar hale geldi. 21. yüzyılda şu ana kadar yüzlerce hatta binlerce deneme yapıldı. Fakat bu deneme hepsinden ötede. Çağ açıp kapayacak düzeyde: uzay turizmi.

Dünya'nın belki de en gelişmiş uzay şirketlerinden biri olan SpaceX, yıllar önce bir proje başlattığı duyurmuştu: dearMoon. Ünlü, Japon iş insanı Yusaku Maezawa tarafından finanse edilen dearMoon, uzay turizimini başlatan proje olabilir. 2023'de SpaceX'in Mars için geliştirdiği Starship isimli uzay aracı, sivil insanları Ay'ın yörüngesinde dolaştıracak ve Dünya'ya geri getirecek.

Dostlar, gerçekten de uzay çalışmaları öyle hızlandı ki durdurak bilmeden ilerliyor. Elon Musk ve NASA bu işi ayrı bir boyuta çıkarmış durumda. NASA zaten Mars'a rover yollamış durumda ve Kızıl Gezegen'de araştırmalar yapmakta fakat SpaceX'in hedefi ise daha büyük: Mars'ı kolonize etmek.

Artık çağ Uzay Çağı. Ülkeler toprak kavgası değil yörünge kavgası yapmalı. Yönümüzü antik medeniyetler gibi yukarı çevirmeliyiz.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Ben daha tatil için başka ülkeye hatta şehre gidemiyorum bırak uzayı. :D

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
35.000 dolar gibi bir ücreti olacağını duydum. O paraya Dünya'da cenneti yaşayabiliriz bence. :caktirma: