Duyuru Değerlendirme Sistemi!

Değerlendirme sistemi uygulamasına geçilmeli mi?

• Evet.

• Hayır.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konu Dışı fakat Sitenizin arkaplan rengini vs. değiştirin Gri içimizi karartıyor Renk getirin yeşil sarı herhangi bi renk getirin lütfen dikkate alin bu sözümü
Eski "Minecraft Türkiye" temasını kullanabilirsin, ha o yetmez dersen biraz CSS öğrenip Gamer++ ile özel bir tema bile hazırlayabilirsin.

Konuya gelirsek: Değere göre sıralama sistemi olursa daha da iyi olabilir, ama şu anlık ta bir konunun kalitesini görmeye yarayabilir. Her şeye 1 yıldız veren trolleri de bir şekilde atlatmak lazım ama nasıl yapılır bilmiyorum.

MySkript

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarılı fakat sunucular sıralamalı olsa daha güzel olabilirdi.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben zaten bunu anket ile yapıyordum (bkz) fakat bir şey yaptığını sananlar sebepsiz ve yan hesap açmaya üşenmeyip sebepsiz oy veriyor. Grup konumda da vardı bu anket, görmüştük yan hesapları. Bu yüzden anketin kaldırılmasını talep ettim. Yani bu özellik kullanışsız ve saçma olur. Kimin ne oy verdiğini bile göremezken.. Evet oylar bir işe yaramıyor, fakat konu sahibinin huzurunu kaçırıyor. Yani bu sistem kaldırılmazsa veya en azından kullanıcı isteğine göre aktifleştirilmez ise konu açmaktan soğuyabilirim.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Ben zaten bunu anket ile yapıyordum (bkz) fakat bir şey yaptığını sananlar sebepsiz ve yan hesap açmaya üşenmeyip sebepsiz oy veriyor. Grup konumda da vardı bu anket, görmüştük yan hesapları. Bu yüzden anketin kaldırılmasını talep ettim. Yani bu özellik kullanışsız ve saçma olur. Kimin ne oy verdiğini bile göremezken.. Evet oylar bir işe yaramıyor, fakat konu sahibinin huzurunu kaçırıyor. Yani bu sistem kaldırılmazsa veya en azından kullanıcı isteğine göre aktifleştirilmez ise konu açmaktan soğuyabilirim.
Kimin değerlendirme yaptığı sisteme kaydediliyor eğer sabotaj ihtimali olduğunu düşünüyorsanız rapor etmeniz durumunda gerekli inceleme yapılır ve illegal değerlendirme varsa düzeltir. Benim düşünceme ters bir düşünceye sahipseniz, size "sizin oyunuz huzur bozucu" veya "sizin oyunuz bir işe yaramıyor" demem hiç etik olmaz.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimin değerlendirme yaptığı sisteme kaydediliyor eğer sabotaj ihtimali olduğunu düşünüyorsanız rapor etmeniz durumunda gerekli inceleme yapılır ve illegal değerlendirme varsa düzeltir. Benim düşünceme ters bir düşünceye sahipseniz, size "sizin oyunuz huzur bozucu" veya "sizin oyunuz bir işe yaramıyor" demem hiç etik olmaz.
Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum. Dediğim gibi ben istemeden değerlendirme çıkmamalı. Çıksa da anket varken bir işe yaramayışından çok gereksiz görüyorum. Sebebi olmayan her oylamaya karşıyım. Kaynaklar (Resources) sisteminde olduğu gibi; oylama verilirken sebep yazılmalı ve herkes bunu görmeli.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim açımdan çok gereksiz bir şey. Eğer konulara forumlar sayfasından bakmıyorsam o kadar önemli değil ki ben 2 yıldır öyle bir şey yapmadım. Onun dışında konuya girdikten sonra yıldızları görsem, 1 yıldız bile olsa okurum. Yani bana hiçbir etkisi olmayan bir şey. Böyle şeyler ekleneceğine sayfanın yarım saatte zar zor açılmasının sebebi olan reklamlar azaltılsa kat kat kat daha mükemmel olabilir. Ne biliyim konunun bütün düzenini bozan soldaki o kocaman reklam yeri olmasa mesela? (-Bence-)

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum. Dediğim gibi ben istemeden değerlendirme çıkmamalı. Çıksa da anket varken bir işe yaramayışından çok gereksiz görüyorum. Sebebi olmayan her oylamaya karşıyım. Kaynaklar (Resources) sisteminde olduğu gibi; oylama verilirken sebep yazılmalı ve herkes bunu görmeli.
Oylama sistemi eklenti ile yapıldığı için ve eğer eklentide dediklerin gibi ayarlar yoksa veya dediğine benzer alternatif bir eklenti yoksa bence forum bunu yapmayacak.

sleepypixxel

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Her ne kadar güzel bir sistem olsada biraz eskide kalmış ve XenForo ekosistemine uymayan bir sistem. Yine de fena fikir değil. :)

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence değerlendirme sistemi iyi olur. Ancak yan hesap, bot vs. gibi durumların ortaya çıkabilme olasılığı üyelerin canını sıkacağı için birçok kişinin görüşü negatif olacaktır.

Peki ya konuları değerlendirecek üyelerin bir takım şeylere sahip olmaları gerekse nasıl olur?
Demek istediğim belirli bir süre foruma üye olmak ve belirli bir mesaj sayısına ulaşmak gibi.
Diyelim ki bir konuyu değerlendirmek için 2 - 3 aydır foruma üye olmak olsun ayrıca 150 - 300 civarı da mesaj sayısı olsun.
(Tabi bu yinede yönetimin alacağı bir karar ben sadece örnek veriyorum.)
Eğer böyle bir gereksinim olursa kimsenin bir kaç yan hesap açıp 2 - 3 ay beklerken 500 civarı mesaj kasmaya yelteneceğini sanmıyorum.

Oldu ki bu işe kalkıştılar, düşüncem şu ki spam yapacaklar ve kısa sürede üyeler tarafından fark edilip rapor edileceklerdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...