(DEVASA KONU TR'DE İLK) Komut Bloğu Makineleri

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar sizlere efsane bir konu ile karşınızdayım. Konumuz Komut Bloğu Makineleri.
Biliyorsunuz pek çok Türk Youtuber komut bloğu makineleri gösterdi. Devasal itemlerden tutda kendi kendine şehir kuran makineye kadar.
Fakat siz bu makinelerin nasıl yapıldığını biliyormusunuz? Yabancı kaynaklarda uzun süren araştırmalarım sonucunda buldum ve buraya yazıyorum.
Orjinal İçerik: 'den alınmıştır.
Türkiyedede Komut Bloğu Makineleri yapanlar olsun istedim. Eğer tutarsa konu belkide foruma ayın komut bloğu makinesi bile belki eklenir :D

Bilgi: Ben 1.8 kullanıyorum burdaki komutlar 1.8 uyumludur. Fakat 1.8 den sonraki sürümlerde FallingSand yerine falling_block olarak değiştirirseniz belki olur(test etmedim)

İlk kodumuz çok basit bir blok yerleştirici kodumuz:
Kod:
/summon FallingSand - -1 -
{Block:redstone_block,Time:1,Riding:
{id:FallingSand,Block:command_block,Time:1,TileEntityData:
{Command:/fill - --1 --1 - -50 --1 redstone_block},Riding:
{Command:/fill - --1 --1 - -50 --1 redstone_block}}}

Sırada ise nasıl çoklu komut ekleyecğimiz var örneğin:
Kod:
/summon FallingSand - -1 -
{Block:redstone_block,Time:1,Riding:
{Command:/fill - --1 --1 - -50 --1 redstone_block},Riding:
{Command:/fill - --1 --1 - -50 --1 redstone_block}}}
varsa biz tam redstone_block} kısmından sonra bir virgül atıp redstone_block},
Riding:
{Command:/fill - --1 --1 - -50 --1 redstone_block} şeklinde yapıştırıyoruz işte bu kadar basit.
Ardından en sondaki }} kısmına eklediğimiz şey kadar } koyuyoruz.

Burda mesela 4'Lü kodumuz var:
Kod:
/summon FallingSand - -1 - {Block:redstone_block,Time:1,Riding:{id:FallingSand,Block:command_block,Time:1,TileEntityData:{Command:/setblock  -1 -2 - minecraft:grass},Riding:{id:FallingSand,Block:command_block,Time:1,TileEntityData:{Command:/setblock  -1 -1 - minecraft:grass},Riding:{id:FallingSand,Block:command_block,Time:1,TileEntityData:{Command:/setblock  -1 -3 -  minecraft:grass},Riding:{id:FallingSand,Block:command_block,Time:1,TileEntityData:{Command:/setblock  -1 -4 -  minecraft:grass}}}}}}

Evet güzel bir rehberin dahada sonuna geldik yorumlarda neler yaptığınızı söyleyin . Eğer bir yerde yanlışlık yaparsanız yorumlarda konuşabilirsiniz

Command içine yapmak istediğiniz komutu atınız. Örneğin /kill Qa (neden Qa yazdım çünkü benim bilgisayarın altgr tuşu kırık.)

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yeni Sürüm Bende biraz kasıyordu chunku kısa kısa oynadım drop giriodu. 4gb ram var. reklam olmasın ama bazı büyük tr sunucuları bile hala 1.8 kullanıyor.
Eskiden en güzel sürüm 1.7.10 ,1.6.4 'idi şimdi 1.8 hem 1.8 pvpsi çok güzeldir.

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Bu işten hiç anlamıyorum, konuyu da hortlatayım