Devasa yapıları nasıl yapıyorlar ?

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu devasa yapıları nasıl yapıyorsunuz ? Bir program yardımıylamı yoksa normal olarak mı ?
@Majoras @bydemir06

Poyro

Super Smash Brothers for Nintendo Switch
En iyi cevaplar
0
öhöm...
www.tinkercad.com sketchup gibi bir 3d tasarım programı olsa da 3d yazıcılık ve MCEdit schematic dosyalarına çevirebiliyor

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Bunu hep bende merak etmişimdir.
Ancak gerçeği öğrendikten sonra, o kadar da değerli veya büyük bir şey ile yapılmadığını öğrendim. Meğer klasik eklentiler yardımıyla, el ile yapılıyormuş :). Hatta bunu, gerçek ve bir profesyonel olarak büyük sunucularda görev alan mimarlara bakarak öğrenmiş bulunuyorum.

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir şey değil. Yalnız unutma. Sana sadece schematic dosyasını veriyorlar ve bazen bozulabiliyor.
tahmin edeyim tinkercad microsoftunmu ?
Bunu hep bende merak etmişimdir.
Ancak gerçeği öğrendikten sonra, o kadar da değerli veya büyük bir şey ile yapılmadığını öğrendim. Meğer klasik eklentiler yardımıyla, el ile yapılıyormuş :). Hatta bunu, gerçek ve bir profesyonel olarak büyük sunucularda görev alan mimarlara bakarak öğrenmiş bulunuyorum.
aynen ya tinkercad vb. programlarla yapıldığını öğrenince üzüldüm ./

Majoras

Arcenia Network
Grafiker
En iyi cevaplar
0
Tinkercadı kullandıklarını sanmıyorum.Paylaşılan objeleri hiç uğraşmadan oyuna aktarıp burada "emek" diye gösterebileceklerini sanmıyorum.Bazı mimari eklentiler büyük mimarilerdeki yapılacak tekrarlı işler için işimizi kolaylaştırıyor.Başkasının işini tam olarak bilemem fakat ben el ile yapıyorum. Bildiğim kadarıyla büyük bir proje minimum 1-2 hafta sürüyor.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
.//wand en büyük dostundur :D
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi yorum yapan biri daha. :pof:
Aslında oldukça basit tek bir kural var desenler yada bloklar birbirlerini takip etmemeli. Bu işi yaparken worldedit kullanılıyor ama büyük bir kısmını kendin yapıyorsun, bir ara creative sunucu açıp çalışabiliriz. @NoName0972

Son düzenleme:

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Ben devasa yapı pek yapmıyorum sadece yerleşim alanları vs. yapıyorum.
Devasa yapılar yapmak konusunda bilgi verebiirim:
Öncelikle sunucu eklentileri hakkında: WorldEdit ile bir eklenti vardı, diğer eklentinin adını unuttum fakat npc ile inşa ediliyordu.
Uygulama olarak: Schematic, MCEdit, World Painter gibi uygulamalar var.
Eğer harita üzerinde incelemek istersen Overviewer, Mineways gibi uygulamaları deneyebilirsin.
Arşivimde bunun dışında birçok Minecraft ile ilgili uygulama mevcuttur. Daha fazla bilgi almak isteyenler iletişime geçebilir.