Discord.JS V12 Rehberi

BTHANYLMAZER

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar, evet gene ben. Uzun bir aradan sonra tekrardan buradayım. Bugünkü konumuz Discord.JS V12. Evet, neden tekrardan bir Discord.JS makalesi der gibisiniz. Hemen söyleyeyim, Discord.JS adlı modülümüze V12 güncellemesi geldi. Ve bununla birlikte her şey değişti. Hemde her şey! Fonksiyonlardan tutun, tanıtımlara kadar. Artık Discord'u değişken olarak tanıtabiliyoruz. Evet, şaka gibi. Ama Discord'un hiçbir şekilde değişkenli tanıtamazdık. Ama artık bitti. Hadi gelin şu V12'ye göz gezdirelim.

NOT!
Arkadaşlar ben YouTube adlı platforma ders videoları çekmekteyim. Oradan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şimdi rehberimize geçelim.
1. BÖLÜM = ANA DOSYA
Artık V12'de ana dosyada botu çalıştırmada biraz farklılıklar oldu. Şimdi bot oluşturmayı geçiyorum. Zaten ilk makalede bulunmakta.
Şu anda herkesin en kötü ve baş belası V12. Ve bununda yanında 1 hafta içerisinde V11 kaldırılacak ve bütün botlar V12 olacak. Bende bunun için bir rehber ve videolar yaptım.

Şidmi bir klasör açıyoruz. Bu klasörün içine main.js adında bir dosya açıp onu VSC adlı program ile açıyoruz. Ve içine bu alttakini yazıyoruz.
JavaScript:
const { Client } = require('discord.js')
const client = new Client({
    disableEveryone: true
});

client.on('ready', async () => {

console.log('Bot açıldı.')

});

client.on('message', (message) => {

if (!message.content === 'ping') {
        return message.channel.send('Pong!')
    }
});

client.login('SUPREME_BOT_TOKEN')

tabii burada pek farklılık yok. Ama command handler ve komut ayarları çok çok değişti.

Bu bir örnek idi.

BÖLÜM 2 = KODLARIN ANLAMLARI
Bu kodların bir anlamı ve ayarları var. Bu rehberde bunları da belli etmek istedim. Benim Discord sunucumdan bana ulaşarak V12 ile alakalı hatalarınızı bana atabilirsiniz.

Şimdi kodların anlamları:

const modül-isim = require('modülün-npm-adı');
Buradaki işlev, orjinal JS'ye ait. Her zaman kullanılan modül tanıtımı.

const client = new Client({ disableEveryone: true });
Buradaki işlev, client (bot profil) tanıtımı.

client.on('event-adı' (event-değişikleri) => {})
Burada event tanıtımı yaptık.

client.login('SUPREME_BOT_TOKEN');
Burada ise botumuzun girişini ayarladık.

BÖLÜM 3 = BOTU ÇALIŞTIRMA
Şimdi botu çalıştırma zamanı. Açtığımız klasöre Shift+Sağ Klik yapıyoruz. Daha sonra gelen menüden PowerShell penceresini burada aç diyoruz.
Daha sonra konsola npm init yazıp botumuzun package.json'unu oluşturuyoruz. Ve en son modülleri kurduktan sonra node main.js yazarak botumuzu çalıştırıyoruz.

Evet biliyorum. Bu rehber, pek rehber gibi olmadı. Ama en azından biraz daha sizlere bir şeyler katmak istedim. Discord.JS V12'yi detaylı öğrenmek isterseniz benim YouTube kanalıma göz atmanızı tavsiye ederim. Ve son olarak ise, bir önceki makalem burada!

YouTube kanalım:

Sizleri seviyorum, bir başka rehberlerde görüşmek dileğiyle, görüşürüz.​

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Umarım daha iyi yerlere gelirsin, başarılar :1: