Duyuru Discord ve Topluluk Sunucularınızı Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Cardinal41

Ahanda Peynir
Emekli
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
145106

Discord ve Topluluk Sunucularınızı Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Merhabalar. Bildiğiniz üzere, Gamer Forumları'nda Discord veya diğer IRC sunucularındaki topluluklarınızı tanıtabilmeniz, geçtiğimiz forum güncellemesinden beri, belirli şartlar dahilinde serbest hale gelmişti. Oluşumlarınızı tanıtmak için küçük bir form aracılığıyla forum yönetimine sunucu içeriği, kişi listesi vs. gibi gerekli birkaç bilgiyi göndermeniz gerekiyordu. Üye İlişkileri kısmı halen kullanılabilir. Ek olarak bu güncellemeyle birlikte Discord veya diğer VoIP / IRC sunucularında bulunan oluşumlarınızı öne çıkararak tanıtmak için topluluk olarak belirli bir seviyeye gelmiş olmanız gerekecek.
Topluluğunuzu Nasıl Öne Çıkarabilirsiniz?
Öne çıkarılmış bir tanıtım konusuna sahip olabilmek için topluluğunuzun bazı asgari özelliklere sahip olması gerekiyor:
  • Topluluk en az 500 üyeye sahip olmalı.
  • Topluluk sunucusunda uygunsuz içerik paylaşımı yapılabilen kanallar NSFW olarak işaretlenmiş olmalı.
  • Gamer oluşumunun kopyası veya alternatifi olan bir sunucu olmamalı.
  • Üyelerin kişisel haklarını koruyabilecek kurallara sahip olmalı.
  • Forum yönetiminin sunucuyu düzenli takibi için, varsayılan üye renklerinden farklı bir renge sahip olan, "gamer.com.tr" adında bir rol bulundurmanız ve bu rolün sunucunuzdaki VIP özelliklerine sahip olması gerekiyor. Bu rol için sunucunun sidebar (sağ kolon) kısmında, "rolü olan üyeleri geri kalan çevrimiçi üyelerden ayrı göster" seçeneğiyle yer ayrılmalıdır. Bu rol, ayrı gösterilen roller arasında sıra olarak aşağıda olmamalı ve göze çarpacak bir yükseklikte olmalıdır. Bu rol, sunucunuzun tanıtım denetmeni (bu şartları kontrol eden kişi) olan forum yetkilisine verilecektir.
Bu şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız başvuru bölümünden buraya tıklayarak başvuru atabilirsiniz. Başvurunuzda geçerli bir davet bağlantısı bulunmalıdır. Başvurunuzu yaptıktan sonra en geç 1 hafta içinde yanıt gelecektir.

Ayrıca, Minecraft sunucularına ait Discord sunucuları, ilgili Minecraft sunucusunun tanıtım konusunda izin alınmaksızın paylaşılabilir.

Tanıtımı Kabul Edilen Topluluklar.
Topluluğunuzun tanıtımının kabul edilmesi durumunda Gamer Forumlarında reklamınızı, sunucunuzun tanıtım kurallarını ihlal etmediği sürece barındırabilirsiniz. Topluluk sunucusu tanıtımınız için tanıtım konusu açmanız gerekiyor, konunuzu açtıktan sonra konunuz Üye İlişkileri kısmında "Popüler" adlı ön eki alır. Diğer tanıtım detayları, başvurusu kabul edilen üyelerimize özel mesaj üzerinden iletilir. Reklamı kabul edilen topluluk sunucuları belli aralıklarla forum yönetimi tarafından takip edilecektir, tanıtım kurallarının ihlal edilmesi durumunda ilgili sunucunun reklamı kaldırılır.

Öne Çıkarılmış sunucuları görmek için tıklayın.

Herkese iyi forumlar dileriz.

Gamer Forum Yönetimi

Daaydreamer

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
500+ üye olsaydı zaten tanıtımını yapmazdık...

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
500+ üye olsaydı zaten tanıtımını yapmazdık...
Doğal partner sınırı dediğim bir şey var, özellikle 500 üstü kanallar partner almaya devam etseler bile çok büyüyemiyorlar ama bu dediğim sadece gözlem yani. Hedefi 1k olan sunucular için ideal ama şartlar biraz fazla olmuş.