Dünya Benzeşme İndeksi & Kepler 438b

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Dünya Benzeşme İndeksi

Şimdiye kadar bir sürü gezegen keşfetmemize rağmen bu gezegenlerin çoğu yaşama elverişli değil. Bu yüzden bilim adamları Dünya ile benzerlik gösteren gezegenleri Dünyaya ne kadar benzediğine bağlı olarak puanlıyor. 1 puan tamamıyla Dünya, 0 puan Dünyaya hiçbir şekilde benzemiyor. Şimdiye kadar az buçuk Dünyaya benzeyen gezegenler keşfedildi ve Dünya benzeşme indeksine bu gezegenler konuldu. Sizce ilerleyen zamanlarda bu gezegenlere gidebilir miyiz?

Dünyaya en çok benzerlik gösteren gezegen olan Kepler 438b, Dünyaya yaklaşık 470 ışık yılı uzakta. Şimdilik gitmemiz mümkün değil ama belki ilerleyen zamanlarda uzayda seyahat etmenin bir yolu bulunursa belki bu gezegene gideriz ne dersiniz? Kendisi Kepler gözlem evi tarafından bulundu. Ana yıldızına olan uzaklığı yaşanılabilecek seviyede. Gezegenin Dünyamıza benzerlik oranın 0.88. Gezegenin çapı Dünyadan %12 daha büyük ve Dünyaya göre %40 daha fazla ışık alıyor. Yıldızının etrafında dönmesini 35 günde tamamlıyor, yani 1 yıl sadece 35 gün.

Screenshot_1.png

Kepler 438b, Dünya gibi kayalık, iklimi gayet iyi, su imkanları yerli yerinde olan nadir gezegenlerden bir tanesi. Olur da bir gün ışık hızını geçersek -ben geçebileceğimize inanıyorum- buraya gitmek isterdim. Bu gezegene ileri ki yıllarda gitme imkanınız olsaydı, gider miydiniz?

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben gitmezdim rüzgarda bisiklet mi sürülür .s bu arada o gezegene ışık hızıyla gitmen 470 yıl sürüyor ve o gezegende rüzgar dehşet hızlı diye hatırlıyorum orda uçabiliriz mecaz değil

aslında bayağı karlı elektirik kolayca üretilebilir ve yürümeyi unutmak lazım uçarak yaşarız o dünyada yürümek uçmak gibi hayal olur orda bi ara tartışmak lazım bunu :ha:

Son düzenleme:

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
güzelmiş, kaç otobüsüyle gidiliyor yazmamışsın.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Gitme imkanım olsa direk uzayda yaşamak isterim, gezegenin karasal bölgelerinden de fotoğraflarını da bekleyelim. Kaç yıl sonra ortaya çıkarsa artık...