EARTHSHAKER - Dota 2 Şampiyon Tanıtımları

DeCobray

Taş Madencisi
Mesajlar
80
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
61
Puanları
240
__________________________________________________________________________________________________

EARTHSHAKER - Dota 2 Şampiyon Tanıtımları
__________________________________________________________________________________________________Herkese merhaba değerli forum üyeleri. Dota 2 kategorisinde başladığım yepyeni serinin 2. konusuyla karşınızdayım: Earthshaker - Dota 2 Şampiyon Tanıtımları. Bir önceki konumuzda Dota 2 karakteri olan Sven'i tanıtmış, incelemiştik. Şimdiyse bu konumuzda Earthshaker karakterini inceleyeceğiz. Umarım faydalı olur. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Daha fazla uzatmadan konumuza Earthshaker'in hikayesiyle başlayalım.

Golmeler veya gargoylelar gibi toprağın bir parçası olan, taşlardan büyü yardımıyla canlandırılan Earthshaker artık kendi özgür iradesi ile aramızda hayat sürüyor. Kendisi gibi diğer varlıkların aksine o kendi özgür iradesini yarattı. Artık kendisinden başka kimseye hizmet etmiyor. Yeryüzünde yaşayan varlıkların özgür ve yaşam dolu sesleriyle uyanan Earthshaker artık toprağın ve taşların altında derin ve düşsüz uykularda değil! Garip varlıklara karşı zamanla merakı arttı. Bir gün Nishai'nin zirvelerinde öyle büyük depremler meydana geldi ki, tepelerden düşen çoğlar yüzünden dere yataklarının yönleri değişti. Ayrıca alçak vadiler dipsiz uçurumlara dönüştü. En sonunda depremler durduğunda, ortalık sessizleştiğinde, Earthshaker üzerindeki koca koca kayaları attı ve tozların arasından yeryüzüne ayak bastı. Kendisini imgelerinde gördüğü ölümlü bir yaratığın şekline soktu ve Raignor Stonehoof adını aldı. O artık yaralanabiliyor, nefes alabiliyor. Aynı şekilde biz faniler gibi ölebiliyor. Ancak ruhu hala bir toprak parçası ve ruhunun güçlerini yanından hiçbir zaman ayırmadığı bir totemin içinde taşıyor. Bir gün canlı bedeni küllere dönüşüp yeryüzünü terk ettiğinde; toprağın ruhları onu, Raigor Stonehoof'u sevgi ile selamlayıp tekrar aralarına alacaklar.

Tanrısal bir hikayeye sahip olan Earthshaker önceki konuda tanıttığımız gibi yakın dövüşçüdür. Gelin hep birlikte yakın dövüşçü karakteri olan Earhtshaker'in genel özelliklerine göz atalım.
Karakterimizin zeka gücü 16, çevikliği 12 olup gücü ise 22 olarak verilmiş. 24-34 arasında hasar veren Erthshaker 310 hareket hızına sahiptir. Karakterimizin zırhı ise 2,68 olarak bizlere verilmiş. Karakterimizin genel özelliklerinden bahsettiğimize göre gelin hep birlikte karakterimizin yeteneklerinden (skill) bahsedelim.

Evet, karakterimiz Fissure, Enchant Totem, Aftershock ve Echo Slam olmak üzere 4 yeteneğe sahiptir. Peki bu yetenekler ne işe yarar? Gelin hep birlikte yetenekleri tek tek inceleyelim.
Fissure


Earthshaker Fissure yeteneği ile yere kudretli bir totemle vurur. Bu totem geçilmez bir taş etkisi yaratır ve bu taş düşmanları sersemleterek hasar verir.
Yere kudretli bir totemle vurarak, geçilemez bir taş yükseltisi yaratır. Bu taş yükselti, düşmanları sersemletir ve hasar verir. yeteneğin seviyesine göre 125 / 140 / 155 / 170 mana bedeline sahip olan yeteneğin dolum süresi 15 saniyedir. Nokta hedefli yeteneğin sersemletme süresi ise yine yeteneğin seviyesine göre değişiklik gösterir. 1 / 1.25 / 1.5 / 1.75 sersemletme süresine sahip olan fissure yeteneğinin büyü bağışıklığını delme özelliği bulunmamaktadır. Hasar türü büyüsel olup yetenek düşman birimler üzerinde etkilidir.Enchant Totemi


Earthshaker'in enchant totemi yeteneği ile bir sonraki saldırıda rakiplerine daha fazla hasar verir. Aghanim's Scepter ile de bu özellik geliştirilebilir durumdadır. Mana bedeli 20 / 30 / 40 / 50 olup dolum süresi 5 saniyedir. Hedefsiz yetenek olan Enchant Totemi yeteneği düşman birimleri üzerinde etkili olup 14 saniye boyunca etkilidir. Ayrıca Scepter'li zıplama mesafesi 900'dür.


Aftershock


Earthshaker'in pasif yeteneği olan Aftershock ile karakter çevresindeki düşman birimlerine fazladan hasa veren ve sersemleten bir sallantı yaratır. Büyüsel hasara sahip olan bu yeteneğin hasarı yeteneğin seviyesine göre 75 / 100 / 125 / 150'dir. Yarı çapı 300 olan yeteneğin etki süresi seviyeye göre 0.6 / 0.9 / 1.2 / 1.5'dir.


Echo Slam


Echo Slam yeteneğiyle karakter şok dalagalarının zemin üstünden gitmesi sonucu düşman birimlerine hasar verir. Hasar türü büyüsel olup mana bedeli seviyeye göre sırasıyla 145 / 205 / 265'tir. Yeteneğin dolum süresi ise 150 / 130 / 110'dur. Büyü bağışıklığını delme özelliği bulunmayan yeteneğin yarıçapı ise 600'dür.


Evet Dota 2 Şampiyon Tanıtımları serisinin ikinci konusunun sonuna geldik. Umarım konu faydalı olmuştur. Konuyu tamamen kendim hazırladım. Alıntı değildir. Yorumunuzu eksik etmeyin. İyi forumlar dilerim.

__________________________________________________________________________________________________

DeCobray

__________________________________________________________________________________________________
 


Gondar

Ağaç Yumruklayıcı
Mesajlar
13
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
16
Puanları
0
uzun zaman sonra dotka ve bilen biri görmek hoj
 

Gesurft

Zombi Katili
Mesajlar
211
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
71
Puanları
0
Gayet güzel konu tanatımı hoş olmuş.
Bilgilendirme için teşekkürler.
 

Üst