Eclipse plugin okumama sorunu

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben vb.net c# ve c++ dili üzerine projelerimi yürütüyorum. Arasına java eklemek istedim ve bunu da minecraft üzerine kullanmaya başladım ama çok kötü bir sorunla karşılaştım. Exportladığım pluginleri sunucu okumuyor. Çözümünü bilen varsa söylesin lütfen.​

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Java'nın kendisi ile uğraşmadan direk minecraft için eklenti kodlamaya çalışırsan böyle olur :cay:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Java'nın kendisi ile uğraşmadan direk minecraft için eklenti kodlamaya çalışırsan böyle olur :cay:

Sıfırdan başlayan birinin sadece minecraft için eklenti kodlayacaksa bile önce temel java öğrenmesi daha doğru olacaktır fakat konudaki arkadaş zaten c# bildiğini söylüyor java ve c# çok benzer diller, pek bir yabancılık çekeceğini sanmam. Konuda zaten Eclipse kullandığından ve exportlayabildiğinden fakat bukkit'in plugini görmediğinden bahsetmiş. Bu da büyük ihtimal yanlış export yapmasından ya da plugin.yml eklememesinden kaynaklanır çünkü eklenti de bir hata olsa zaten Eclipse'de gözükür ve arkadaşımız farkederdi. Yüksek ihtimal plugin.yml ile alakalı bir sorun fakat başka bir sorunda olabilir tabii.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Detay vermeden sadece yaşadığın sorunu anlatırsan çözüm bulmamız zorlaşacaktır. Yaptığın eklentinin en azından ss ini atsaydın kodları olmadan. Ya da eklentiye neler eklediğinden bahsetseydin daha basit olabilirdi.

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar java bilmiyorum demiyorum java bukkit eklentili ile kullanmaya çalışıyorum.
[automerge]1525612852[/automerge]
plugin.yml ekledin mi?
Ekledim. Büyük ihtimal onda hata var sana atayım mı.
[automerge]1525612896[/automerge]
Sıfırdan başlayan birinin sadece minecraft için eklenti kodlayacaksa bile önce temel java öğrenmesi daha doğru olacaktır fakat konudaki arkadaş zaten c# bildiğini söylüyor java ve c# çok benzer diller, pek bir yabancılık çekeceğini sanmam. Konuda zaten Eclipse kullandığından ve exportlayabildiğinden fakat bukkit'in plugini görmediğinden bahsetmiş. Bu da büyük ihtimal yanlış export yapmasından ya da plugin.yml eklememesinden kaynaklanır çünkü eklenti de bir hata olsa zaten Eclipse'de gözükür ve arkadaşımız farkederdi. Yüksek ihtimal plugin.yml ile alakalı bir sorun fakat başka bir sorunda olabilir tabii.
Eclipse de hata raporu çıkmıyor.
[automerge]1525613050[/automerge]
Detay vermeden sadece yaşadığın sorunu anlatırsan çözüm bulmamız zorlaşacaktır. Yaptığın eklentinin en azından ss ini atsaydın kodları olmadan. Ya da eklentiye neler eklediğinden bahsetseydin daha basit olabilirdi.
1525613022886.png

1525613034345.png

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Arkadaşlar java bilmiyorum demiyorum java bukkit eklentili ile kullanmaya çalışıyorum.
[automerge]1525612852[/automerge]

Ekledim. Büyük ihtimal onda hata var sana atayım mı.
[automerge]1525612896[/automerge]

Eclipse de hata raporu çıkmıyor.
[automerge]1525613050[/automerge]

Ekli dosyayı görüntüle 74460
Ekli dosyayı görüntüle 74461

Dosya adında Main.java yazıyor fakat plugin.yml'de main: me.cheartman.main yazıyor, onu me.cheartman.Main yapıp dene bir de.

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Dosya adında Main.java yazıyor fakat plugin.yml'de main: me.cheartman.main yazıyor, onu me.cheartman.Main yapıp dene bir de.
Önceden öleydi zaten me.cheartman.Main di ben tekrar main yaptım hata değişmemişti şimdi tekrar eski yapmam saçma olur başka bir çaresi varmı

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Class ismi hatalı girilmiş önce onu düzeltip düzgünce export et. Ardından plugman eklentisini kur. Sunucuyu aç. Açtıktan sonra kendi eklentini yükle ve plugman load <Eklenti_Adı> ile kendi eklentini aktifleştir. Bu sırada Konsola bir bak. Hata olursa mesaj at. Eğer bir şey çıkmazsa, bana bir log at :D

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Konsolda hata veriyor mu veriyorsa onu atar mısın?

Kod:
Could not load 'plugins\Heal.jar' in folder 'plugins'
org.bukkit.plugin.InvalidDescriptionException: Invalid plugin.yml
        at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.getPluginDescription(JavaPluginLoader.java:164) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.loadPlugins(SimplePluginManager.java:133) [PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R1.CraftServer.loadPlugins(CraftServer.java:291) [PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at net.minecraft.server.v1_8_R1.DedicatedServer.init(DedicatedServer.java:156) [PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at net.minecraft.server.v1_8_R1.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:540) [PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.8.0_171]
Caused by: org.yaml.snakeyaml.scanner.ScannerException: while scanning for the next token
found character          '\t(TAB)' that cannot start any token. (Do not use \t(TAB) for indentation)
 in 'reader', line 4, column 8:
    author:     ChearTman
           ^

at org.yaml.snakeyaml.scanner.ScannerImpl.fetchMoreTokens(ScannerImpl.java:420) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.scanner.ScannerImpl.checkToken(ScannerImpl.java:226) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl$ParseBlockMappingValue.produce(ParserImpl.java:586) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl.peekEvent(ParserImpl.java:158) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl.checkEvent(ParserImpl.java:143) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeNode(Composer.java:132) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeMappingNode(Composer.java:231) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeNode(Composer.java:155) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeDocument(Composer.java:122) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.getSingleNode(Composer.java:105) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.constructor.BaseConstructor.getSingleData(BaseConstructor.java:120) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.Yaml.loadFromReader(Yaml.java:481) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.yaml.snakeyaml.Yaml.load(Yaml.java:412) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.bukkit.plugin.PluginDescriptionFile.<init>(PluginDescriptionFile.java:232) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.getPluginDescription(JavaPluginLoader.java:159) -[PaperSpigot.jar:git-PaperSpigot-9b05d00-33d5de3]
        ... 5 more

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Class ismi hatalı girilmiş önce onu düzeltip düzgünce export et. Ardından plugman eklentisini kur. Sunucuyu aç. Açtıktan sonra kendi eklentini yükle ve plugman load <Eklenti_Adı> ile kendi eklentini aktifleştir. Bu sırada Konsola bir bak. Hata olursa mesaj at. Eğer bir şey çıkmazsa, bana bir log at :D
Invalid plugin.yml Hatası alıyorum
[automerge]1525623012[/automerge]
org.bukkit.plugin.InvalidDescriptionException: Invalid plugin.yml
Main olarak düzelttin mi?
Hepsini düzeltim istersen skype veya discordan gösterebilirim.

Son düzenleme:

CheartMan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar hatayı çözdüm. Sebebi ise satır hatasıymış bu sorunu yaşayanlar içinde söylüyorum. boşluklara dikkat edin plugin.yml için