Yardım Eclipse ve JD Gui Yardım!

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar şimdi bir plugini JD gui ile açtım içini. Amacım sadece plugini türkçeleştirmekti. İçindeki messages bölümlerinin hepsinde mesajları kendime göre değiştirip kaydettim. Fakat jar dosyasını jd gui ile açınca class dosyaları java olarak değiştiğini fark ettim. Eclipse ile düzenlediğim onca şeyi şimdi class dosyasına çeviremediğim için bekletiyorum. Bunu nasıl geri class dosyası haline getirip jar olarak geri plugin yaparız? Profesyonel değilim lütfen biraz açıklayıcı olun.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Normalde eklentiler compile edilip .jar haline çevirilir. Compile yani Java kodundan JRE (Java Runtime Engine) koduna çevrildiği için normal olarak .class dosyalarını okuyup düzenleyemeyiz. Düzeltmek için bu .class dosyalarını decompile edip .java haline getirmemiz lazım. Dosyaları bu haldeyken düzenleyip tekrar compile edip .class halinde .jar haline çıkarmalıyız.

Önceden yapmamıştım fakat normalde eklentinin içinde mesajların olduğu dosyalar bulunuyor. Buradan sonrasını tam bilmiyorum. Birazcık ışık tuttuysam ne güzel.