|Eklenti(Plugin)| Map, Block Ayarlama, Süsleme TerrariumAPI

Packetlerin daha küçük olması hakkında?

• Evet, daha fazla süslemek ya da başka kullanım için iyi olur.

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır, daha küçük boyutuna gerek yok böyle de gayet iyi.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

LaxTirrek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Bugün yine farklı bir eklenti tanıtımı ile karşınızdayım. Bu konuyu normalde Sunucu Eklenti Tanıtımları bölümünde paylaşmak istedim lakin bu platformdaki seviyem yeterli olmadığımdan yine paylaşımlarımı buradan yapmaya devam ediyorum. Bugün de kendi yapmış olduğum seçtiğiniz alandaki yeri düzenliyip mini mapını çıkarıp istediğiniz gibi kullanmanıza yarayacak olan apimi(pluginimi) tanıtmak istedim;
TerrariumBlockAPI.

Api bulunan bölgeyi direk mini mapa çevirmenize de yarıyor. Ancak bu o kadar iyi değildi radar şeklinde istediğiniz gibi üstünde oynama yapabileceğiniz mini map yaptım. İstediğim gibi yerleştirip dilediğim vakitte set yapıp onun packetten gerçek entity armor standa dönüşmesini sağlayabiliyorum. Böylelikle istediğim yapı, süsleme orada hep bulunabilecek.

Matematik
Bildiğiniz üzere her ne kadar alanı copy paste yapıp packetlere dönüştürsem de aradaki boşluklar ve locationa uyumu aşırı ayrı olacak. Benim yaptığım basit bir matematikle ortaya vektör alıp packetleri belli oranda yerleştirebiliyorum.

Radar 1 saniyelik task içerisinde kendisini yenileyebiliyor. Ve packetler de ona göre davranıp yok olup geri geliyor. Basit mantık kurularak yapıldı.

şu an ki packet standlerin boyutu orta ileriki zamanlarda daha da küçültmeyi planlıyorum ve önerileriniz fikirleriniz varsa lütfen paylaşın.
Teşekkür ederim.

Ve son olarak yazımı desteklediğim video:

LaxTirrek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hareket güncellemesi ekledim, renderlenen alanı x,y,z boyutunda hareket ettirilebiliyor.
İlgili gif: