Eleştiri Özgürlüğü HK.

Eleştiri Özgürlüğü İstiyorum

• Evet

Kullanılan: 10 62.5%
  • Hayır

Kullanılan: 6 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    16
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Martin_Eden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hoşgeldiniz, şanslı insanlar ! Şanslı diyorum çünkü konumu okuduğunuz zaman, konumu okuyan sayılı insanlardan olacaksınız !​
Forum gezginleri olarak uzun bir zamandan sonra bu foruma uğradık, değişmişsiniz. Sizleri en son gördüğümde sayınız çok daha fazlaydı, neyse konumuz bu değil, konumuz forumunuzun sorunları ve evet şanslı olduğunuz kısım burada başlıyor, çünkü eleştiri anlayışsızlığından konum kapancaktır muhtemelen yasaklanacağımdır da.

Öncelikle başlamak istediğim nokta, Minecraft Batıklar bu konuya yazmış olduğum "çocukları yanlış anlaşılmalara ve korkulara yönlendirme" konusunda bir metin paylaşıp yazarı kınamıştım ama bu mesajımı silmeleri ile sonuçlandı.

Bir diğer hususa gelirsek, arkadaşım can yoldaşım @Russ_Brissenden'in haksız yere en azından o kadar ileri olmayacak bir uyarı ile yasaklanması, forumun kültürlenmesini kendine amaç edinen dostum, onu yasaklayan yöneticiye gayet tepkisini gösterdi, başını dik tutarak.

@Reinhard adlı yönetim üyesi herhangi bir durumu belirli bir mantık çerçevesinde inceleyip olumlu karar vermek yerine, her şeyi tehdit unsuru olarak algılayıp olumsuz kararlar alıyor. Umarım gerçek yaşamımızda karar alacak bir noktaya erişmez bu tutumuyla, çünkü toplum ahlakına yüksek derecede hasar verebilecek bir potansiyeldir bu anlayış.

Her neyse, okumuş olan kullanıcılar, sizlerin mantıklı bir hareket sergileyip, eleştiri hakkına erişmenizi umuyorum, gözleriniz açıkta kalsın.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Yo istemiyoruz biz adex sama senpai başkanımızla memnunuz o ne derse onu yapıyoruz zaten

Niye bu kadar havalısın bi de

Martin_Eden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Yo istemiyoruz biz adex sama senpai başkanımızla memnunuz o ne derse onu yapıyoruz zaten

Niye bu kadar havalısın bi de
AdexTR'yi eleştirmedim, forumun eleştiri antipatisini aşması üzerine kamuya sunduğum düzenleme talebidir. Eleştirdiğim yönetim üyesini belirttim orada.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Eleştiri diyerek işin içinden sıyrılma çabanız içler acısı.
Russ_Brissenden isimli, can yoldaşım dediğin fake hesapla birlikte alenen ırkçılık yapmanız sonucunda hakettiğiniz muameleyi gördünüz.
Burası basit bir forum, devlet yönetilmiyor, hayat kurtarılmıyor.
Boş propagandalarınızı buradan uzak tutunuz lütfen.

azeirel91

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kaç yıldır bu forumu kullanıyorum bir sürü hesabım oldu ama hiç birisi ban yemedi bilemiyorum keşke buraya bir kaç fotoğraf atsan da hem fikir olabilsek eleştiri özgürlüğü var ama eleştirisini düzgün yapmayanlar var lütfen fotoğraf atın da inandırın bizi.

ByNovem

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Merhaba galiba birisi burada felsefeyle alakalı bir konu açmış. Ben de kendi felsefemden bahsetmek istiyorum.

1- Değerler yalan, hepsi insan uydurması
Aslında insanın doğasında hiçbir şekilde duygusal yolla kendisine bağlanılan değerler bulunmaz. Bunlar tamamen toplumdan ya da ebeveynlerden kapılır. Ormanda tek başına büyüyen bir çocuğun değerleri yoktur. Dini değerler toplumu dizginlemek amacıyla yöneticiler tarafından uydurulmuştur, aynısı milli değerler için de geçerlidir. Ortak bir şeye inanan bir toplumda farklılıklar azalır ve insanlar tekdüzeleşir. Bu da onları kolay yönetilebilir yapar. Aile değerleri de yalandır. Babanın anne ile ilişkiye girmiş olması çocuğu onlardan sorumlu yapmaz, çünkü çocuğun fikri alınmamıştır.

2- Her ilişki çıkar ilişkisidir.
Doğru okudunuz. Ebeveynlerinizi seversiniz çünkü sizi besler. Ebeveynleriniz sizi sever çünkü siz de onların egosunu ve içgüdülerini tatmin edersiniz. Tanrı'yı seversiniz çünkü ondan bir şeyler bekler ve yaşadığınız iyi şeyleri ona bağlarsınız. Platonik aşık olursunuz çünkü gördüğünüz kişiden cinsel olarak faydalanabileceğinizi düşünürsünüz.

3- Bencillik iyidir ve Egoizm insanın doğasıdır.
Kendi egosuna hizmet etmeyen başkasının egosuna hizmet eder. Kandırılıp vatan için ölmeye gidiyorsanız yaptığınız şey politikacıların egosuna hizmet etmektir. Ancak kendisi için ölecek bir insan, kendine hizmet eder, süistimal edilmesine izin vermez.

Sizlere doğru olanı ve daha önce öğretilmemiş olanı getirdim sevgili vatandaşlar! Daha önce duymamakla kalmadınız, zıttıyla ve safsatayla tüm hayatınızı geçirdiniz. Sevgili anne ve babanız başladı bu insan saçmalığını sizin beyninize kazımaya, ilk rehberleriniz ve son rehberleriniz, öğretmenleriniz, dostlarınız, bilge insanlar ve sakallı feylesoflar... Her biri temeli kırık bu yapıya tuğla eklediler. Neyse ki saçma bir forum kullanıcısı bulldozerle bu binaya giriyor!

Değerler yalan. Hem de tüm değerler. Millisi, dinisi, ahlakisi ve ailevisi. Hepsi maneviyat adı verilmiş insan safsatası!

Saygı ticaretten ibarettir. Patrona saygı duyman, onun davranışlarına ve karakterine verdiğin doğal bir tepki değil. Patronuna saygı duyuyorsun çünkü sana kırbaç vurmadan maaşını almak istiyorsundur.

Ruh hissetmez. Çünkü ruh yoktur. Duygu dediğin hormon tepkimeleri, beyinlerde bulunan nöronların adını unuttuğum bağları tarafından algılanır. Sen mutlu oldun sanırsın ancak olan tek şey beynindeki nanometrelik kıvılcımlardır.

Ha bir de taxation is theft.

Arkadaş çok iyi konuşmuş, egoizm insanların hayvanlık durumudur. Doğal yaşamda hayvanların durumundan çıkarabileceğimiz bir sonuç yapabileceğimiz bir gözlemdir.

Madem bu düşünceye katılıyorsun neden burada adaleti savunuyorsun ,kültür ve ahlakı savunuyorsun? Trollmüsünüz değilmisiniz anlamadım trollseniz komik değil, değilseniz ise üzgünüm.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eleştiri özgürlüğü olursa her şey çileden çıkar ve belirli seviyede olmaz,
Eleştiri yaparken kaba olan insanlara denk geldim.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
AdexTR'yi eleştirmedim, forumun eleştiri antipatisini aşması üzerine kamuya sunduğum düzenleme talebidir. Eleştirdiğim yönetim üyesini belirttim orada.
ADEXİN ADINI AĞZINA ALAMAZSIN
ve hala nasıl bu kadar havalısın söylemedin

Martin_Eden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Russ_Brissenden isimli, can yoldaşım dediğin fake hesapla birlikte alenen ırkçılık yapmanız sonucunda hakettiğiniz muameleyi gördünüz.
Önce eklemek isterim ki, bizler aynı kişiler değiliz ve ben şahsen hiçbir konuda ırkçılık yapmış değilim, sosyal demokrasi ve siyasal eşitlikçilik ilkelerini savundum her yerde ve her yerde de savunmaya devam edeceğim. Russ_Briessenden "ırkçı" bir görüş bildirmemiştir, burada dikkatini çekmek isterim ki, öyle bir problemin olduğunu varsayıyorum, o konuda geri kalan üyelerin yazmış olduğu "ırkçı" olarak nitelendirilen görüşleri desteklemiyorum ki Russ da benim gibi destekçi bir görüş atmadığı halde yasaklanmıştır, onlar benim yan hesaplarım değildir, bilginize.

Madem bu düşünceye katılıyorsun neden burada adaleti savunuyorsun ,kültür ve ahlakı savunuyorsun? Trollmüsünüz değilmisiniz anlamadım trollseniz komik değil, değilseniz ise üzgünüm.
Benim savunduğum görüş, arkadaşlarımın ortaya sunduğu ve eğer biraz bilseydiniz anlayabileceğiniz bir görüştür. Troll dediğiniz internet aracı veya aracı olmadan kişileri mütemadiyen rahatsızlığa sürükleyen kullanıcı veya kişilikler değil midir ? şu an bunu yaparak siz o duruma düşüyorsunuz.

Martin_Eden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Eleştiri özgürlüğü olursa her şey çileden çıkar ve belirli seviyede olmaz,
Eleştiri yaparken kaba olan insanlara denk geldim.
Toplumsal algıyı üzerinize fazla alınmışsınız, "Eleştirilme Korkusu" üzerine düşünüyorsunuz. Başka bir açıdan bakarsanız durumu anlayacaksınız.

ByNovem

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Önce eklemek isterim ki, bizler aynı kişiler değiliz ve ben şahsen hiçbir konuda ırkçılık yapmış değilim, sosyal demokrasi ve siyasal eşitlikçilik ilkelerini savundum her yerde ve her yerde de savunmaya devam edeceğim. Russ_Briessenden "ırkçı" bir görüş bildirmemiştir, burada dikkatini çekmek isterim ki, öyle bir problemin olduğunu varsayıyorum, o konuda geri kalan üyelerin yazmış olduğu "ırkçı" olarak nitelendirilen görüşleri desteklemiyorum ki Russ da benim gibi destekçi bir görüş atmadığı halde yasaklanmıştır, onlar benim yan hesaplarım değildir, bilginize.

Benim savunduğum görüş, arkadaşlarımın ortaya sunduğu ve eğer biraz bilseydiniz anlayabileceğiniz bir görüştür. Troll dediğiniz internet aracı veya aracı olmadan kişileri mütemadiyen rahatsızlığa sürükleyen kullanıcı veya kişilikler değil midir ? şu an bunu yaparak siz o duruma düşüyorsunuz.

x = abs(y) grafiği gibi kıvırma.Sen eleştiri yapınca Yahya Kemal biz yapınca seviye 9 Trollüz zaten.Ayrıca hesaplarınızda 1-2 mesaj var ve banlanmışsınız ne düşünmemi bekliyorsun?

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Toplumsal algıyı üzerinize fazla alınmışsınız, "Eleştirilme Korkusu" üzerine düşünüyorsunuz. Başka bir açıdan bakarsanız durumu anlayacaksınız.
Eleştirilme korkusu değil insanlar eleştirmeyi bilmiyorlar aşırıcı derecede baltalayıcı eleştiriler yapıyorlar, eleştirin de bir seviyesi var bildiğiniz gibi.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Hoşgeldiniz, şanslı insanlar ! Şanslı diyorum çünkü konumu okuduğunuz zaman, konumu okuyan sayılı insanlardan olacaksınız !​
Forum gezginleri olarak uzun bir zamandan sonra bu foruma uğradık, değişmişsiniz. Sizleri en son gördüğümde sayınız çok daha fazlaydı, neyse konumuz bu değil, konumuz forumunuzun sorunları ve evet şanslı olduğunuz kısım burada başlıyor, çünkü eleştiri anlayışsızlığından konum kapancaktır muhtemelen yasaklanacağımdır da.

Öncelikle başlamak istediğim nokta, Minecraft Batıklar bu konuya yazmış olduğum "çocukları yanlış anlaşılmalara ve korkulara yönlendirme" konusunda bir metin paylaşıp yazarı kınamıştım ama bu mesajımı silmeleri ile sonuçlandı.

Bir diğer hususa gelirsek, arkadaşım can yoldaşım @Russ_Brissenden'in haksız yere en azından o kadar ileri olmayacak bir uyarı ile yasaklanması, forumun kültürlenmesini kendine amaç edinen dostum, onu yasaklayan yöneticiye gayet tepkisini gösterdi, başını dik tutarak.

@Reinhard adlı yönetim üyesi herhangi bir durumu belirli bir mantık çerçevesinde inceleyip olumlu karar vermek yerine, her şeyi tehdit unsuru olarak algılayıp olumsuz kararlar alıyor. Umarım gerçek yaşamımızda karar alacak bir noktaya erişmez bu tutumuyla, çünkü toplum ahlakına yüksek derecede hasar verebilecek bir potansiyeldir bu anlayış.

Her neyse, okumuş olan kullanıcılar, sizlerin mantıklı bir hareket sergileyip, eleştiri hakkına erişmenizi umuyorum, gözleriniz açıkta kalsın.

Katılıyorum. Burası bir devlet değil, yaşam alanı değil. Üyelerin iyi vakit geçirebilmesi için oluşturulmuş bir platformdur. Bahsettiğin arkadaşın, ileride belki de gelip geçici olacak forum üyelerini "kültürlendirmesi" yerine, ilelebet var olacak olan ülkemiz için destek amaçlı birkaç adım atması daha yararlı olacaktır. Burada yapılabilecek en sert eleştiri belki de bir Minecraft sunucusunun kötü yönetilmesi hakkındadır. Ki buna da kurallara uyulduğu sürece uyarı vermediğimiz aşikardır. Burası bir siyasi parti destekçisi değildir, ideoloji benimseyip onun yolunda adım atan bir kuruluş da değildir. Bahsettiğin tarz eleştirileri yapabileceğin birçok Facebook oluşumu bulunmaktadır. Bu konuları, gram alakası olmayan oyuncu platformlarından uzak tutmanızı arz ederim.

Esigum

play.thehexanw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konumda Minecraft'a yeni gelmiş olan batıkları tanıtıyordum ve " İleride bu işi yapabileceklerin gözünü korkutuyorsun. " tarzında bir cümle kurarak, sadece bir " çocuk " gibi davranıyorsun. Gemide çalışabilecek her türlü insan, bunun ne demek olduğunu biliyor ve bunu göze alarak bu işe katılıyorlar. Herneyse, sana söylemek istediğim bu değildi. Olaya bakış açın gerçekten yanlış. Bu bakış açıların sadece konuyu baltalıyor.

Martin_Eden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
x = abs(y) grafiği gibi kıvırma.Sen eleştiri yapınca Yahya Kemal biz yapınca seviye 9 Trollüz zaten.Ayrıca hesaplarınızda 1-2 mesaj var ve banlanmışsınız ne düşünmemi bekliyorsun?
Nedense bana övgü açlığı çekiyor gibi geldiniz, size ithafen hitabım nasılsa, sizin de bana öyle olmasını dilerim aksi taktirde benden daha fazla saygı alamazsınız, sizi de sürünün bir parçası gibi görürüm. Her neyse övgü açlığı çekiyorsunuz çünkü, konuya kendi bilginiz dahilinde pek de alakadar olmayan terimleri veya diğer alansal denklikleri iterek kendinize sizin okuyucularınıza "bakın ben bunları biliyorum, bakın ve beni övün dostlarım" şeklinde düşünüyorsunuz ve ister istemez beyniniz bunu açık ediyor. Yani psikolojinize göre konuşuyorum, daha önceden sizin pek alışık olmadığınız şeklinde övülmüşsünüz ve övülmeye bağımlı olup bunun devamını diliyorsunuz, savunduğum görüş de bunları anlatıyor yeterince düşünürseniz, insanların hayvansal doğası gereğince böyle durumlar karşısına sürüklenebilirsiniz. Ancak beni dinlemediğiniz gayet açık bunu gösteren bir husus daha var, diğerleri benim "yan hesaplarım" değildir, bunu dinlemediyseniz, "hayvansal doğa" tabirimden kendinize hakaret edildiğini de çıkarmış olabilirsiniz, siz yazmadan ben söyleyeyim size hakaret etmedim, umarım saygılı bir görüşmenin nelerden feragat ettirdiğini böylece anlamış oldunuz. Teşekkürler.

Eleştirilme korkusu değil insanlar eleştirmeyi bilmiyorlar aşırıcı derecede baltalayıcı eleştiriler yapıyorlar, eleştirin de bir seviyesi var bildiğiniz gibi.
Seni anlıyorum, toplumumuzda eleştiriyi yanlış yorumlayıp yanlış kelimeler sarf edenler mevcut. Ancak bu durumdan ötürü siz diğerleri gibi "eleştiri korkusu" denilen bir algı oluşturmuşsunuz eleştirmekten korkmayın, eleştirin/eleştirilin ancak doğru anlamında kullanıyorum dikkat edin.

Katılıyorum. Burası bir devlet değil, yaşam alanı değil. Üyelerin iyi vakit geçirebilmesi için oluşturulmuş bir platformdur. Bahsettiğin arkadaşın, ileride belki de gelip geçici olacak forum üyelerini "kültürlendirmesi" yerine, ilelebet var olacak olan ülkemiz için destek amaçlı birkaç adım atması daha yararlı olacaktır. Burada yapılabilecek en sert eleştiri belki de bir Minecraft sunucusunun kötü yönetilmesi hakkındadır. Ki buna da kurallara uyulduğu sürece uyarı vermediğimiz aşikardır. Burası bir siyasi parti destekçisi değildir, ideoloji benimseyip onun yolunda adım atan bir kuruluş da değildir. Bahsettiğin tarz eleştirileri yapabileceğin birçok Facebook oluşumu bulunmaktadır. Bu konuları, gram alakası olmayan oyuncu platformlarından uzak tutmanızı arz ederim.
Burası bir devlet diyorsun ? Devletten anladığın nedir ? Toprak parçası mı ? Yoksa dokunabildiğin insanların oluşturduğu bir topluluk mu ?
Devlet birden fazla insanın görüş birliği sağlama amacıyla toplandığı yerler değil midir ? Tanımının küçük bir parçası, devleti kolay kolay tanımlayamayız. Burada fikir alışverişi yapıyoruz, burası da bir devlettir ve sizin iktidarda olduğunuz gayet açık. Bu platformun oyun tarafı sadece amaçlarının bir kısmıdır. Geri kalan "ister istemez" amaç bu topluluğu ayakta tutmaktadır. Bunun için üyelerin yönetime veya konulara düzgün eleştiri şansı tanınması gerekir ve ben her zaman dediğim "sosyal demokrasi ve siyasal eşitlik ilkelerini" her yerde savunabilirim, ister politikacı olayım ister tamamen soyutlanmış bir birey. Önemli olan politikacıların savunmasında değil, bireylerin kendi düşünce ve ideolojilerini her yerde istediği şekilde savunmasıdır. Kesinlikle alakasız olmadığını çıkarabiliriz bu durumdan. Şimdi lütfen ben de sizlerden bu konuda daha anlayışlı olmanızı talep edeceğim. Teşekkürler.
Konumda Minecraft'a yeni gelmiş olan batıkları tanıtıyordum ve " İleride bu işi yapabileceklerin gözünü korkutuyorsun. " tarzında bir cümle kurarak, sadece bir " çocuk " gibi davranıyorsun. Gemide çalışabilecek her türlü insan, bunun ne demek olduğunu biliyor ve bunu göze alarak bu işe katılıyorlar. Herneyse, sana söylemek istediğim bu değildi. Olaya bakış açın gerçekten yanlış. Bu bakış açıların sadece konuyu baltalıyor.
Öncelikle yazar arkadaşım, "Her neyse" o şekilde kullanılmaz seni kibarca uyarıp öğütlüyorum ki yazarlığa yakışır ol belki de yanlışlıkla yazmış olabilirsin, eğer öyle bir durumsa beni affetmen dilerim. "Çocuk" gibi davranmak istediğim şeyler arasındadır, çocuklar merak eder, çoklu düşünebilirler ve bana inan beni senden daha iyi anlayabilirler, hayır, yanlış anlaşılma olmasın, sana kesinlikle hakaret etmiyorum, senden daha iyi anlarlar çünkü beyinleri daha tam bir şekile oturmadı, bunları ben onlara daha iyi anlatabilirim çünkü onlar senin gibi şekillenmiş bir bakış açısına sahip değiller. Ha değişebilir mi ? Tabii ki evet, beyin hiçbir zaman tam bir şekile oturmaz her zaman şekillenebilir.
Gemide çalışan her insan, farklı hayaller üzerine o gemiye binmeyi göze alır, sen öyle batıklar göstererek o insanların göze aldığı durumları akıllarında canlandırabilir ve fikirlerinden vazgeçirtebilirsin. Dikkatli olmak lazım genç arkadaşım.

Yazılanlara bakarsak yazılar tamamen benim aleyhime. Bunun için sizleri yargılamamam lazım ancak savunduğum "insanın hayvansal doğası" bunu kanıtlar nitelikte. Nesillerdir insanlar daima bir konuda "güçlü" olanı desteklemek ve onun yanında durmak istemiştir. Çünkü burada güçlü olan iktidarın benden daha kalıcı olduğunu biliyorsunuz. Benden ne alabilirsiniz ? Bilgiden başka hiçbir şey. Ancak iktidardan güç alabilirsiniz, destek alabilirsiniz belki günün birinde moderatör başvurunuzda bu konuyu örnek göstererek "bakın ben yönetime ne kadar bağlıyım" diyebileceksiniz.
Yani dediğiniz ve yaptığınız her şeyi anlayışla karşılıyorum sizlere "İyi Günler" demek düşer bana bundan sonra.
Ancak dediklerim aklınızın bir köşesinde bulunsun, konu kaldırılmadan öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...