Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

En İyi Minecraft Hostingi?

AtaEgeAsilturk

Kömür Madencisi
Minecraft sunucusu açmayı düşünüyorum sizce hangi şirketi kullanmalıyım?

NOT Birkaç kere Batihost kullandım hiç memnun kalmadım batihost son tercihim olacaktır.

Geik

Kömür Madencisi
Öncelikle yazacaklarım kendi düşüncemdir.

Her hosting in kendine göre iyi yanları var.

1- Keyubu makinelerini sürekli güncel tutmaya çalışıyor ve müşterilerine güçlü makineler sağlamaya çalışıyor ve her hosting gibi iyi hizmet vermenin peşinde ayrıca ücretsiz sitede kolaylık oluyor.

2- Batihost fazla kullanmış olmasam bile şu kadarını söyleyebilirim bana göre destekte 1 numaralar fakat şu işlemcilerini falan güncellemenin zamanı geldi bence çünkü Xeon un devri bitiyor eskiden op sunucu olayı yoktu bu yüzden normal sunucular için yetiyordu fakat şimdi SP, Çeşitli sistemler vb. derken yetmemeye başlıyor tabi bunu sadece batihost için söylemiyorum tüm hostingler için söylüyorum keyubu zaten güncelledi o ayrı mesela tabi :).

3- Rabisu gayet iyi bir hosting uzun süre kullandım en uzun kullandığım hosting buydu ve şunu söyleyebilirim ki destek sistemi Keyubu ve Batihost un yanında fıs kalır hatta bir aralar berbattı destekten 1.5 haftada anca yanıt aldığım oldu.
Bir aralar Rabisu kendini baya salmıştı şu an azar azar toparlıyor kendini ama onun haricinde iyi bir hosting olduğunu söyleyebilirim.

Yazdıklarım kendi düşüncemdir.
Böyle tarafsız yorumlar hoş oluyor. Ben bir hostingde yaşadığım sorunları anlatınca sallıyorsun gibi cevaplar görmek insanı rahatsız ediyor. Hostingleri siz savunmayın kendilerini savunsunlar. Ben sadece kullandığım hostinglerde yaşadığım sıkıntıları anlattım.

SilenceOfNight

Yeni Doğmuş
Öncelikle yazacaklarım kendi düşüncemdir.

Her hosting in kendine göre iyi yanları var.

1- Keyubu makinelerini sürekli güncel tutmaya çalışıyor ve müşterilerine güçlü makineler sağlamaya çalışıyor ve her hosting gibi iyi hizmet vermenin peşinde ayrıca ücretsiz sitede kolaylık oluyor.

2- Batihost fazla kullanmış olmasam bile şu kadarını söyleyebilirim bana göre destekte 1 numaralar fakat şu işlemcilerini falan güncellemenin zamanı geldi bence çünkü Xeon un devri bitiyor eskiden op sunucu olayı yoktu bu yüzden normal sunucular için yetiyordu fakat şimdi SP, Çeşitli sistemler vb. derken yetmemeye başlıyor tabi bunu sadece batihost için söylemiyorum tüm hostingler için söylüyorum keyubu zaten güncelledi o ayrı mesela tabi :).

3- Rabisu gayet iyi bir hosting uzun süre kullandım en uzun kullandığım hosting buydu ve şunu söyleyebilirim ki destek sistemi Keyubu ve Batihost un yanında fıs kalır hatta bir aralar berbattı destekten 1.5 haftada anca yanıt aldığım oldu.
Bir aralar Rabisu kendini baya salmıştı şu an azar azar toparlıyor kendini ama onun haricinde iyi bir hosting olduğunu söyleyebilirim.

Yazdıklarım kendi düşüncemdir.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
Türk hosting diyosan keyubudan başkasını önermem.
Yabancı ve uygun fiyat ve kalite diyosan DeluxeNode firmasi adamdır.​

Son düzenleme:

Layne

Ağaç Yumruklayıcı
iyi bir hosting yoktur çıkarlarını ve parasını öne alıp müşteri ile temas halinde bulunan hosting vardır bu acık ve nettir.

Geik

Kömür Madencisi
Hocam Türkiye lokasyon Xeon işlemcili veya E serisi işlemcili hiçbir hostingi tercih etme.
Eğer nitrado gibi mcmyadmin ile bölünmüş sunucular varsa onları tercih edebilirsin. (Ama yöneticileriyle konuş alacağın sunucunun sadece o şekilde kullanan kişilerle beraber olduğundan emin ol.)
Veya keyubunun Premium & Exceptional makineleri güzel kullanışlı. Batihostta yaşadığım hiç bi sorunu yaşamadım biraz pahalı kalıyor ama sunucum hiç çökmedi mesela :D TPS'im 19.60'ın altına hiç düşmedi 6GB ram ile 50 kişiyi oynatabildim mesela Batihostta olsa 25-30 da çökerdi ve bana RAM alın derlerdi.

Geik

Kömür Madencisi
Keyubu Xeon satmıyor mu :D ayrıca 6gb ram ile 50 kişiyi oynatmak başarı değil sunucun hiç çökmemiş olabilir saldırı almamışsındır Batihost ile uzun süredir çalışıyorum 1 kere bile bana ram alın denilmedi bana sallıyorsun gibi geldi
^^ canım benim sanırım düzgün okumadın ama "Veya keyubunun Premium & exceptional makineleri tercih edebilirsin" demişim.
Madem batihost çok üst düzey hizmet veriyor o zaman Xeon işlemcisinin olduğu bir sunucunun (En boşu bile olabilir) Kullanıcı sayısını ve çekirdek sayısını paylaşsın. Kişi başı 0,5 Thread vCPU veriyor. Bırakın minecraft sunucusunu web sitesi zor kurarsınız :D Yada discord botu falan basit şeyler :D

Geik

Kömür Madencisi
Yaptığınız kendi beceriksizliğinizi ve bilgisizliğinizi şirketlere atmaktan başka bişi değil
Dostum benim hetznerden makine alıp bölüp satmışlığım var. Aynı zamanda bilişim desteği verdiğim insanlar var.
Hayatında sanırım hiç VMware duymadın veya vCPU. Hayatında tek sunucu kiralama sebebin minecraft mı?
Ben bir yazılımcıyım ve en fiyat performans makinelerini hesaplayabilecek donanımım var. Batihostun sanırım i7 işlemcilerini kullanıyorsun. O makineler Hetznerde ihaleden kiralanır ve bölünerek satılır. Bana kiralamadılar o makineleri ben de istediğim performansı alamadım o hostingden ve o sebeple şikayerimi söyledim. Keyubuya aynı sıkıntıyı anlattım. Bana exceptional makine kiralama teklifi sundular. Aradığım performansı orada yakaladım. CPU stresser sıkıntısı yaşamıyorum çünkü bir makinede belirli kişiler var. Hosting sahibi bilgilerimi istediğim zaman bana iletiyor.

Bundan kastım makinede kaç kişi olduğunu veya makinenin toplam cpu - memory kullanımını paylaşıyor. En basitinden VPS mi VDS mi satıyorsunuz diye sorduğumda bana dürüstçe cevap verebiliyor.

Bunların hepsini batihost yapsa batihostu da bu gün iyi anlatırdım.
Ki zaten yıl olmuş 2019 artık Xeon işlemci kullanımı yavaş yavaş ölüyor :) Thread başına düşen hertz frekansları da değişiyor. Thread başı Turbo 5GHZ işlemciler çıkıyor. 2GHZ ile limitlenmek hoş değil. Bu sebeple Xeonların hizmeti çok kötü.

Son düzenleme:

gamet

Kömür Madencisi
rabisu eskiden kötüydü ama cr den kazandığı para ile kendine düzen verdi ve artık çok iyi benim 1. tercihim keyubu 2. tercihim rabisu

ZediaphBack

Play.RoyalCraftTR.com
Hocam Türkiye lokasyon Xeon işlemcili veya E serisi işlemcili hiçbir hostingi tercih etme.
Eğer nitrado gibi mcmyadmin ile bölünmüş sunucular varsa onları tercih edebilirsin. (Ama yöneticileriyle konuş alacağın sunucunun sadece o şekilde kullanan kişilerle beraber olduğundan emin ol.)
Veya keyubunun Premium & Exceptional makineleri güzel kullanışlı. Batihostta yaşadığım hiç bi sorunu yaşamadım biraz pahalı kalıyor ama sunucum hiç çökmedi mesela :D TPS'im 19.60'ın altına hiç düşmedi 6GB ram ile 50 kişiyi oynatabildim mesela Batihostta olsa 25-30 da çökerdi ve bana RAM alın derlerdi.
Keyubu Xeon satmıyor mu :D ayrıca 6gb ram ile 50 kişiyi oynatmak başarı değil sunucun hiç çökmemiş olabilir saldırı almamışsındır Batihost ile uzun süredir çalışıyorum 1 kere bile bana ram alın denilmedi bana sallıyorsun gibi geldi

ZediaphBack

Play.RoyalCraftTR.com
^^ canım benim sanırım düzgün okumadın ama "Veya keyubunun Premium & exceptional makineleri tercih edebilirsin" demişim.
Madem batihost çok üst düzey hizmet veriyor o zaman Xeon işlemcisinin olduğu bir sunucunun (En boşu bile olabilir) Kullanıcı sayısını ve çekirdek sayısını paylaşsın. Kişi başı 0,5 Thread vCPU veriyor. Bırakın minecraft sunucusunu web sitesi zor kurarsınız :D Yada discord botu falan basit şeyler :D
Yaptığınız kendi beceriksizliğinizi ve bilgisizliğinizi şirketlere atmaktan başka bişi değil

Unknownloce

Dare Desu Ka?
Sponsor
Batihost’dan daha kaliteli bir hizmet bulamazsın. Ek olarak yeni açılan firmalara gitmeni hiç önermem Batihost dışında diğerleri fıs