Hile koruması Launcher vs Plugin

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar. Büyük bir ikilem içerisindeyim sizlerin de görüşünüzü almak istiyorum. Sunucunuzda hile koruması için ne gibi önlemler alıyorsunuz ? Benim önümde iki seçenek var birincisi plugin ikincisi launcher. Launcher çok yüksek ihtimal ile hileyi engelliyor ancak bunu yapabilmesi için sunucuya girmek isteyen herkesin bu launcherı indirmesi gerekiyor. Plugin ise chest esp dışında birçok hileyi engelliyor oyuncuya herhangi bir zorluk çıkartmıyor. Launcher kullanmak istiyorum ama üşenip indirmeyen daha başlamadan bırakan çok oyuncu olacağından şüpheliyim. Sizler ne önerirsiniz, alternatif fikirleriniz var mı ? Yoruma bekliyorum.

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
Herhalde Launcher'e geçiş yapardım. Ancak senin belirttiğin gibi oyuncu düşüşü yaşamamak için sunucuya ek bir şeyler eklerdim. Yani herhangi bir zamanda oyuna ek bir şeyler eklediğin zaman (merak oluşturacak bir ek bu) oyuncularda o eklenilen şeyi deneme isteği doğar (genelde). Sen bu merak isteğini Launcher'e geçişte oyuncu düşüşünü minimumda tutmak için kullanabilirsin.

Yani kısaca, Launcher ve ek bir özellik.

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herhalde Launcher'e geçiş yapardım. Ancak senin belirttiğin gibi oyuncu düşüşü yaşamamak için sunucuya ek bir şeyler eklerdim. Yani herhangi bir zamanda oyuna ek bir şeyler eklediğin zaman (merak oluşturacak bir ek bu) oyuncularda o eklenilen şeyi deneme isteği doğar (genelde). Sen bu merak isteğini Launcher'e geçişte oyuncu düşüşünü minimumda tutmak için kullanabilirsin.

Yani kısaca, Launcher ve ek bir özellik.

Sunucu zaten sağlam bir şekilde geliyor düşük bütçeli bir aç/kapat projesi değil bu nedenle bazı özel fikirlerim var ama yine de ciddi oyuncu kaybı yaşanacağını düşünüyorum. Aslında kaygım sunucunun dolmaması değil oynayan oyuncuların bu konu hakkında ne düşüneceği. Sıfır hile garantisiyle içleri rahat bir şekilde oynamak mı daha önemli yoksa 3-5 kişinin hile yaptığı kaygısı ile daha kalabalık bir ortamda oynamak mı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?

Son düzenleme:

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
Sunucu zaten sağlam bir şekilde geliyor düşük bütçeli bir aç/kapat projesi değil bu nedenle bazı özel fikirlerim var ama yinede ciddi oyuncu kaybı yaşanacağını düşünüyorum. Aslında kaygım sunucunun dolmaması değil oynayan oyuncuların bu konu hakkında ne düşüneceği. Sıfır hile garantisiyle içleri rahat bir şekilde oynamak mı daha önemli yoksa 3-5 kişinin hile yaptığı kaygısı ile daha kalabalık bir ortamda oynamak mı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?
Ben şu oyunu 4 yıl önce hilenin yoğunlukta olduğunu bildiğim için bıraktım. Oyunda hile yapan 3-5 kişi olacağını biliyorsun ama o 3-5 kişi bir süreklilik oluşturuyor. Yani belirsiz 3-5 kişi, bu belirsizlik uzun vadede sunucuda hile yapan (atıyorum) 40 oyuncuyu belirtir. O her bir 40 oyuncunun kendisiyle beraber götürdüğü 2 kişi (gayet normal) olduğunu düşününce bu sunucu uzun vadede 120 kişi kaybetmiş oluyor (sunucun ne kadar oyuncuya sahip olabiliyor bilmiyorum, bu değer gerçeğe yakın olmayabilir ama aynı etkiyi veriyor)

Ama Launcher'e geçiş yaptığında (gerçekten düşünmesi zor ve oyuncuların merakını fazlasıyla arttıracak ek bir özellikten bahsediyorum) eklediğin bir ekle beraber kaybedeceğin oyuncu sunucun 100 kişilikse (yine gerçekçi bir değer değil, bilmiyorum) 20 ya da 30'unu götürür. Ama bu sabit kalır (tam olarak sabit olmaz ama biz öyle kabul edelim) 20-30'luk bir kayıp ama kayıptan sonra (eskisi kadar olmasa da) bir artış yaşarsın.

Hile devam ederse, azalan bir oyuncu sayısı değişimi ; Launcher'e geçilirse oyuncu kaybı ama artan bir oyuncu değişimi yaşarsın.
Yani bunlar sana uzun vadede sonuç verir. Daha iyi anlatabilmek için ivmeden bahsedebilirim. Hilen olunca negatif bir ivme fakat yüksek bir sayıyı değiştiren küçük bir negatiflik ; Launcher'e geçince, daha düşük bir sayıyı değiştiren pozitif bir ivme.

Edit, hile devam edince bile olacak olan oyuncu artışını hesaba katmadım, çünkü kaybedilen oyuncu sayısı sunucunun nam'ını da kötü etkileyecektir, o konuda yorum yapamam (geleceği bilmiyorum sonuçta )

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben şu oyunu 4 yıl önce hilenin yoğunlukta olduğunu bildiğim için bıraktım. Oyunda hile yapan 3-5 kişi olacağını biliyorsun ama o 3-5 kişi bir süreklilik oluşturuyor. Yani belirsiz 3-5 kişi, bu belirsizlik uzun vadede sunucuda hile yapan (atıyorum) 40 oyuncuyu belirtir. O her bir 40 oyuncunun kendisiyle beraber götürdüğü 2 kişi (gayet normal) olduğunu düşününce bu sunucu uzun vadede 120 kişi kaybetmiş oluyor (sunucun ne kadar oyuncuya sahip olabiliyor bilmiyorum, bu değer gerçeğe yakın olmayabilir ama aynı etkiyi veriyor)

Ama Launcher'e geçiş yaptığında (gerçekten düşünmesi zor ve oyuncuların merakını fazlasıyla arttıracak ek bir özellikten bahsediyorum) eklediğin bir ekle beraber kaybedeceğin oyuncu sunucun 100 kişilikse (yine gerçekçi bir değer değil, bilmiyorum) 20 ya da 30'unu götürür. Ama bu sabit kalır (tam olarak sabit olmaz ama biz öyle kabul edelim) 20-30'luk bir kayıp ama kayıptan sonra (eskisi kadar olmasa da) bir artış yaşarsın.

Hile devam ederse, azalan bir oyuncu sayısı değişimi ; Launcher'e geçilirse oyuncu kaybı ama artan bir oyuncu değişimi yaşarsın.
Yani bunlar sana uzun vadede sonuç verir. Daha iyi anlatabilmek için ivmeden bahsedebilirim. Hilen olunca negatif bir ivme fakat yüksek bir sayıyı değiştiren küçük bir negatiflik ; Launcher'e geçince, daha düşük bir sayıyı değiştiren pozitif bir ivme.

Launcher daha mantıklı görünüyor. En azından hilesiz bir ortam özleyen kitleye direk olarak hitap eden bir sunucu olması gibi avantajı olacak. Yorumun için teşekkür ederim.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
@Spac Launcer yapmalısın sonoyuncu tarzı yeni özelliklerde getirirsen tadından yenmez kanatlar,pelerinler bu tarz şeyleri oyuncular sevecektir.​

1DENİZ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
2
1. Güzel bir sunucu yaparsan hile konusunda o kadarda skıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.
2. Launcher yapsan bile oyuncular sunucuya girmeye uşenicekleri için baştan kaybetmiş olabilirsin.

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1. Güzel bir sunucu yaparsan hile konusunda o kadarda skıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.
2. Launcher yapsan bile oyuncular sunucuya girmeye uşenicekleri için baştan kaybetmiş olabilirsin.

Hile konusunda sıkıntı yaşamamak için bu seçeneklerden birini seçmem lazım sizden hangisini seçebilirim diye tavsiye istedim : ) Baştan oyuncu kaybetmek mi büyük problem yoksa hile yüzünden oyuncu kaybetmek mi bunu tartışmak daha güzel olur.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
@Spac sonoyuncu hileyi engelledi ama bu seferde makrolar var inan git adamların hileden farkı yok tek avantajı savrulmaları yayla fln öldürebilme avantajı onun dışında hilesiz die boşuna yazıyolar.​

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Spac sonoyuncu hileyi engelledi ama bu seferde makrolar var inan git adamların hileden farkı yok tek avantajı savrulmaları yayla fln öldürebilme avantajı onun dışında hilesiz die boşuna yazıyolar.​

Bazı makroların önüne geçmek imkansız bu noktada iş oyuncuların geri bildirimine kalıyor. Sunucum survival olacağı için makrodan çok xray ve chest esp nin engelli olması gerekiyor.

xPucci

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İyi Bir Plugin Getirmeni İsterim Ancak Hile Açanlarda Kesinlikle Olacaktır Bence