• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

En iyi minecraft sunucu sürüm?

En iyi minecraft sürüm?

• Kullanılan toplam oy
    10
  • Anket kapatılmış .

xXxcCcEC

play.MinerNetwork.org MinerNetwork.batihost.com
Sponsor
23 Nisan Kutlu Olsun!
Minecraft
KingAdmin_YT
Merhabalar,
Premium server açmayı düşünüyorum. En iyi şekilde sunucuyu hazırlamak istiyorum (hatta yabancılar da sunucuya katılacak) fakat başlıkta belirttiğim gibi minecraft sunucu en iyi sürüm nedir diye takıntılıyım. Benim seçeneklerim;
1) 1.8
2) 1.12.2
3) 1.13
Lütfen sebeplerle yoruma yazın.

Edit: 1.13 diyenler 1.9.4 diye oy versin değiştirmek istedim çünkü.

Kovalski

Hayalet Avcısı
YASAKLANDI
23 Nisan Kutlu Olsun!
Steam
Keima__
Minecraft
Kovalski
gerçekten ileri seviyede gereksiz bi soru mojang neden eski sürümlere erişim sunuyor hiçbi fikrim yok yeni sürüm varken eskiyi ne yapalım

xXxcCcEC

Sponsor
23 Nisan Kutlu Olsun!
Minecraft
KingAdmin_YT
gerçekten ileri seviyede gereksiz bi soru mojang neden eski sürümlere erişim sunuyor hiçbi fikrim yok yeni sürüm varken eskiyi ne yapalım
Hmm son sürüm açasım geliyor. Yeni blokları ve özellikler vs.
Ama kafamda soru şu; son sürümde açılmış sunucu tutar mı

PASCIA

Ağaç Yumruklayıcı
23 Nisan Kutlu Olsun!
1.7.2 demeyen kişinin zihniyetinden şüphe duyarım.

xXxcCcEC

Sponsor
23 Nisan Kutlu Olsun!
Minecraft
KingAdmin_YT
1.7.2 demeyen kişinin zihniyetinden şüphe duyarım.
Oyunculara (yaşları küçük olanlara) göre 1.7.2 sürümde oynamak zevk verir fakat sunucu sahipleri 1.7.2 sürüm sunucu açmakta sıkıntı yaşar ve pluginleri güncelleyemez. Plugin güncellenemezse sunucu nasıl gelişebilir?

Ayrıca yabancı ülkelere sunucu açıyorum. Yabancılar 1.12.2 sürümde oynar türkler ise 1.7.2. Belli ki türkiyede kaliteli sunucu tutmaz.

MegaCrafter

[Codexia]
23 Nisan Kutlu Olsun!
Steam
megacrafter12
Minecraft
_MegaCrafter
Vallaha benim aklım hala beta sürümlerinde. Bana sorsan beta 1.8 gibi sürümler derdim. Çünkü benim ilk oynamaya başladığım sürümlerdi ve çok seviyodum.

Biraz daha ilerisi gerekliyse 1.4.7 derdim. Mod paketlerinin en iyi sürümüydü (ve ben o zamanlar modları aşırı severdim.)

İlla sunucu için soruyorsan 1.12.2 diyebilirim. Biz bu forumda bu konuyu binlerce kez tartıştık. "İyi sunucular tutmuyor" diye yüzlerce konu açıldı. Ve o konulardan şunu çıkarabildik: İyi sunucular tutmuyor diye bir şey yok. Sadece Türkiye'de Minecraft ölüyor. Bu yüzden Türk sunucularda sayı çok az.

NightHawk99

Zombi Katili
23 Nisan Kutlu Olsun!
PSN
NightHawk99
Xbox
NightHawk99
Steam
NightHawk99
Minecraft
NightHawk99
CubeCraftda 20.000+ Üzeri oyuncu oynuyordu bir zamanlar
1.8'e kapatılar sunucuyu, oyuncu kaybetiklerini gördükleri zaman 1.8 Döndüler ama geç kalmışlardı.
(Şahsi Fikrim 1.8)

asitsoft

Ağaç Yumruklayıcı
23 Nisan Kutlu Olsun!
Steam
asitsoft
1.7.2 çoğu kişinin bilgisayarı eskidir.1.8 sürümünü eski bilgisayar kullananlar giremiyorlar genelde.
tabi son sürüm sw açsanda ben kullanıcı kaybetmem düşünceside varsa yapcak bişi yok.
bilgisayarı iyi olupta eski sürümleri oynamayan "zamanda yolculuk" filan diye alaya vuranlarıda kınıyorum.

EnesMT

Demir Madencisi
23 Nisan Kutlu Olsun!
Minecraft
EnesMT
Ben minecrafta fln uzunca ara vermiştim en son 1.9 vardı onla ilgili bir şey biliyordum sonra diğer sürümlerini öğrenmedim bile 1.8.9 iyi hypixel de oynuyorum sadece :SDs