• rabisu

Hytale Türkiye

ench skripti var ancak elindeki herşeye ench basabiliyorum bunu nasıl engellerim ?

Hype2K

Kömür Madencisi
Ench market skripti buldum buradaki bir konudan.Ancak şöyle bir durum var.Elim boş olsa bile ench basabiliyorum lv boşa gidiyor bunu engellemiyor.Ayrıca elmaya bile keskinlik basabiliyorum.Bunu nasıl engellerim ?

LifeMCServer

MC.LIFEMCSERVER.COM 1.7-1.8 #ÇEKEMEYENLERE İNAT!
Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
if player's tool is diamond sword, iron sword, gold sword or wooden sword: # kılıç kontrolü

bu tarz kontroller ekleyebilirsin. boş el için air kullanabilirsin. (örn. if player's tool is not air)

if player's tool hata verir ise if player is holding de deneyebilirsin, tam hatırlamıyorum skript kullanmayalı uzun zaman oldu :D

Hype2K

Kömür Madencisi
if player's tool is diamond sword, iron sword, gold sword or wooden sword: # kılıç kontrolü

bu tarz kontroller ekleyebilirsin. boş el için air kullanabilirsin. (örn. if player's tool is not air)

if player's tool hata verir ise if player is holding de deneyebilirsin, tam hatırlamıyorum skript kullanmayalı uzun zaman oldu :D
bunu bana kod şeklinde atar mısın ?bende bilmiyorum skript yazmayı çünkü.

Hype2K

Kömür Madencisi
Kod:
# Hata Mesajı #
command /hata:
    permission: ench.ench
    trigger:
        send "&3&m----------------&e&l&2&lAsgard&c&lCraft&3&m----------------"
        send "&aBu Skript &bAsgardCraft --- Hydréf &aTarafından Düzenlenmiştir"
        send "    "
        send "&e                  Discord:Hydréf#7222"
        send "       "
        send "&3&m----------------------------------------------"
# Sanal Menü Kısmı #       
command /ench:
    permission message: &8(&e&l!&8) &cDostum Bu Menüyü Açmak İçin ench.ench Yetkisine İhtiyacın Var!
    trigger:
        wait 1 tick
        open chest with 6 row named "&e&lSanal Büyü Sistemi" to player
        format slot 0 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 1 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 2 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 3 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 4 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 5 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 6 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 7 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 8 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 9 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 10 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 11 of player with iron ingot named "&4Keskinlik &b1" with lore "&2Fiyatı: &d30 Level" to close then run [make player execute command "/keskinlik4"]
        format slot 12 of player with iron ingot named "&4Keskinlik &b2" with lore "&2Fiyatı: &d75 Level" to close then run [make player execute command "/keskinlik5"]
        format slot 13 of player with iron ingot named "&4Keskinlik &b3" with lore "&2Fiyatı: &d100 Level" to close then run [make player execute command "/keskinlik6"]
        format slot 14 of player with iron ingot named "&4Keskinlik &b4" with lore "&2Fiyatı: &d250 Level" to close then run [make player execute command "/keskinlik7"]
        format slot 15 of player with iron ingot named "&4Keskinlik &b5" with lore "&2Fiyatı: &d1000 Level" to close then run [make player execute command "/keskinlik9"]
        format slot 16 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 17 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 18 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 19 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 20 of player with gold ingot named "&5Kırılmazlık &b1" with lore "&2Fiyatı: &d10 Level" to close then run [make player execute command "/kırılmazlık1"]
        format slot 21 of player with gold ingot named "&5Kırılmazlık &b2" with lore "&2Fiyatı: &d20 Level" to close then run [make player execute command "/kırılmazlık2"]
        format slot 22 of player with gold ingot named "&5Kırılmazlık &b3" with lore "&2Fiyatı: &d30 Level" to close then run [make player execute command "/kırılmazlık3"]
        format slot 23 of player with gold ingot named "&5Kırılmazlık &b4" with lore "&2Fiyatı: &d125 Level" to close then run [make player execute command "/kırılmazlık4"]
        format slot 24 of player with gold ingot named "&5Kırılmazlık &b5" with lore "&2Fiyatı: &d250 Level" to close then run [make player execute command "/kırılmazlık5"]
        format slot 25 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 26 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 27 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 28 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 29 of player with emerald named "&9Verimlilik &b1" with lore "&2Fiyatı: &d35 Level" to close then run [make player execute command "/verimlilik5"]
        format slot 30 of player with emerald named "&9Verimlilik &b2" with lore "&2Fiyatı: &d50 Level" to close then run [make player execute command "/verimlilik6"]
        format slot 31 of player with emerald named "&9Verimlilik &b3" with lore "&2Fiyatı: &d350 Level" to close then run [make player execute command "/verimlilik7"]
        format slot 32 of player with emerald named "&9Verimlilik &b4" with lore "&2Fiyatı: &d500 Level" to close then run [make player execute command "/verimlilik8"]
        format slot 33 of player with emerald named "&9Verimlilik &b5" with lore "&2Fiyatı: &d750 Level" to close then run [make player execute command "/verimlilik9"]
        format slot 34 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 35 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 36 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 37 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 38 of player with diamond named "&6Servet &b1" with lore "&2Fiyatı: &d15 Level" to close then run [make player execute command "/servet1"]
        format slot 39 of player with diamond named "&6Servet &b2" with lore "&2Fiyatı: &d20 Level" to close then run [make player execute command "/servet2"]
        format slot 40 of player with diamond named "&6Servet &b3" with lore "&2Fiyatı: &d30 Level" to close then run [make player execute command "/servet3"]
        format slot 41 of player with diamond named "&6Servet &b4" with lore "&2Fiyatı: &d250 Level" to close then run [make player execute command "/servet4"]
        format slot 42 of player with diamond named "&6Servet &b5" with lore "&2Fiyatı: &d300 Level" to close then run [make player execute command "/servet5"]
        format slot 43 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 44 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 45 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 46 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 47 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 48 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 49 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 50 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 51 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 52 of player with light blue Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
        format slot 53 of player with purple Glass Pane named "&3&lYanlış Yer" with lore "&7Tam Olarak Ne Yapmak İstiyorsun Dostum?" to close then run [make player execute command "/hata"]
# Büyüler Buradan Başlar #
command /keskinlik4:
    permission message: &cBunu Yapmak İçin Yetkin Yok!
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 30:
            send "&bGANDALF &8» &7Tecrübe Puanlarınız, Başarıyla Dönüştürüldü!"
            remove 30 from player's level
            enchant the player's tool with sharpness 4
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o30 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /keskinlik5:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 75:
            remove 75 from player's level
            enchant the player's tool with sharpness 5
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o75 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /keskinlik6:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 100:
            remove 100 from player's level
            enchant the player's tool with sharpness 6
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o100 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /keskinlik7:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 250:
            remove 250 from player's level
            enchant the player's tool with sharpness 7
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o250 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /keskinlik9:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 1000:
            remove 1000 from player's level
            enchant the player's tool with sharpness 9
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o1000 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /kırılmazlık1:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 10:
            remove 10 from player's level
            enchant the player's tool with unbreaking 1
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o10 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /kırılmazlık2:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 20:
            remove 20 from player's level
            enchant the player's tool with unbreaking 2
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o20 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /kırılmazlık3:
    trigger:
            enchant the player's tool with unbreaking 3
        else:
command /kırılmazlık4:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 125:
            remove 125 from player's level
            enchant the player's tool with unbreaking 4
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o125 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /kırılmazlık5:
    trigger:
            enchant the player's tool with unbreaking 5
        else:
command /verimlilik5:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 35:
            remove 35 from player's level
            enchant the player's tool with efficiency 5
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o35 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /verimlilik6:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 50:
            remove 50 from player's level
            enchant the player's tool with efficiency 6
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o50 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /verimlilik7:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 350:
            remove 350 from player's level
            enchant the player's tool with efficiency 7
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o350 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /verimlilik8:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 500:
            remove 500 from player's level
            enchant the player's tool with efficiency 8
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o500 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /verimlilik9:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 750:
            remove 750 from player's level
            enchant the player's tool with efficiency 9
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o750 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /servet1:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 15:
            remove 15 from player's level
            enchant the player's tool with fortune 1
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o15 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /servet2:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 20:
            remove 20 from player's level
            enchant the player's tool with fortune 2
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o20 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
command /servet3:
    trigger:
            enchant the player's tool with fortune 3
        else:
command /servet4:
    trigger:
            enchant the player's tool with fortune 4
        else:
command /servet5:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 300:
            remove 300 from player's level
            enchant the player's tool with fortune 5
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o300 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."

LifeMCServer

Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
şu an çıkmam gerek, sen tüm komutlardaki

"if player's level is greater than or equal to 500:"

kısmının üstüne aynı hizzada "if player's tool is air:[tab]stop" ekle. tab olan yerde tab tuşuna bir kez bas. bu işlemler için notepad++ kullanabilirsin.

air yerini uzatabilirsin; misal hem el boş iken hem de elmaya ench basılmasını engellemek istiyor isen is air or apple yap.

LifeMCServer

Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
şu an çıkmam gerek, sen tüm komutlardaki

"if player's level is greater than or equal to 500:"

kısmının üstüne aynı hizzada "if player's tool is air:[tab]stop" ekle. tab olan yerde tab tuşuna bir kez bas. bu işlemler için notepad++ kullanabilirsin.

air yerini uzatabilirsin; misal hem el boş iken hem de elmaya ench basılmasını engellemek istiyor isen is air or apple yap.
bir örnek olarak son komutu atıyorum, diğer komutları da bu şekilde düzenleyeceksin.

Kod:
command /servet5:
    trigger:
        if player's tool is air or apple:
            send "&cBoş ele veya yasaklı bir iteme ench basmaya çalıştın, yapma!"
            stop
        else:

Hype2K

Kömür Madencisi
bir örnek olarak son komutu atıyorum, diğer komutları da bu şekilde düzenleyeceksin.

Kod:
command /servet5:
    trigger:
        if player's tool is air or apple:
            send "&cBoş ele veya yasaklı bir iteme ench basmaya çalıştın, yapma!"
            stop
        else:
hata veriyor malesef.Yarın sizi beklesem ?

Singularity

Obsidyen Madencisi
Kabiliyet
Ruh Hali
Keşke hazıra konmayıp öğrenmeye çalışsanız. Armut piş ağzıma düş modunda herkes, inanılmaz.

JitterClickYT

Kızıltaş Madencisi
Ruh Hali
Kod:
command /koruma1:
    trigger:
        if player's level is greater than or equal to 10:
            remove 10 from player's level
            player's tool is chestplate
            enchant the player's tool with protection 1
        else:
            send "&cHata &8» &7Bunun için &e&o10 &dLevel'e &7Sahip Olmanız Gerekir."
Örnek olarak bu şekilde denermisin.

4kr3p

Zombi Katili
Ruh Hali
Keşke hazıra konmayıp öğrenmeye çalışsanız. Armut piş ağzıma düş modunda herkes, inanılmaz.
İsteyen istediği gibi herşeyi kullanabilir hazır olarak paylaşılmış ve ücretsiz bir şekilde yaygınlaşmış ise bu zaten bilmeyenler için veya yapmayı bilipte üşengeçler için paylaşılmış bişeydir. Burdaki yaklaşımınız çok kötü lütfen biradaha kibar olmaya çalışın.

pardon hata değilde hala daha enchlenebiliyor.
Discord üzerinden iletişime geçersen yardımcı olabilirim.

LifeMCServer

Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
İsteyen istediği gibi herşeyi kullanabilir hazır olarak paylaşılmış ve ücretsiz bir şekilde yaygınlaşmış ise bu zaten bilmeyenler için veya yapmayı bilipte üşengeçler için paylaşılmış bişeydir. Burdaki yaklaşımınız çok kötü lütfen biradaha kibar olmaya çalışın.

Discord üzerinden iletişime geçersen yardımcı olabilirim.
İsteyen istediği gibi her şeyi kullanamaz nerede dedik? Hazır olarak paylaşılmış ücretsiz paylaşılmış yaygınlaşmış no problem bu konuda da bir iddiamız yok. Bilmeyenler veya yapmayı bilipte üşenenler için paylaşılmış olabilir bunu sen diyorsun bizim yine burada bir iddiamız yok.

Bunları geçecek olur isem arkadaştan beklediğim şey attığım örneği diğer komutlara uygulamasıydı çok basit bir iş olduğu için diğer bir arkadaş hazıra konmak gibi bir tabir kullanmış ve doğru da söylemiş bakın maalesef diyorum üşengeçlik ile veya her şeyi hazır alarak bir yere gelinmez, maalesef dememin sebebi tabii ki hazıra konmak herkese daha cazip gelecektir.

Burada amacımız tabii ki insanlara yardım etmek ve bir şeyi hazır olarak sunsak da bu onlara örnek niteliğinde olması içindir.

4kr3p

Zombi Katili
Ruh Hali
İsteyen istediği gibi her şeyi kullanamaz nerede dedik? Hazır olarak paylaşılmış ücretsiz paylaşılmış yaygınlaşmış no problem bu konuda da bir iddiamız yok. Bilmeyenler veya yapmayı bilipte üşenenler için paylaşılmış olabilir bunu sen diyorsun bizim yine burada bir iddiamız yok.

Bunları geçecek olur isem arkadaştan beklediğim şey attığım örneği diğer komutlara uygulamasıydı çok basit bir iş olduğu için diğer bir arkadaş hazıra konmak gibi bir tabir kullanmış ve doğru da söylemiş bakın maalesef diyorum üşengeçlik ile veya her şeyi hazır alarak bir yere gelinmez, maalesef dememin sebebi tabii ki hazıra konmak herkese daha cazip gelecektir.

Burada amacımız tabii ki insanlara yardım etmek ve bir şeyi hazır olarak sunsak da bu onlara örnek niteliğinde olması içindir.
%100 haklısın ancak benim yukarda demek istediğim söyleme uslubu çok farklı hazıra konmak diye bir şey yoktur hiçbir zaman hazırı kullanmak vardır.
ben sadece doğru bir uslupla bunu söyleyebilir diye bu yorumu yaptım.