Encodya - Macera Oyunu İşte Çıkış Tarihi

Ahmet50042

Sabret ve Devam et
En iyi cevaplar
0

Encodya - Macera Oyunu İşte Çıkış Tarihi
Herkese merhabalar değerli oyun severler. Bugün sizlere Encodya oyunu hakkında bilgiler vereceğim.

Encodya oyunu 1 yıldan uzun bir süredir geliştirilen bir oyun olup Chaosmonger Studio tarafından geliştirilmektedir. Oyunun hikayesi şöyle;

''9 dokuz yaşındaki yetim Tina, sakar robot koruyucusu olan SAM-53 ile şirketlerin kontrolü altında olan karanlık bir şehir olan Megalopolis'in Neo-Berlin Mahallesinde bir binanın çatı katındaki barınakta yaşıyor. Tina, şehirli bir orman çocuğu olup yalnız yaşamayı öğrenmiş bir kişidir. Tina, şehir çöplüklerinden çöp toplayarak ve hurda satarak geçimini sağlamaktadır. Komik robotu her zaman yanında, ne olursa olsun onu her daim korumaya programlanmıştır.

Tina bir gün, babasının kendisine önemli bir görev bıraktığını keşfeder. Dünyayı grilikten kurtarma planını tamamlamak üzere Tina ve Sam, tuhaf robotik yaratıklar ve acayip insanlarla dolu farklı gerçeklikler arasında inanılmaz bir maceraya atılıyor. Bulmacalar ve heyecan verici diyaloglar sayesinde, hayatta olmanın gerçek anlamını öğrenecekler.''

Oyun açık dünya haritası değildir. Düz bir senaryo üstünde ilerlemektedir. Oyun 2D olarak oynanıyor karakteri ilerletmek istediğiniz noktaya tıklayarak ilerletiyorsunuz bir eylem yapacağınızda da tıklayıp yapacağınız eylemi seçiyorsunuz. Oyun 3D olarak hazırlanmış sinematikler de yer alıyor.

Oyunun sistemlerinden ve çıkış tarihinden biraz bahsedecek olursak. Oyunun Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Oyunun çıkış tarihi 26 Ocak olarak gösteriliyor. Yetkililer henüz gerekli sistemler için bir açıklamada bulunmadılar. Sadece 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektiği hakkında bilgilendirme yaptılar. Oyunun çıkmasıyla birlikte sistem gereksinimlerinin de açıklanması bekleniyor.

Oyunun ne kadar başarılı olup olmadığını hangi sistemler gerektirdiğini çıkınca göreceğiz fakat tahminlerime göre büyük bir sistem gerektireceğini zannetmiyorum. Oyunun ücreti belli değil.

Konumu okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Başka konularda görüşmek dileğiyle.

Son düzenleme: