Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları (30 Ağustos - 5 Eylül)

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
135354

Epic Games'in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları (30 Ağustos - 5 Eylül)

135356

Selamlar millet! Bu hafta yine Epic Games'in bize sunduğu ücretsiz oyunları tanıtmış olacağım. İyi okumalar!

Celeste (33,00 - Ücretsiz)

135358

Celeste, Matt Makes Games'in kurucuları Matt Thorson ve Noel Berry tarafından Bağımsız, Aksiyon ve Platform etiketleriyle 25 Ocak 2018 tarihlerinde geliştirilmiş bir platform oyunudur. Oyun, "2018 Yılının En İyi Indie Oyunu" ödülünü elinde tutuyor.

Oyun Hakkında
Celeste, oyuncuların Madeline adlı bir kızı kontrol ettiği ve çeşitli ölümcül engellerden kaçınarak dağa tırmandığı bir tür platform oyunu.
Platform oyunlarının genel oynanışını biliyoruz, atlama ve duvarlarda tırmanma ile birlikte bu platform oyununda birkaç değişikliğe uğranmış. Madeline, sekiz yönde mid-air dash denen yeteneğini gerçekleştirme kabiliyetine sahiptir. Bu hamle yalnızca bir kez yapılabilir ve sonrasında tekrarlanabilir. Her seviye boyunca oyuncuyu serbest bırakan yaylanma veya kısa uçuşlara izin veren tüyler ve Madeline'i öldüren çiviler gibi ölümcül nesneler gibi ek mekaniklerle karşılaşacaktır. Oyunda, oyunun fiziği ile bazı özellikleri değiştirebilecekleri Assist Mode mevcuttur. Bu özelliklerden bazılarından bahsedecek olursak; sonsuz hava çizgileri (mid-air dash), ölümsüzlük veya oyunun hızını yavaşlatma, her seviyede gizlenmiş, zorlu platformlar veya bulmaca çözme bölümleriyle elde edilen ve oyunu hafifçe etkileyen isteğe bağlı toplanabilen çilekler gibi eklentiler, tamamen oyuncunun kararına bırakılmış diyebiliriz. Kısacası Celeste, çoğu platform oyununda bulunan kendine haz özellikleriyle dikkat çekmekte.
Karakterimiz Madeline, mid-air dash özelliğini kullanırken çekilmiş bir ekran görüntüsü.
5 Ocak 2018 tarihinde oyunun yapmıcılarından Noel Berry tarafından çekildi.

135365
İşte oyunun "2018 Yılının En İyi Indie Oyunu" almasının sebepleri olan özellikleri:​
  • Büyüleyici karakterler ve dokunaklı bir kendini keşfetme öyküsü ile, hikaye anlatım odaklı tek oyunculu bir macera yaşatması​
  • 700'den fazla çok zorlu platform mücadelesi ve gizli platform öğeleriyle dolu devasa bir dağ haritası​
  • Kulakların pasını silen canlı piyano ve akılda kalıcı "Seste Mükemmellik" finalisti olmuş 2 saati aşan orijinal müzik sunması​
İşletim Sistemi
Windows 7 veya üstü

İşlemci
Intel Core i3 M380

Bellek
2 GB RAM

Ekran
Intel HD 4000

Depolama
1300 MB alan
Henüz belirtilmedi.

Desteklenen diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Rusça, Basitleştirilmiş Çince

135368

Inside (33,00 - Ücretsiz)

135370

Inside, PlayStation 4, Xbox One, Windows platformları için Puzzle, Bağımsız ve Tek Oyunculu etiketleriyle PLAYDEAD tarafından geliştirilmiş iki boyutlu bir Puzzle (Bulmaca) oyunudur. PLAYDEAD tarafından geliştirilip yayınlandığı 07 Temmuz 2016 tarihlerinde birçok ödüle aday olarak gösterilmiştir. Yine o tarihlerde Game Critics Awards "Yılın En İyi Bağımsız Oyunu" ödülünü elinde tutuyor. Oyun, tam olarak 29 Haziran 2016 tarihlerinde piyasaya sürüldü.

Oyun Hakkında
2.5D platform oyunu olarak gerçeküstü sayılabilecek ve çoğu zaman tek renkli bir ortamı (karanlık, kara) keşfeden isimsiz bir çocuğu yönetiyor olacağız. Oyun çoğu zaman karanlıktır, hem oyuncuyu hem de ortamın belirli parçalarını vurgulamak için renk kullanılır. Inside, arada sırada müzikal ipuçları sunsa da çoğunlukla sessiz bir oyundur. Oyuncular, koşan, yüzen, tırmanan ve engelleri aşmak için nesneleri kullanan bir çocuğu kontrol eder. Oyundaki çeşitli noktalarda yine çoğu platform oyununda olduğu için gizli odalar ve nesneler keşfedilebilir. Karakterimiz, çeşitli şekillerde ölebilir. PLAYDEAD'in önceki oyunu Limbo'da olduğu gibi bu ölümler gerçekçi grafiklerle oyunculara sunuluyor. Karakter öldüğünde ise oyuncu son kontrol noktasından oyunu oynamaya devam eder.

İşletim Sistemi
Windows 7/8/10 (64 bit İşletim Sistemi gerekli)

İşlemci
Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz, AMD FX 8120 @ 3.1 GHz

Bellek
4 GB RAM

Ekran
NVIDIA GT 630 / 650m, AMD Radeon HD6570 veya eşdeğeri

DirectX
Sürüm 9.0c

Depolama
3 GB alan
İşletim Sistemi
Windows 8/10 (64 bit İşletim Sistemi gerekli)

İşlemci
Intel i7 920 @ 2.7 GHz, AMD Phenom II 945 @ 3.0 GHz

Bellek
8 GB RAM

Ekran
NVIDIA GTX 660, Radeon R9-270

DirectX
Sürüm 11

Depolama
3 GB alan

Desteklenen diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Portekizce, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Türkçe

135373

KAPANIŞ
Bu haftaki oyunlarımız bu şekildeydi, konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım ihtiyacınız olan bilgileri verebilmişimdir. Oyunlar 5 Eylül 2019 tarihine kadar Epic Games Store'da ücretsiz şekilde sunulacak, hemen kapın!

135374

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Celeste oyununu neden bulamadım yardımcı olabilir misiniz arattığımda çıkmadı

gamet

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali