ESA'nın Görüntülediği UFO Videosu

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Başlıkta bilmeyenler için, ESA = Avrupa Uzay Ajansı, görüntü hakkında açıklama yapılmamış, ya da ben bulamadım.​
Geçtiğimiz günlerde Asteroit ya da Meteor'ların Ay üzerinde etkisini arıştırma üzerine program yapmakta olan MIDAS 2 adet UFO şeklinde parlak cisimler keşfetmiş. Keşif 24 saat sürmüş ve cisimler gerçekten tuhaf gözüküyor, şimdi, demir ya da diğer yansıtıcı maddeler yoğunluğunda gök cismi olsa ve eğer bir ihtimal Güneş'in ışınlarını inceleme aleti üzerine yansıtmış da olabilir yani birbirlerini de takip ediyorlar şimdi acabası okuyucular ne diyecek. Belki yakında açıklama da yaparlar adamların işi gücü var bir de basınla mı ilgilenecekler belki sonuca çoktan ulaştılar şimdi diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Video sahte gibi yorumlar yapmazsanız memnun olacağım,

Son düzenleme:

YKemal

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Olası bir komplo teoriside benden o zaman:
+Yine nükleer güçlerle çalıştırılan iki askeri araç deneyi olabilir.

daimy2017

Marangoz
En iyi cevaplar
0
UFO diye bir şey olsa herkes görürdü, inanmamak lazım böyle şeylere.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Şimdi, görüntünün kaynağı ESA deniyor ama bu bildiğin telefon kamerası.
Video başlığı "Ayın karanlık yüzünde ufo" ama çekim dünyada.
Cisimler gerçekten tuhaf görünüyor ancak doğru dürüst görünmüyorlar ki tuhaf olsunlar.
Sonuç olarak umarım bu troll bir konudur ve ben yanlış anlamışımdır

Esigum

play.thehexanw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne kadar uzaylıların var olduğuna inansam da, bu videonun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Bazı hileler bulunuyor. Bu hilelerle insanları kolayca kandırmak mümkün.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şimdi, görüntünün kaynağı ESA deniyor ama bu bildiğin telefon kamerası.
Video başlığı "Ayın karanlık yüzünde ufo" ama çekim dünyada.
Cisimler gerçekten tuhaf görünüyor ancak doğru dürüst görünmüyorlar ki tuhaf olsunlar.
Sonuç olarak umarım bu troll bir konudur ve ben yanlış anlamışımdır
Yani senin mantığına göre biz dünyadan diğer gök cisimlerini görüntüleyemeyecek miyiz ?
Ayın karanlık yüzeyine yakında bulunduklar için "doğru dürüst görünmüyorlar".
Çekim konusunda ise, çok fazla ihtimal ile çekimin telefon kamerasına benzediği kanısına ulaşılabilir.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Yani senin mantığına göre biz dünyadan diğer gök cisimlerini görüntüleyemeyecek miyiz ?
Ayın karanlık yüzeyine yakında bulunduklar için "doğru dürüst görünmüyorlar".
Çekim konusunda ise, çok fazla ihtimal ile çekimin telefon kamerasına benzediği kanısına ulaşılabilir.
Görüntüde bariz ki cisimler dünya atmosferinde

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Görüntüde bariz ki cisimler dünya atmosferinde
Cismin boyutuna ve hızına bağlı olarak değişebilen kanı, cisimler dünya atmosferinde de olabilirdi, boyutları bizim hayal ettiğimiz şekillerinden daha küçük, hızları ise daha yavaş olabilirdi ki bu gündeme pek gelmezdi uzay çöpleri hakkında olabilirdi ki fazla bir tehlike arz etmediği için de çok gündeme gelmezdi. Ama görüntünün gözlemlediği alan ve ona bağlı değişen hipotezler söz konusu olduğu için, burada "bariz" kelimesini kullanamazsın.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Cismin boyutuna ve hızına bağlı olarak değişebilen kanı, cisimler dünya atmosferinde de olabilirdi, boyutları bizim hayal ettiğimiz şekillerinden daha küçük, hızları ise daha yavaş olabilirdi ki bu gündeme pek gelmezdi uzay çöpleri hakkında olabilirdi ki fazla bir tehlike arz etmediği için de çok gündeme gelmezdi. Ama görüntünün gözlemlediği alan ve ona bağlı değişen hipotezler söz konusu olduğu için, burada "bariz" kelimesini kullanamazsın.
Bariz kelimesini şu şekilde kullanabilirim, ayın karanlık yüzünde olan bir cisim bu şekilde görüntülenemez. Görüntüde ay yok yahu ayın karanlık yüzünde değil bunlar neden bu kadar ısrar ediyorsunuz anlayamıyorum. Tamam hadi atmosferde olmasın, ama ayın karanlık yüzü kesinlikle değil, kaynak da ESA falan değil saçma sapan bir youtube kanalı artık uzamasın konu hadi lütfen.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bariz kelimesini şu şekilde kullanabilirim, ayın karanlık yüzünde olan bir cisim bu şekilde görüntülenemez. Görüntüde ay yok yahu ayın karanlık yüzünde değil bunlar neden bu kadar ısrar ediyorsunuz anlayamıyorum. Tamam hadi atmosferde olmasın, ama ayın karanlık yüzü kesinlikle değil, kaynak da ESA falan değil saçma sapan bir youtube kanalı artık uzamasın konu hadi lütfen.
Ehh, Ayımız da dönüyor bildiğin üzere. Güzel de bir Güneş'imiz var hani. Ben haberi Youtube'da değil, bilmem kaç yıldır takip ettiğim şu siteden öğrendim, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) İki UFO Görüntüledi (Video) - Haber Uzay | Uzay Haberleri | U.F.O . Kendi hayal dünyada oluşturduğun yanılsamaları konunun okuyucularının aklını karıştırarak uzatan taraf sensin, bir taraftan konu sahibi olarak "okuyucuların düşüncelerini baltalama" şeklinde tabir edebileceğim davranışlarına açıklama getirmeye çalışıyorum.
Böyle bir söz vardı, "Yanılsamalar küçük bir fikir gibi başlar büyük bir felaketle sonuçlanır"

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Ehh, Ayımız da dönüyor bildiğin üzere. Güzel de bir Güneş'imiz var hani. Ben haberi Youtube'da değil, bilmem kaç yıldır takip ettiğim şu siteden öğrendim, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) İki UFO Görüntüledi (Video) - Haber Uzay | Uzay Haberleri | U.F.O . Kendi hayal dünyada oluşturduğun yanılsamaları konunun okuyucularının aklını karıştırarak uzatan taraf sensin, bir taraftan konu sahibi olarak "okuyucuların düşüncelerini baltalama" şeklinde tabir edebileceğim davranışlarına açıklama getirmeye çalışıyorum.
Böyle bir söz vardı, "Yanılsamalar küçük bir fikir gibi başlar büyük bir felaketle sonuçlanır"
Daha net bir şekilde anlatmaya çalışayım, anlamamerikata ısrar ediyorsunuz çünkü. Bakın;

Videonun orijinali bu. AÇIK BİR ŞEKİLDE ayla alakası olmayan bir bölgede, bir cisim, arkasında da bir uçak var. Uçak ayın karanlık yüzüne mi gitmiş? Ayın karanlık yüzüne telefon kamerasıyla zoom yaparak orada uçan cisimleri mi görüntülüyorsunuz? Nedir yani bu? Okuyucuların düşüncelerini baltalamıyorum aksine bu saçma sapan anlamsız araştırılmamış ve dayanaksız boş konunun zihinlerini kirletmesini engellemeye çalışıyorum. "Kendi hayal dünyada oluşturduğun yanılsamaları konunun okuyucularının aklını karıştırarak uzatan taraf sensin " diyorsunuz bir de ya, inanılmazsınız cidden.

Anlamadıysanız daha derin anlatayım;

Attığınız linkte iki adet aracın birbirini takip ettiği söylenmiş ancak videonun sol altında yazan ismi youtube arama yerine yazsaydınız attığım videoya ulaşacaktınız. Orada hem yazılı bir şekilde, hem de görüntüde alenen ilk cismin uçak olduğu belli. Biraz olsun araştırmaya niyetli olsanız, bu verilere ulaşır, sonra da sıradan bir uçağın ayın karanlık yüzüne gidemeyeceği çıkarımını yapar, haberi okuduğunuz sitenin çöp olduğunu anlar, böyle anlamsız bir konu açarak forumu kirletmezdiniz. Ancak her okuduğuna inanan biri olmayı tercih ettiğinizden bu boş tartışmayı yaşadık ve dakikalarımı yediniz.

Daha fazla uzatmayın ve kendi konunuzu rapor ederek sildirin lütfen.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Daha net bir şekilde anlatmaya çalışayım, anlamamerikata ısrar ediyorsunuz çünkü. Bakın;

Videonun orijinali bu. AÇIK BİR ŞEKİLDE ayla alakası olmayan bir bölgede, bir cisim, arkasında da bir uçak var. Uçak ayın karanlık yüzüne mi gitmiş? Ayın karanlık yüzüne telefon kamerasıyla zoom yaparak orada uçan cisimleri mi görüntülüyorsunuz? Nedir yani bu? Okuyucuların düşüncelerini baltalamıyorum aksine bu saçma sapan anlamsız araştırılmamış ve dayanaksız boş konunun zihinlerini kirletmesini engellemeye çalışıyorum. "Kendi hayal dünyada oluşturduğun yanılsamaları konunun okuyucularının aklını karıştırarak uzatan taraf sensin " diyorsunuz bir de ya, inanılmazsınız cidden.

Anlamadıysanız daha derin anlatayım;

Attığınız linkte iki adet aracın birbirini takip ettiği söylenmiş ancak videonun sol altında yazan ismi youtube arama yerine yazsaydınız attığım videoya ulaşacaktınız. Orada hem yazılı bir şekilde, hem de görüntüde alenen ilk cismin uçak olduğu belli. Biraz olsun araştırmaya niyetli olsanız, bu verilere ulaşır, sonra da sıradan bir uçağın ayın karanlık yüzüne gidemeyeceği çıkarımını yapar, haberi okuduğunuz sitenin çöp olduğunu anlar, böyle anlamsız bir konu açarak forumu kirletmezdiniz. Ancak her okuduğuna inanan biri olmayı tercih ettiğinizden bu boş tartışmayı yaşadık ve dakikalarımı yediniz.

Daha fazla uzatmayın ve kendi konunuzu rapor ederek sildirin lütfen.
Sen çok akıllısın ya, girdiğin çoğu konulada konuyu anlamayıp kendi zihninde oluşturduğun yanılsamaları döküp saçmalıyorsun, zihinleri kirleten kişi de ben mi oluyorum ? Cidden önce sana kendimi açıklayayım,
ardından şu cümleye ne kadar güldüğümü anlatamam "sıradan bir uçağın aya gidemeyeceği çıkarımı" gayet iyi bir çıkarımmış ha, niye böyle bir çıkarımda bulunamadım ben ya. Hadi ingilizce 2 siteye gireyim sonra kendimi araştırman ilan edebilirim, öyle değil mi ? Bilmiyorsan bildireyim, uçaklar daimi belirli rotaları takip ederler, gördüğün üzere o videoda sapmalar yaparak ilerley.. Her neyse, sonuçta kendi hayal dünyanda gezdiğin için anlamayacaksın dediğimi ne diye parmaklarımı yoruyorum da sana açıklama yapıyorum ki ?
Baltalamıyorum diyorsun, ama postlarına baktığımda konulara girme amacının sadece baltalamak olduğunu görüyorum, konuyu okuyup benim bu konuyu yorumlama için açtığımı anlaman gerekiyordu, düzgün bir şekilde "bence bu gayet üzerimizde uçan bir uçak" yorumunu yapsan bir şey demeyecektim, ama sanki sen haklıymışsın da yorum konuları açmak suçmuş gibi giriyorsun konuya. İşte bu sebepten insanlara "yardımcı danışman" olsa bile yetki vermemelisiniz, sonra kendilerini bir şey zannediyorlar. Neyse, sen güzel güzel baltalamaya devam et, sana cevap vermem herhalde, benim için o statüde değilsin artık.

Yemişim diyerek katıldığım ufo saçmalıklarına 1 vaka daha eklenmiş. Ya gerçekten böyle bir şey olsa bütün ülkelerde 7/24 bunun haberi döner. İnanmayın bunlara.

Meteors Slam Into Moon Twice in 24 Hours

haberin aslı
Efendim, UFO'dan kasıtımız yabancı cisim, uzaylıyı kastetmedim şahsen. Yani belirttiğim gibi, gök cismi de olabilir ki zaten ben gök cismi olduğuna inanıyorum. Bu kadar menzile sahip olacak bir yabancı yaşam formunun yakınımızdan geçerken gezegenin yaşam formu barındırdığını anlamaları muhtemel bu sebepten kendilerini boş yere açığa vuracak değillerdir.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Sen çok akıllısın ya, girdiğin çoğu konulada konuyu anlamayıp kendi zihninde oluşturduğun yanılsamaları döküp saçmalıyorsun, zihinleri kirleten kişi de ben mi oluyorum ? Cidden önce sana kendimi açıklayayım,
ardından şu cümleye ne kadar güldüğümü anlatamam "sıradan bir uçağın aya gidemeyeceği çıkarımı" gayet iyi bir çıkarımmış ha, niye böyle bir çıkarımda bulunamadım ben ya. Hadi ingilizce 2 siteye gireyim sonra kendimi araştırman ilan edebilirim, öyle değil mi ? Bilmiyorsan bildireyim, uçaklar daimi belirli rotaları takip ederler, gördüğün üzere o videoda sapmalar yaparak ilerley.. Her neyse, sonuçta kendi hayal dünyanda gezdiğin için anlamayacaksın dediğimi ne diye parmaklarımı yoruyorum da sana açıklama yapıyorum ki ?
Baltalamıyorum diyorsun, ama postlarına baktığımda konulara girme amacının sadece baltalamak olduğunu görüyorum, konuyu okuyup benim bu konuyu yorumlama için açtığımı anlaman gerekiyordu, düzgün bir şekilde "bence bu gayet üzerimizde uçan bir uçak" yorumunu yapsan bir şey demeyecektim, ama sanki sen haklıymışsın da yorum konuları açmak suçmuş gibi giriyorsun konuya. İşte bu sebepten insanlara "yardımcı danışman" olsa bile yetki vermemelisiniz, sonra kendilerini bir şey zannediyorlar. Neyse, sen güzel güzel baltalamaya devam et, sana cevap vermem herhalde, benim için o statüde değilsin artık.

Efendim, UFO'dan kasıtımız yabancı cisim, uzaylıyı kastetmedim şahsen. Yani belirttiğim gibi, gök cismi de olabilir ki zaten ben gök cismi olduğuna inanıyorum. Bu kadar menzile sahip olacak bir yabancı yaşam formunun yakınımızdan geçerken gezegenin yaşam formu barındırdığını anlamaları muhtemel bu sebepten kendilerini boş yere açığa vuracak değillerdir.
"niye böyle bir çıkarımda bulunamadım ben ya" çıkaramadın çünkü araştırmadın, yaptığın kinaye bile çok acı. Uçak sapmalar yaparak mı ilerliyor ne yaparsa yapsın, alakalı bir şey değil. Ben sana diyorum ki, AZCIK bak BİRAZCIK araştırma niyetinde bulunsan birbirini takip eden iki esrarengiz cisim yerine arkadaki cismin uçak olduğunu anlardın. Ben araştırman vs değilim basit bir internet kullanıcısıyım. yorum konusu açmanız normal, ama yoruma açık durumlarda. İnsanları aptal yerine koyan görüntülerle, telefon kamerasını gökyüzüne tutup yapılan basit bir çekime "MIDAS 2 uydusu çekimi" bilmem ne yazarak bilgi kirliliği yazarsan bir zahmet birileri de gelsin düzeltsin. Benim baltalamaya vs niyetim pek yok, ayrıca konumuz da bu değildi sanırım. konudaki ilk yorumum da gayet normal, açıklayıcı. Ha sizin baltalama anlayışınız düzeltilmesi gereken içerikleri uyarmam ise evet baltalıyorum, burada karışabileceğiniz tek nokta uslup olabilir. Ancak konu bu değil.
Kafanızda bir "hayal dünyası" tabiri oluşturmuşsunuz her mesaja tıkıştırıyorsunuz utanç verici bir durum artık yazmayın şunu. Ha biri hayal dünyasında yaşıyorsa, o kişi ben değil, gram araştırmaya tenezzül etmeyen, gökte gördüğü uçaklara ufo falan demeye çalışan sizsiniz herhade. Forumu kendi kişisel blogunuz falan sanıyorsunuz heralde konu kusuyorsunuz buraya, evet kaba cevap veriyorum, düşünemeyen, umursamayan insanlara kaba cevap veriyorum ama yine söylüyorum, konu bu değil.
Araştırmaktan aciz biri olarak, bilim aşığı biri edasıyla foruma kustuğunuz bu konunun içeriği tamamen "hayal dünyası"nda yaşayan boş insanların anlamsız safsatalarından ibarettir. Konuyu kişisel tartışmaya çevirmeden önce içeriğinizin ne kadar saçma ve boş olduğunu algılayarak silinmesi için yönetime talepte bulunmanızı rica ediyorum.
Bir de statü muhabetine girmişsiniz, yahu haberuzay diye saçma sapan sitelerde gördüğü içeriğe körü körüne inanıp, bir de onu savunmak için sınav kağıdını doldurmaya çalışan öğrenci edasıyla saçmalayan birinin statü muhabbeti yapması ne kadar ironik... Size görüntüde uçak var, yan, burası ayın karanlık yüzü falan değil, atmosferin içi diyorum siz satırlarca boş yapıp, argüman eksikliğinden dolayı aciz bir şekilde profilime girip konuyu kişisel bir tartışmaya çevirerek kendi çapınızda gururunuzu korumaya çalışıyorsunuz. "Ben araştırmadım, hata ettim, forumda konu açmak sorumluluk ister ama ben bunu unuttum, en iyisi konuyu sildireyim" diyemiyorsunuz, egonuz fazla büyük herhalde. Ancak gittikçe küçük düşüyorsunuz.
Bu arada, yardımcı danışmanlık bir yetki meselesi değil, foruma belli düzeyde emek vermiş insanlar tarafından bana layık görülmüş bir görevdir. Kendini bir şey sanmak falan fasa fiso, boş yapıyorsunuz.