Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61

2821467-euro-truck-simulator-2-wallpapers.jpg

ETS 2 En Hızlı Tır

Hepinize yeni bir konudan merhabalar sevgili forumdaşlarım :şapka:. Bu konuda genelde oyunda keyfini sürmek için en iyi tırı almış ve tüm haritayı dolaşan kişilerin daha çok seveceği olan oyundaki en hızlı tırdan bahsedeceğiz.

Oyunda daha hızlı gitmek için birçok opsiyon mevcut. Modlar ile tırlara ek olarak daha güçlü motor gibi yeni parçalar ekleyebiliyoruz. Bu modlar ile oyunda daha hızlı gitmek mümkün.

Tamam daha hızlı gittik diyelim, her araçta hızlanınca kontrollerinde zorlaşma ve viraj dönüşlerde takla atacak gibi yana yatma oluyor. Bundan nasıl kurtulabiliriz? Cevabı aslında biraz karışık. Size 2 seçenek sunabilirim bu olayda. Benim testlerime göre DAF ve MAN tırları yola gayet iyi tutunuyor. Yola tutunmalarına rağmen oyundaki en hızlı tır değiller. Eğer kaza yapmadan gitmek istiyorsanız bu tırları kullanabilirsiniz. Ama hızlı bir tırla viraj dönmeye gelince alttaki paragrafı okuyabilirsiniz.

En hızlı tır ile viraj dönmek mümkün mü? Ben eğer aksiyon için hızlı gidersem herhangi bir viraja geldiğimde dönüşe gelmeden önce hızımı biraz düşürüm. Eğer döneceğim viraj sağ tarafa dönüyor ise en sol şerite geçer dönüşte tırın dengesini sağlamak için sağa doğru olan direksiyon hamlemi viraja tam girmeden önce başlatırım. Yani virajın ortasındayken en sağ şerite geçmiş olurum. Böyle yapınca viraja hızlı girseniz bile kaza yapma ihtimaliniz daha az oluyor.

En hızlı tır hangisi? En hızlı tır herkesin aslında yol koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilmekte. Şu anda konuyu yazdığım tarihte oyunun sürümü 1.30 iken başka bir sürüm çıktığında yine araçların hızı değişebilir. Şu anda Scania ile Volvo marka tırları sizin kombinasyonunuza göre daha hızlı gidebilir. En yüksek hız olarak şu anda 170 görülmüş durumda. Bu hızı görmek için tırınız da en iyi motor ve 4x2 aks türü gerekiyor. Bu hıza ulaşabilen tırlar şu isimlerde; "Scania 730HP 4x2" ve "Volvo FH16 750HP 4x2". Aracınıza 6 vitesli şanzıman eklerseniz çok hızlı son hızına çıkabilir. Ancak son hızı düşük olacaktır. 12 vitesli şanzıman kullanırsanız daha yavaş hızlanacaktır. Ancak en hızlı giden tırlar 12 vites ile gidebiliyor. Şahsen ben her oyuna girdiğimde tırım hangisi olursa olsun aks türü olarak "6x2 Arka Aks Kontrollü" olarak seçiyorum. Hem dengesi hemde hız olarak mükemmel gittiğini söyleyebilirim.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Başka bir konuda görüşmek üzere forumdaşlar :dost:!

Moderatör tarafından düzenlendi:

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Eline sağlık başarılı konu. :dost::şapka:

Logarech

▐━━━━━━━━━▌
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben de bu konuyu merak edip hız denemesi yapmıştım ve sonucu :D

Logarech

▐━━━━━━━━━▌
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende oyun yeni çıktığı zamanlar sürüm 1.1 olması gerek oyunda olan hatadan dolayı boş alanda sürekli gidiyordum. Hasar %100 hızım en az 900 sürekli artıyor düşüyor :D
Aynen ya o hata artık geleneksel olmuştu bi ara her oyunda vardı :lol::lol: