| Facebook, Instagram Sahte Beğeni Satanlara Dava Açtı! |

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba Forum Gamer Ailesi!
Facebook, sahte "beğenme" satan bir firmayı mahkemeye verdi. Sosyal dev, yaptığı bir duyuruda söz konusu firmaya ABD federal mahkemesinde bir dava açtığını söyledi.

İsmi açıklanmayan Yeni Zelanda merkezli firmanın Instagram'da sahte etkileşim hizmetleri sunduğu belirtiliyor. Bu "hizmetler" arasında Instagram hesapları için sahte beğenmeler, sahte görüntülemeler ve takipçiler bulunuyor. Davalıların bu iş için kullandığı hesaplar daha önce Facebook tarafından kapatılsa da, aynı etkinliğe devam ettikleri anlaşılıyor. Facebook, davalıları Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Suistimal Kanunu'nu ve sahte etkileşimleri ele alan diğer Kaliforniya kanunlarını çiğnemekle de suçluyor.

115895

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bence diğer sosyal medya devleride el atmalı ve bu işi kökünden kazımalıdır.

Ferdifalanfilan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani facebook ve diğer tüm sosyal platforumlarda sütten çıkmış ak kaşık değiller zamanında neler yaptıkları belli olan firmalar bunlar.

W

Wakkup

Ziyaretçi
Dava açarak bir yere gelinmesi zor. Bu işi yapan binlerce site var ve hepsi aynı işlevi görüyor, sadece fiyatlandırmalar farklı.

toptanci

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İnstagram video indirme sitesi tarzında sitelerden yapılan video indirmeleri telife veya herhangi bir hukuki probleme neden olur mu acaba? Ben çok sık kullanıyorum da bu tip siteler üzerinden video indirme hizmetini. Video edit yapacağım zaman meşhur kişilerin videolarını falan kullanabiliyorum.

DoctorCaptainR

cananyoneteachmeJavaplease
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tek tek dava açılması yerine inaktif veya sahte hesapların temizlenmesini geliştirebilir diye düşünüyorum