Faction

NeveseRC

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar faction plugininde bu bölümün config'i nerede? veya ayarlısını bulabilir miyim?

faction.png

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
jd gui ile jarı decompler edip, o komutu yazdığın yeri kontrol et, "..." içine yazıldıysa editleyemezsin, eğer farklı ise editlenme ihtimali biraz olsun vardır.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
eğer bana o eklentinin github sayfasını atarsan(varsa) sana o kısmı editlenmiş şekilde verebilirim

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Mesajları türkçeleştirmek istiyor isen yukarıda dendiği gibi jd-gui veya intellij'in gömülü fernflower decompiler'ı veyahut herhangi bir başka decompiler ile kodları inceleyip o mesajların hangi .class dosyasında olduğunu bul, daha sonra jar dosyasını WinRaR veya 7zip tarzı herhangi bir .jar dosyası (aslında zip) açabilen bir program ile (windows explorer da açabiliyor du diye hatırlıyorum ama birlikte aç dedikten sonra ekstra uğraş yapman lazım .d) açtıktan sonra o .class dosyasını bulup NotePad++ veya benzeri bir program ile açıp, CTRL + H veya Değiştir dedikten sonra çıkan ilk kutuya değiştirmek istediğin mesajı, ikinci kutuya değiştirmek istediğin halini yazıp Hepsini Değiştir de. Sonra CTRL + S veya Kaydet de, ondan sonra eğer WinRaR kullanıyor isen Arşiv güncellensin mi? diye soracak, evet de, dosyayı kapat sunucuyu çalıştır kontrol et.

Eğer constant / literal yani " içerisine yazılmış bir yazı ise yukarıdaki yöntem ile değiştirebilirsin. Variable (değişken) ile vesaire alınıyor ise yüksek ihtimal ya configte vardır ya da Bytecode Editor tarzı programlar ile değişirsin.

En kolay yöntem ne diye sorar isen eklenti yapımcısına ulaşıp lang.yml diye configürasyon dosyası eklemesi istemek :D Veyahut alternatif Factions eklentilerine geçmek. Ücretlisinden ücretsizine bir sürü Factions eklentisi görmüştüm diye hatırlıyorum. Araştır.