"Fix PUBG" projesi sonlandırıldı!

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
  • zjE18R.png
    EmEB7g.png
  • Öncelikle, Fix PUBG nedir?

Herkesin bildiği üzere PUBG oyununda başta birçok hata vardı ve bu hatalardan ben de şikayetçiydim ve bu hatalardan dolayı PUBG bunun üzerine bir proje açmaya karar verdi ve bu proje "Fix PUBG" ismini verdi bu projedeki amaçları aslında PUBG'yi daha oynanabilir bir Battle Royale oyununa dönüştürmekti ve şu an hatırı sayılır olarak azaldı diyebilirim daha az bug ile karşılıyorum şahsi olarak görüşüm bu yönde ancak hala devam eden hatalar olduğunu altını çizmeden geçemeyeceğim.

PUBG bünyesi "Fix PUBG" ile neleri düzeltti?

Düzelttikleri şeyleri dallara ayırmışlar, şu şekil de açıklayabilirim.

Arayüz Performansı (Yarısı Tamamlandı)
    Ana Performans Geliştirmesi (Tamamlanmış Durumda)
    Karakter Optimizasyonu (Tamamlanmış Durumda)
    Seviye Akış Optimizasyonu (Tamamlanamadı)
    Efekt Optimizasyonu (Tamamlanamadı)

Sunucu Performansı (Tamamen Bitti)

Sunucuları geliştirdiler, ve daha iyi bir oyun keyfi alabiliyoruz artık.

Anti-Cheat

Hilecileri Azaltmak (Tamamlandı)
    Şikayet Sonuç Bildirimleri (Tamamlandı)
    Anti-Cheat dalları birleştirildi. (Devam ediyor)
    Oyunda Hile Üretenlere Karşı Yasal Eylem (Devam ediyor)
    Donanımlı Yasaklamalar (Devam ediyor)

Maç Aramaları

Daha hızlı ve daha uygun maçlar aranması
    (Devam ediyor, ne yazık ki bu konu da şikayet olduğum konulardan oyuna yeni başlıyorum adamlar çok iyi oynuyor diğerleri)

Diğer Buglar

Sitesinde tam 100 adet bugu bitirdiklerinin kaydını düşmüşler ve resim olarak eklemişler buraya eklemeye üşendiğim için bunu şöyle ifade edeceğim;​

• Rr6vBG.png

• Çok Hoşuma Giden PUBG'nin "Fix PUBG" kapanış konuşması;

"Çıktığımız bu yolda, amaçlarımız arasında her zaman size içerikleri hızlı bir şekilde sunmanın yanı sıra, gerçek Battle Royale deneyimini de yaşatmak olmuştur. Bu süreçte, sizin için önemli olan bazı konuları gözden kaçırdığımızı ve hatalar yaptığımızın farkındayız. Başka hatalara sebep olmadan, mevcut hataları sorunsuz bir şekilde düzeltmek, ancak hatırı sayılabilir bir çaba ile mümkün olmuştur. "
    y6nvYn.jpg

Climpy

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Edit: Konu da resimler hizliresim'den eklememe rağmen gözükmemiş, bunun için özür diliyorum.

Bi' el atar mısınız efenim @AdexTR xd

Son düzenleme:

lust4beyond

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
PUBG-oyuncu-sayısında-görülmemiş-düşüş.jpg

Pubg, seven bir oyuncu olarak söylerim ki. Bugları düzletikleri falan yok, sırf bu sebepten dolayı PUBG'de 2 Milyona yakın üye ya oyunu sildi yada oyunu bıraktı. O yüzden Fortnite devam.

Climpy

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Pubg, seven bir oyuncu olarak söylerim ki. Bugları düzletikleri falan yok, sırf bu sebepten dolayı PUBG'de 2 Milyona yakın üye ya oyunu sildi yada oyunu bıraktı. O yüzden Fortnite devam.
Düzeldi şahsen birçok şey değişti gözle görülür derecede fark var ve Fortnite benim için berbat çizgi film gibi bir oyun ki bu benim görüşüm. Adamların yaptığı şu açıklamadan sonra adamların cidden bir şeyleri yapmaya çalıştıklarını anlayabililirsin.
"Çıktığımız bu yolda, amaçlarımız arasında her zaman size içerikleri hızlı bir şekilde sunmanın yanı sıra, gerçek Battle Royale deneyimini de yaşatmak olmuştur. Bu süreçte, sizin için önemli olan bazı konuları gözden kaçırdığımızı ve hatalar yaptığımızın farkındayız. Başka hatalara sebep olmadan, mevcut hataları sorunsuz bir şekilde düzeltmek, ancak hatırı sayılabilir bir çaba ile mümkün olmuştur. "

lust4beyond

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Düzeldi şahsen birçok şey değişti gözle görülür derecede fark var ve Fortnite benim için berbat çizgi film gibi bir oyun ki bu benim görüşüm. Adamların yaptığı şu açıklamadan sonra adamların cidden bir şeyleri yapmaya çalıştıklarını anlayabililirsin.
Her yeni gelen update'de yeni skin, yeni mod, ve tekrar skin. Bana kalırsa pubg düzelmeyecek fakat düzeldiği takdir de geri dönerim. Fortnite neden bu kadar kin tuttuğunuzu da bilmiyorum berecemediğiniz oyunlara ne zamandan beri kin tutar oldunuz.

Climpy

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Her yeni gelen update'de yeni skin, yeni mod, ve tekrar skin. Bana kalırsa pubg düzelmeyecek fakat düzeldiği takdir de geri dönerim. Fortnite neden bu kadar kin tuttuğunuzu da bilmiyorum berecemediğiniz oyunlara ne zamandan beri kin tutar oldunuz.
Şakadır umarım, PUBG'yi oynayabilen Fornite'ı oynayamayacak ayrıca PlayStation 4 üzerinden oynadım bir kaç kez ve beğenemedim saçma geldi açıkcası.

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Şakadır umarım, PUBG'yi oynayabilen Fornite'ı oynayamayacak ayrıca PlayStation 4 üzerinden oynadım bir kaç kez ve beğenemedim saçma geldi açıkcası.
Doğru. PUBG ye alışan birisinin fortnite oynayabilmesi için çok fazla uğraşması gerekiyor. Fortnite build mekaniklerini kavramak oldukça zor.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
PUBG'yi bıraktığım için Fortnite oynuyorum diyen birinin sözüne pek de güvenmem açıkçası. Battle Royale olmaları dışında ortak özelliği olmayan bu iki oyun arasında gidip gelmek bence değerlendirmeye alınamaz. Ki zaten Fortnite eşleştirme sistemi berbat olan, stabil çalışan, üzerinde uğraş verildiği belli olan bir oyun. Ancak berbat bir oyun tarzı var, hele ki build sistemini PUBG seven birinin beğenebilmesi beni hayretler içinde bırakıyor. Ayrıca, skin ekledi diye PUBG'yi yerden yere vurup, her hafta zibilyon tane karakter skini çıkartan Fortnite'a toz kondurmamak da ne kadar objektiftir bilemiyorum. Fortnite tek haritayla devam ederken PUBG'nin 3 harita sunmasına da kimse değinmiyor mesela.

Bana kalırsa, kesinlikle reddedilemez ki PUBG birçok bug'ın üstesinden gelmiş durumda. Bu projeyi sonlandırmak için bence hala erken, ancak az yol katettiklerini de söyleyemem. Oyuncu sayısının azalmasının da anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum, çünkü bir dönemde kocaman bir balon haline gelmişti PUBG, ve bir oyunun istatistiklerini bu şekilde sürdürebilmesi pek de mümkün değildi.

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
PUBG kendisini çok geliştirmeye başladı normal sunucu sisteminden çıkıp kendi hatalarını farkettiler. Oyun çok güzel fakat çok fazla bug var, yerinde bir karar olmuş. Oyuncu kitlesi aktif 1 milyon olan bir oyun için bu yaptıkları çalışmalar az bile, Fortnite aldı başını gidiyor. Bakalım yarışı kim kazanacak...