Football Manager 2017 - Pilot Kulüpler

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0

- Pilot Kulüp -
Menajer kariyerinin ilk senesinde pilot kulüp için yönetimden istekte bulunduğunuzda bir kaç gün sonra cevap geliyor. Yöneticiler bu bağlantılı kulüpleri 2 hafta ile 2 ay gibi bir süre arasında bulabilirler. Daha çok sezon başlarında kulüp bulma oranı artar. İlk sene olduğu için yönetim kendi seçtiği bir kaç takımı size sunuyor, yani bu kulüp/kulüpleri yönetim kendisi seçiyor. Genelde menajeri olduğunuz kulübün ligi, lig pozisyonu ve itibarına uygun şekilde aynı lig ve ya diğer ligin alt takımlarından birini seçe bilirsiniz.

İlk 2 sezon yönetim pilot kulüp stratejisini böyle uyguluyor yani kısaca onların seçtiği pilot kulüplerle bağları kuruyorsunuz. Ve her sezon başlangıcında pilot kulüple olan sözleşme sezon sonunda bitiyor.

İki sezon kulüple güzel işler yaptığınızda normal olarak sözleşme uzatma kararı alıyor yönetim. Bundan sonra artık Pilot Kulübü seçmek görevi yönetimden size geçiyor. İstediğiniz ligden, istediğiniz kulübü seçebilirsiniz ve yönetimden talepte bulunarak bu kulüplerin sayısını arttırabilirsiniz. Bağlantılı olduğunuz kulüple olan anlaşmanızı tam anlamıyla yerine getiremiyorsanız, yönetim anlaşmayı iptal edebilir.

Aşağıda Yerel, Ulusal ve Uzak bölgelerdeki kulüplerle yapılan anlaşmalar hakkında bilgiler verdim.
Bu bilgilere göre bir pilot kulüp seçerseniz gelecekte daha rahat edersiniz.

-Yerel Kulüp-

Aynı ülkeden küçük bir takımla anlaşmak bize pek katkı sağlamaz. Bize sağlayacakları, bizim onlara sağlayacaklarımızdan çok daha az. Oyuncularımızı o kulübe kiralık göndermek yerine, direk oyuncularımızı isteyen bir kulübe (özellikle ilk 11 oynatmasına bakıyoruz) göndermek çok daha avantajlıdır. Sezon başlarında hazırlık maçlarını ise herhangi bir takımla yapsak da olur. Çok yararlı olacağını söyleyemem. Eğer tercih etmemiz gerekirse, resimdeki ilk seçenek bu tür kulüpleri seçmemizi sağlar.

- Uluslararası Bağlantı -

-Ucuz Oyuncu-
Bu seçenek, iyi oyuncuları ucuza almak için yapılır. Shakhtar, Dynamo Kiev vb takımlarla bu bağlantıyı sağlamak her zaman daha iyidir.

-Reklam Kazancı-
Size bir miktar reklam kazancı getirmektedir.

-Gözlemci Ağı Geliştirmek-
Kulübümüzün gözlemci ağı ne kadar büyükse, gözlemcilerimiz o kadar ülke gezebilir, biz de o kadar fazla antrenörler falan alabiliriz. Aynı zamanda bu özellikle bazı oyuncuların özelliklerini gözlemcimizin raporuna gerek kalmadan görebiliriz. Bize zaman kazandırır.

-Kiralık Gönderme-
Yurt dışı kulüpleri genelde büyük olur. Oyuncularımızı buralara yollayarak daha yararlı bir iş yapabiliriz. Kaliteli liglerde oyuncularımız daha çabuk gelişme kaydeder ve eğer gönderdiğimiz takım Avrupada rakip olarak gelirse, gönderdiğimiz oyuncu ize karşı oynayamaz. Buradan da kazanabiliriz.
--Zararları--
Bazen bu uluslararası bağlantılar için ödediğimiz para fazla olabilir. Eğer doğru kullanmıyorsak yapmaya gerek yok. Ödediğimiz rakam yıllık 600 bin € civarında oluyor.

- Ticari Anlaşmalar (Japonya, Çin, Amerika) -

-Oyuncu Almak-
Bu seçenek size maksimum Japon bir wonderkid oyuncu sağlayabilir. Japonya gibi ülkelerle anlaşma sağlamaya çalışıyorsanız, lütfen ticari amaçla yani alttaki seçenekle anlaşmaya çalışın.

-Popülarite Arttırma (Ticari Amaç)-
En karlı anlaşmadır. Bu anlaşmayı gördüğünüz anda kulp seçerken, en çok para ödeyeceğimiz kulübü seçmeliyiz. Ne kadar çok para ödersek, o kadar çok satış rakamlarımız artacak demektir. Bu konu ile ilgili bir rehber hazırlıyorum. “Bütçe Yönetimi ve Kar Etme Rehberi” Bu rehberde tüm detayları görebilirsiniz. Şimdilik kısa kesiyorum ama özet olarak bulduğunuz zaman üzerine atlayın. Bu anlaşmadan en fazla 3 adet imzalanabilir.

-Gözlemci Ağı Geliştirmek-
Eğer bu bölgeleri tanımıyorsanız, sizin için yararlı olabilir. Kulübümüzün gözlemci ağı ne kadar büyükse, gözlemcilerimiz o kadar ülke gezebilir, biz de o kadar fazla antrenörler falan alabiliriz. Aynı zamanda bu özellikle bazı oyuncuların özelliklerini gözlemcimizin raporuna gerek kalmadan görebiliriz. Bize zaman kazandırır.​

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
O değil de hort...