Football Manager - Taktiksel Savaşa Hazır Mıyız?

MySkript

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhaba sevgili Arkadaşlar

Sizlere bu sefer FMKolik adıyla yama değil taktik sunuyoruz. Her alanda kendimizi geliştirerek tam anlamıyla eksiksiz bir ekip olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlere 1461 Trabzon ile denenmiş bir taktiği ve topa sahip olmanın nasıl bir his olduğunu aktarıyoruz. Burada mevzu yenmek veya yenilmek değil sadece topa sahip olmak! Kimisi yenilsemde yensemde top bende olsun ister işte bu taktik tam sizlere göre! Sizler için bu taktiği hem hucum hemde kontra olarak 2'ye ayırdım ve öyle test ettim. Kontra daha çok önde olduğunuz fakat skora güvenmediğiniz maçlarda işe yarıyor. Defansif anlamı benimseyip kontra aradığınızda ani bir atakta rakip takımı egale ederek gole gidiyorsunuz ve atıp geliyorsunuz. ( Tabi her zaman tutmayabilir )

Bununla birlikte agresif futbolu benimsemiyoruz ve daha çok pas trafiğimiz ile rakibi faul yapmalarına zorluyoruz. Durum böyle olunca rakibimiz sarı kart hatta kırmızı kart görerek işimiz kolaylaştırıyor.

Taktiğimiz

Direktif

Taktiğimiz görüldüğü gibi 4-2-3-1 sistemi üzerine yapıldı. Eğer elinizde fırsatçı golcü özelliklerine uygun biri yoksa Komple Forveti deneyebilirsiniz.

1461 Trabzon ile oynadığım vakit en çok golu sol kanattan yedim. Sol kanadım biraz aksıyordu ve oyuncular rakibi durduramayınca defans ne yapsın fakat bunun sorunu iyi bir bek ile halledebilirsiniz.

Orta saha pas trafiği yapılan ve oyunu yönlendiren kısım olduğu için bu alanda bol bol rotasyon yapmalısınız. Kondisyonları en az 80 olduğunda dinlendirilmeli çünkü herhangi bir yorgun düşme veya pas hatasında kontra veya hucumu bozar ve ters olarak sizin kalenizde gol olma şansı olabilir. Bekler atağa kalktıkları için oyuna epey katkıları oluyor. Bazen oyunu tek başına egale bile edebilirler. Pas trafiğine sol bekten epey bi katkı var çünkü atakların soldan gelişiyor ve sağ tarafa doğru top dönüyor. Takımınızı tanıyorsanız bu taktik ile gayet iyi işler yapabiliriz.

Taktik ile birkaç analiz sonuçları

Gol Vuruşları

Gol Dakikaları

Asist Bölgeleri

Unutmadan söylemek gerekirse konunun başında belirttiğim gibi size bu taktikte az gol yersiniz filan demiyorum ama topa hükmedip fazla gol atacağınızı söylüyorum eğer defansınız biraz iyiyse her türlü az yersiniz zaten