Duyuru Forum Güncellemesi v.1.0

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Merhaba, forumu daha iyi bir yerlere taşıyabilmek için yeni bir güncelleme yapıyoruz. Bu güncellemede kurallar, cezalar ve forumu canlandırmak adına yönetim tarafından yapılacak etkinlikler bulunuyor. Güncellemedeki değişiklikler şu şekildedir:

1- Cezalar
Forum üzerinde bütün üyelerimizinde bildiği bir uyarı ve susturma sistemi bulunuyor. Bu sisteme göre uyarınız bulunuyorsa bu uyarının sona ereceği tarihe kadar susturulmuş olarak kalıyorsunuz. Bunların dışında bizlerinde ve çoğu üyemizinde gözüne çarpmış olan uyarı puanlarının fazla olması durumudur. Uyarı sistemimiz ucunda bir yasaklanma olmaması sebebiyle kullanıcılar tarafından dikkate alınmamaktadır. Bu bağlamda 20 puan 40 puan ve üstünde uyarıya sahip olan kullanıcılar forumdan sınırsız olarak uzaklaştırılacaktır. Ancak bu yasaklanmalarda 16 Temmuz 2015 tarihinden önceki uyarılar sayılmayacaktır. Yani neredeyse günümüzden 1 yıl öncesi ve daha sonrasında alacağınız uyarılar yasaklanma konusunda kriter olacaktır. Yine uyarıların dikkate alınması gerektiğinden 10 puan 20 puan ve üstünde uyarıya sahip olan kullanıcılar forumdan süreli olarak (en çok 6 ay) uzaklaştırılabileceklerdir. Ayrıca, eğer üyeler mesajlarında iki farklı kuralı birden ihlal ediyorlarsa bilgilendirme uyarısına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın puanlı uyarı verilecektir.

2- Kurallar
Her gün yeni bir sorun türemesi sebebiyle kurallarımızda belirli değişiklikler yapıyoruz. Konu baltalama ile ilgili kuralın kapsamı şu şekilde genişletilmiştir: Eski kuralda geçerli olan diğer kategoriler üzerindeki konulara yapılan yorumlarda sunucunun eğlenceli olup olmaması vb. genel yorumlar dışında yapılan sunucuyu aşağılayacak, küçük düşürecek şekilde bu sunucunun açıklarını ve eksiklerini bildirmek artık konuyu baltalamak olarak sayılacaktır. Siz kişinin eksiklerini ve açıklarını iyi bir niyetle kapatması için bildirmek istediğiniz takdirde konu sahibine bunu özel mesaj yoluyla iletmelisiniz. Diğer bir genişletilen kural ise yanlış yere konu açılmasıdır. Kuralda yapılan değişiklik şu şekildedir: Kategori içerisinde konunun bulunması gereken alt kategoriye konu açılmaz ve ana kategoride konu açılırsa konu sahibi konuyu yanlış yere açmaktan dolayı bir uyarı alacaktır. Örneğin bir Skript isteğiniz bulunuyor ve siz bunu Skript istekleri alt kategorisi yerine Skript ana kategorisine açtınız. Bu konunun yanlış yere açılmasıdır ve uyarı ile cezalandırılacaktır. Spam kategorisindeki genişleme şu şekildedir: Foruma resim ile spam yapılmaması için koyduğumuz 10 karakter sınırını aşmak için "10karakter" gibi kelimeler artık spam sayılıp gerekli cezalandırma yapılacaktır. Bir istek konusuna atılan "google'a yaz, google amcaya sor, google it" gibi kullanılan ifadeler artık spam olarak sayılacaktır.

3- Etkinlikler
Hepimiz bu forum üzerinde ortak bir amaç uğruna toplanıyoruz. Eğlenmek için! Bizde hem yönetim - üye ilişkisi arasındaki buzları eritmek hemde foruma canlılık katabilmek adına birçok etkinlik planlıyoruz. Minecraft, CS:GO gibi birçok oyunda ödüllü ve ödülsüz turnuvalar düzenlemeyi planlıyoruz. Foruma ait Discord sunucunda toplanıp beraber hem biraz rekabetli hemde eğlenceli bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Her gün akşam saatlerinde Discord odamızda havadan sudan, oyunlardan ve birçok konudan bizlerle ve bulunan diğer forum üyeleriyle sohbet edebilirsiniz. Beraber oyun oynayabileceğimizi ve güzel zaman geçireceğimizi umuyoruz.

Minecraft Türk Yönetim Ekibi

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
2 uyarı puanı olan hesapların ban süresi nedir ? Ne zaman açılır ?

MC_OmerTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ooo Çok Güzel Olmuş. Millet Sunucu Konusu Açtığında Herkes Herkesin Sunucusunu Kötülüyordu...

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
1- Cezalar
Forum üzerinde bütün üyelerimizinde bildiği bir uyarı ve susturma sistemi bulunuyor. Bu sisteme göre uyarınız bulunuyorsa bu uyarının sona ereceği tarihe kadarsusturulmuş olarak kalıyorsunuz. Bunların dışında bizlerinde ve çoğu üyemizinde gözüne çarpmış olan uyarı puanlarının fazla olması durumudur. Uyarı sistemimiz ucunda bir yasaklanma olmaması sebebiyle kullanıcılar tarafından dikkate alınmamaktadır. Bu bağlamda 15 puan ve üstünde uyarıya sahip olan kullanıcılar forumdan sınırsız olarak uzaklaştırılacaktır. Ancak bu yasaklanmalarda 15 Temmuz 2015 tarihinden önceki uyarılar sayılmayacaktır. Yani neredeyse günümüzden 1 yıl öncesi ve daha sonrasında alacağınız uyarılar yasaklanma konusunda kriter olacaktır.

Şimdi ben yasaklanacak mıyım ? Yoksa bir sonraki uyarımda mı yasaklanacağım ?
Bilgilendirirseniz sevinirim.

FreshLemon

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Şimdi ben yasaklanacak mıyım ? Yoksa bir sonraki uyarımda mı yasaklanacağım ?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Yan hesap açarsın bişi olmaz :ci:

Ooo Çok Güzel Olmuş. Millet Sunucu Konusu Açtığında Herkes Herkesin Sunucusunu Kötülüyordu...
Hayır kötülemiyor kimse kimsenin sunucu konusunu sadece senin gibi düşünenler milletin görüşlerine ve eleştirisine dayanamıyor örnek
Görüş Sahibi : sunucu kötü beğenmedim geliştirmelisiniz Konu Sahibi : mikkemmel sunucuyu sen aç ta görelim

yapmayın şöle sinirime dokunuyor :aşık: :red:

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Genel olarak düzenli ve güzel bir güncelleme olmuş.
Fakat sadece resim atmamız gerektiği durumlarında spam diye saymazsanız iyi olur.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim dediğimi dikkate almışlar teşekkürler.
15 puan ve üstünde uyarıya sahip olan kullanıcılar forumdan sınırsız olarak uzaklaştırılacaktır

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
15 puanı aşan kullanıcılar alacakları ilk uyarıda kontrolden geçip yasaklanacaktır.
Ben çok iyi oldu çünkü üye uyarı alıyor diyor ki.
Ne de olsa geçer diyor.
Ama bu sistem sayesinde kendine çeki düzen çeker diye umuyorum.

Monkeygunner5000

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben çok iyi oldu çünkü üye uyarı alıyor diyor ki.
Ne de olsa geçer diyor.
Ama bu sistem sayesinde kendine çeki düzen çeker diye umuyorum.
Hit'in düştüğü zamandaki nadir üyeleride banlasınlar evet herkes smokin,kravatla gezmeli haklısın:ci:

Edit: @Exo sizin yaptığınız zor zamanda insanları baskı altında tutup kontrol etmeye benziyor halbuki buna alternatif olarak etkinlikler,kampanyalar,forumda yenilikler veya normal üyelere daha fazla olanak sağlayarakta dikkatlerini çekip konu baltalamak dışında eğlenmeleri için ortamlar üretmek daha mantıklı gibi :şapka:

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konulara aslında facebook tarzı beğenme tuşları ekleseniz insanlarda ona göre sunucu hakkında düşüncelerini emojilerle aktarabilir.