Foruma Resim Eklemek [ Resimli Anlatım ]

Cutler

Ağaç Yumruklayıcı
Asistan
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Foruma resim eklerken hala sorun yaşayanları görüyorum. Bu nedenle sorun yaşayanlar için resimli anlatım yapmaya karar verdim. Bu konuyu incelerseniz, foruma sorunsuz bir şekilde resim ekleyebilirsiniz.

1- Bilgisayarımda ki bir resmi foruma nasıl ekleyebilirim ?
Öncelikle bilgisayarınızda ki resmi her hangi bir resim upload sitesine upload etmeniz gerekmektedir. Ben upload etmek için " Hızlı Resim " sitesini kullanıyorum. Sizler kendi upload sitelerinizi kullanabilirsiniz.

Aşama 1 ; Siteye girdiğimizde karşımıza bu şekilde bir sayfa gelecektir.​

Aşama 2 ; " Dosya Seç " butonuna tıklayarak, foruma eklemek istediğimiz resmi seçiyoruz ve " Şimdi Yükle " butonuna tıklıyoruz.​

Aşama 3 ; Karşımıza 3 tane seçenek gelecek. Bunlardan " Forumlar:(bbcode) " kodunu alıyoruz. Forumda resmi eklemek istediğimiz yere o kodu ekliyoruz ve resmimiz görünüyor.​

2- İnternette bulduğum bir resmi foruma nasıl ekleyebilirim ? ( Yöntem 1 )
İnternette bulduğunuz resmi foruma eklemek için resmin URL adresini almanız gerekiyor. ( Bulduğunuz resmin URL'si için, resme sağ tıklayarak " Resim URL'sini kopyala " diyebilirsiniz. Veya resme sağ tıklayarak " Resmi yeni sekmede aç " diyerek, açılan sayfadan linki alabilirsiniz. )​

Aşama 1 ; Resmi eklemek istediğiniz yerde, konu açarken veya mesaj yazarken aşağıda görünen " Resim Ekle / Düzenle " butonuna tıklıyoruz.​

Aşama 2 ; Tıkladıktan sonra karşımıza çıkan bölüme aldığımız linki yapıştırıyoruz ve " Ekle " butonuna tıklıyoruz. Resmimi eklenmiş oluyor.​

2- İnternette bulduğum bir resmi foruma nasıl ekleyebilirim ? ( Yöntem 2 )

Bulduğumuz resim URL'sini aşağıda ki kodun ortasına yapıştırıp, konuya veya mesaja eklersek, resim eklemiş oluruz.​
Kod:

Bu yöntemleri kullanarak foruma resim ekleyebilirsiniz. Hala sorun yaşıyorsanız, bu konu altından sorabilirsiniz. Umarım işinize yarar, iyi forumlar.​

Patrayanist​

SepuLture

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Böyle kolay şeyleri bilmeyen çok kullanıcı var o kullanıcılar için çok yararlı olmuş ama bu tarz şeyleri öğrenmek için araştırma yapmayı bilmeyen kullanıcılarda var neyse yararlı olmuş amacım konuyu kötülemek falan değil yanlış anlaşılmasın :)

Mangyang

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
benim kapı açma rehberim kadar yararlı bir konu olmuş :D

serkan18

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
:) Ben Doğrudan Erişimi Alıordum Ne İş :)))

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Foruma Resim Eklemek [ Resimli Anlatım ]

Bi çelişki yok mu ?

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Haritalar Bölümü İçin Çok Uygun ama Kimse Takmıyor