Forumgamer reklamları / ciddi reklam sorunları

RuhunGenciVEVO

Don't panic, ORGANISE!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayırlı günler sevgili forum üyeleri, Foruma ilk girdiğimizde forumda aşırı büyük bir şekilde "Google Reklam'ı" çıkıyor, bu reklam alt kısımda bulunan bannerların gözükmesini engelliyor. Böylece alexa değerlini de incelediğimiz zaman insanlar "M" formunun alexa değerleri daha yüksek olduğu için, google reklamı gibi büyük reklamlar olmadığı için, fiyatı da uygun olduğu için "M" formunu tercih ediyor. Hepimiz ForumGamer'i seviyoruz ama bu tarz şeyler sunucu reklamlarını altta bırakıyor, acilen bir şeyler yapılması gerek.

unknown.png

RebornCraft

play.RebornCraft.pw
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir sunucu sahibi olarak buna kesinlikle katılıyorum, yönetim ekibinin bu olaya en kısa sürede çözüm getirmesi gerekiyor, bu sebepten banner alsak dahi bir getirisinin olduğuna inanmıyorum.

RoketCraft

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kesinlikle katıldığım bir konu en kısa zamanda elden geçirilmesini talep ediyorum.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bunu yapmamalarının sebebi Google reklamının o bannerlardan daha çok kazandırması olabilir.

3 farklı analyserden karşılaştırdım, "M" forumu denilen yerin o rankı şişirme gibi duruyor.

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
bende forumun en üstünde bulunan aynı alandaki reklamlardan birinin diğerlerine göre çok daha büyük olmasını doğru bulmuyorum
1603475460954.png

RebornCraft

play.RebornCraft.pw
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu yapmamalarının sebebi Google reklamının o bannerlardan daha çok kazandırması olabilir.

3 farklı analyserden karşılaştırdım, "M" forumu denilen yerin o rankı şişirme gibi duruyor.
Tabii ki kazançla ilgili bir durum ama bu formda bizlerin banner reklam almasına engel. A*bl*ck'u kapatıp girdiğinizde sizde durumun çok kötü olduğunu reklamın yıllardır açık olan bir forum için aşırı büyük olduğunu anlayacaksınız.

"M" formunun şişirilme olduğuna inanmıyorum sebebi ise aktifliği daha fazla, en azından benim görüşüm böyle, mesele şişirilme meselesi v.s değil...

LetMeGo

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0

Üzgünüm ama bence durum böyle değil, yani elbetteki bu forumu seviyoruz ama bu forumu seviyoruz diye diğer forumları sevmeyeceğiz anlamına gelmez mu. Aynı şekilde bu forumun eksik yanlarını belirtmeyeceğimiz anlamına da gelmez.

Aşağıdaki SS hiçbir baltalama amacı içermemektedir. Sadece doğrular paylaşılmaktadır.

Yaklaşık 4-5 ay önce böyle bir durum yaşanmıştı. Yani böyle olaylar forum arasında yaşanabiliyor. Bu tür olayları bilmeden direk diğer forumlara sallamak ne kadar doğru bilmiyorum.

SS bu foruma ait.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Reklamın konumu site yönetiminin kararlarından bağımsız olup çeşitli değişkenlerden etkinlenmektedir; kullanıcı tarayıcı addonları ve temanın o anki yüklenebilirliği gibi örnekler verebiliriz.
Bildiğiniz üzere gAds reklamları site yönetimi tarafından konumlandırılamamakta ve doğrudan reklam servisinin algoritmasınca uygun görünen yerlere yerleştirilmektedir; bu sebepten ötürü forum listesinde 2 reklam görebileceğiniz gibi 4 reklam görebilme ihtimaliniz de vardır.

Yaklaşık 4-5 ay önce böyle bir durum yaşanmıştı. Yani böyle olaylar forum arasında yaşanabiliyor. Bu tür olayları bilmeden direk diğer forumlara sallamak ne kadar doğru bilmiyorum.

SS bu foruma ait.

Anladığım kadarıyla yukarıdaki şahıs başka bir şeyden bahsetmiş. Bu görselde görülen hortlama olayı bizim planladığımız bir hile değil, aksine mağduriyetimize sebep olan bir sistem açığı. Yalnız, iyi ki melek gibi birisiyim ki size şu şekilde kanıtını da sunabiliyorum:

Screenshot_2.png

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
forumda atom bombası üretiyor yöneticiler o yüzden bot atıyorum tek ip den admin görmüştür belki

RuhunGenciVEVO

Don't panic, ORGANISE!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Reklamın konumu site yönetiminin kararlarından bağımsız olup çeşitli değişkenlerden etkinlenmektedir; kullanıcı tarayıcı addonları ve temanın o anki yüklenebilirliği gibi örnekler verebiliriz.

Anladığım kadarıyla yukarıdaki şahıs başka bir şeyden bahsetmiş. Bu görselde görülen hortlama olayı bizim planladığımız bir hile değil, aksine mağduriyetimize sebep olan bir sistem açığı. Yalnız, iyi ki melek gibi birisiyim ki size şu şekilde kanıtını da sunabiliyorum:

Ekli dosyayı görüntüle 182559
Niye sadece sizin tarafınızda varken başkalarının tarfında yani x forumunun tarafında böyle reklamlar yok
İnsanların sizi tercih etmelerinin önemli sebeplerinden biri başka forumlar gibi ordan burdan garip garip reklamlar sıçramamasıydı neden şimdi böyle bir şey var

BaranArslanMRJ

100. Sipariş - 50+ Müşteri | www.kareblok.com
En iyi cevaplar
0
Katılıyorum. En çok beğendiğim minecraft forumu burası ama en çok girmek istemediğim forum da burası. Şu an yorum yapma kısmının üstünde bir tane kocaman reklam var onun altında da arama reklamları var, yorum yap kısmının altında kocaman bir reklam var, yorum yap kısmının hemen sağında kocaman bir youtube reklamı var (Forumun kendi hesabı) yani diyeceğim o ki o kadar çok reklam var ki forum gözümde aşırı berbat duruyor. Ayrıca forumun eklemiş olduğu kısayol bağlantıları da çok çirkin duruyor ve bunu kullanan olduğunu hiç düşünmüyorum.

Örneğin:
örnek.png

Kısayol bağlantılarının kaldırılması ve reklamların fazla abartıya kaçmadan yapılması forumu emin olun çok üst düzeye taşıyacaktır yoksa onun dışında ne kadar uğraşırsanız uğraşın bu forumun aktifliğinin artacağını düşünmüyorum.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Tabii ki kazançla ilgili bir durum ama bu formda bizlerin banner reklam almasına engel. A*bl*ck'u kapatıp girdiğinizde sizde durumun çok kötü olduğunu reklamın yıllardır açık olan bir forum için aşırı büyük olduğunu anlayacaksınız.
Reklamların azaltılması lazım kesinlikle, ben zaten reklamsız internet hareketini destekleyen birisiyim. Bu forumun yönetim anlayışı yıllar önce ÇÖPTÜ. Şu an geri dönüştürülebilir ATIK, yani biraz daha iyi gibi çünkü hiç yoksa insanları dinliyorlar anket falan yapıyorlar. Dün forum chate bir şey yazdım onun üzerine ban yerim sanıyordum ama yememişim.

"M" formunun şişirilme olduğuna inanmıyorum sebebi ise aktifliği daha fazla, en azından benim görüşüm böyle, mesele şişirilme meselesi v.s değil...
Burada konu Gamer forumu, M forumu değil. Konuyu açan kişi M forumu ile karşılaştırma yoluna gitmiş ki bu yanlış. Alexa rankını şişirmeye yarayan bazı yazılımlar var, makineye kuruyorsun senin makinen, programı kuran diğer makineleri ziyaret ediyor ve uzun süre o sitenin sayfalarında kalıyor, tabii ki senin sitene de o makineler otomatik ziyarette bulunuyor. Eğer bir rank sitesi diğerlerinin tersini gösteriyorsa o işte bir anormallik var demektir. Diğer ikisini özelden atıyorum onlarda link varmış ss alırken dikkat etmemişim.

Edit: DM kapalı sende.

Gamer

semrush-gamer.png

M forumu

semrush-m-forumu.png

Koply

Codexia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçeklerden konuştuğumuz için konuya dahil olmak istedim. Doğru bir saptama olduğunu belirtmek isterim.
Alexa ≠ aktiflik.
forumda atom bombası üretiyor yöneticiler o yüzden bot atıyorum tek ip den admin görmüştür belki
1603568071945.png

:patlamalı-kahkaha-efekti:
Dün forum chate bir şey yazdım onun üzerine ban yerim sanıyordum ama yememişim.
"sen kafanda kurmuşsun her şeyi" ibaresinin tamamiyle uyacağı bir cümle. Son forum güncellemelerine bakarak bile böyle şeylerin olmayacağını anlamanız mümkün. Yöneticiye direkt senin ben şeklini yerim aslan parçası denmediği sürece öyle anormal bir şeyden ban yenmesi şu anki yönetimde mümkün değil bence.

Ercan

Ağaç Yumruklayıcı
Kurucu
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, reklam eleştirilerinizi dikkate alıp otomatik google reklamlarını iptal ettik, dileyenler adblocker tarzı eklentilerde kullanabilirler.