[Görüş] C# İle Server/Client Sohbet Programı Yaptım. <:: Resimli ::>

Program Geliştirilmeli mi?

• Evet, bence bu geliştirilirse süper bir uygulama olabilir...

• Belki, şimdi senin seviyeni bilemiyorum eğer iyiysen olur. Ama ya kötüysen......

• Hayır, böyle boş projeler yapmayın.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Evet herkese merhabalar beni bilen bilir yaklaşık 3.5 senedir yazılım<software> ile uğraşıyorum server/client <tcp/ip> benzeri konuları uzun zamandır öğrenmek uygulamak istemişimdir. Ve en sonunda isteğim oldu çoğu kişi bunu konsol uygulamasında yapmış.
Ve ben konsol uygulamasını görsellik olarak sevmediğimden kendime bir form projesi geliştirdim resimlere geçmek istiyorum ve istek olursa nasıl yapıldığına dair kaliteli bir video çekebilirim. <ÖNERİ: EĞER SİZDE YAZILIM İLE UĞRAŞIYORSANIZ ASLA SADECE TÜRK VİDEOLARI İZLEMEYİN ingilizce VİDEOLARA DA BAKIN>
::- Resimler -::
Bu Client Açıldığı Anda:

Bu Server Açıldığı Anda:

Bu ise Sunucu açık olmadığı halde client bir port girip bağlanmaya çalışırsa:

Bu sunucu açıldığında:

Bu sohbete client bağlandığında:

Bu test bir mesaj:

Ve son resim karşı taraf bir şey yazmaya başladığında bu gözükür:

NOT: EĞER YAZMIYORSA 2 SANİYE SONRA GİDER
Umarım beğenmişsinizdir lütfen yorum yapmayı unutmayın nasıl geliştirebilirim yazarsanız sevinirim.

junitre

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eline sağlık dostum ben beğendim.

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
http://csharp.net-informations.com/communications/csharp-chat-server-programming.htm
Kaynaklar bunlar yapmak isterseniz kullanın. @AtaAksoyy kaynak kodunu ve projeni paylaşırsan bu işle ilgilenlere yardım etmiş olursun.Gerçi bunlar yapılması zor programlar değil ama bu şekilde gelişiliyor adım adım.
Adamım ben internette bunların varlığından bahsettim keşke zahmet edip araştırmasaydın. Tekrar diyorum bunların çoğu console ile yapılmış ben console yi napiyim.

Eline sağlık dostum ben beğendim.
Teşekkürler dostum kendimi geliştirmeye devam ediyorum :D

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
http://csharp.net-informations.com/communications/csharp-chat-server-programming.htm
Kaynaklar bunlar yapmak isterseniz kullanın. @AtaAksoyy kaynak kodunu ve projeni paylaşırsan bu işle ilgilenlere yardım etmiş olursun.Gerçi bunlar yapılması zor programlar değil ama bu şekilde gelişiliyor adım adım.
Ek konsol uygulaması beğenmeyenler basit bir şekilde değişkenler ile textBox ları ve label lerin adını kullanırsa ve button click olayına kodun işlem yapan kısmını koyarsa konudaki gibi bir programınız olur.

Adamım ben internette bunların varlığından bahsettim keşke zahmet edip araştırmasaydın. Tekrar diyorum bunların çoğu console ile yapılmış ben console yi napiyim.

Teşekkürler dostum kendimi geliştirmeye devam ediyorum :D
Yok değiştirmesi zor değil ondan dedim :D

Ayriyetten attığım video hariçi olan link zaten konsol uygulaması değil.Form var

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ek konsol uygulaması beğenmeyenler basit bir şekilde değişkenler ile textBox ları ve label lerin adını kullanırsa ve button click olayına kodun işlem yapan kısmını koyarsa konudaki gibi bir programınız olur.

İşte dediğin gibi kolay değil bi kaç buton koyayım bir textbox bir richtexbox işte client bassın eventler vs vs burda anlatılanlarla aynı olsaydı adam form olanını yapardı daha çok izlenirdi. Genede yorumun için teşekkürler kodlar ayrı işliyor

Ayriyetten attığım video hariçi olan link zaten konsol uygulaması değil.Form var
Ben formu göremedim ama...

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bunu araştırdığın için sevindim internette gördüğün üzere bunlardan bir sürü var ben bunlardan baka baka yaptım demiyorum (baka baka yapmadım yani) öncelikle tcp/ip server/client ile ilgili birkaç video izledim. ve bunları uygulamak istedim. Fakat siz birisi bir şey yapınca hemen cephe alıyorsunuz ve bu daha önce yapıldı, sen burdan yapmışsın veya al bak burda da adam yapmış gibi saçma sapan sözler söylüyorsunuz onun yerine birazda @junitre adlı kişi gibi beğendim güzel olmuş yada basit bir yorum örn: kötü,iyi,güzel,geliştirilebilir gibi yorumlar atsanız aslında daha güzel olabilirdi. LÜTFEN BÖYLE BOŞ MUHABBETLERİ BIRAKIN. Youtube de bunlardan milyonlarca var evet anladık.

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu araştırdığın için sevindim internette gördüğün üzere bunlardan bir sürü var ben bunlardan baka baka yaptım demiyorum (baka baka yapmadım yani) öncelikle tcp/ip server/client ile ilgili birkaç video izledim. ve bunları uygulamak istedim. Fakat siz birisi bir şey yapınca hemen cephe alıyorsunuz ve bu daha önce yapıldı, sen burdan yapmışsın veya al bak burda da adam yapmış gibi saçma sapan sözler söylüyorsunuz onun yerine birazda @junitre adlı kişi gibi beğendim güzel olmuş yada basit bir yorum örn: kötü,iyi,güzel,geliştirilebilir gibi yorumlar atsanız aslında daha güzel olabilirdi. LÜTFEN BÖYLE BOŞ MUHABBETLERİ BIRAKIN. Youtube de bunlardan milyonlarca var evet anladık.
1- ben sana kötü demedim
2 - yaptığın her programın internette kopyasını buluruz sahsi değilse.
3-Kaynak kodunu açıklamadığın için o linkleri attım
4-yukarda mesajımı okursan bu şekilde adım adım öğreniliyor dedim
5-bu mesajların hiçbirinde sana herhangi bir kötü imada bulunmadım ki ama sen konu açıyorsun ve bunun gibi yapılmış programlar var ilgilenen alsın kaynak kodu diye paylaşınca bunu hakaret olarakmı görüyorsun ordaki kolay lafına takıldıysan gerçekleri söyledim bakıp bakmaman ile ilgili değil ve ayriyetten insanların yorumlarını sürekli bir sataşma oalrak görüceksen forumda neden konu açıyorsun fikirdemi belirtmeyelimki yorumlarımda senin şahsına ait kötü gibi bir lafda kullanmadım.
"
@@AtaAksoyy birde yaptığın oylamada kullanıcıların fikrini almak istiyorsan kendin oy verme zaten kendin geliştirmek istiyorsan da insanlara sorma bence onların kötü demesiyle kötü olmaz bir fikir.

"
bu mesajımıda okumayarak beni artniyetli ilan ettin kutluyorum dahada yorum yazmıcam çünkü birkere artniyetli ilan etmişssin.

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1- ben sana kötü demedim
2 - yaptığın her programın internette kopyasını buluruz sahsi değilse.
3-Kaynak kodunu açıklamadığın için o linkleri attım
4-yukarda mesajımı okursan bu şekilde adım adım öğreniliyor dedim
5-bu mesajların hiçbirinde sana herhangi bir kötü imada bulunmadım ki ama sen konu açıyorsun ve bunun gibi yapılmış programlar var ilgilenen alsın kaynak kodu diye paylaşınca bunu hakaret olarakmı görüyorsun ordaki kolay lafına takıldıysan gerçekleri söyledim bakıp bakmaman ile ilgili değil ve ayriyetten insanların yorumlarını sürekli bir sataşma oalrak görüceksen forumda neden konu açıyorsun fikirdemi belirtmeyelimki yorumlarımda senin şahsına ait kötü gibi bir lafda kullanmadım.
"
@@AtaAksoyy birde yaptığın oylamada kullanıcıların fikrini almak istiyorsan kendin oy verme zaten kendin geliştirmek istiyorsan da insanlara sorma bence onların kötü demesiyle kötü olmaz bir fikir.

"
bu mesajımıda okumayarak beni artniyetli ilan ettin kutluyorum dahada yorum yazmıcam çünkü birkere artniyetli ilan etmişssin.
1- Kendime oy verme sebebim sonuçları görüntülemekti oy vermeden bakamıyorum.
2- İnternette parayla bile satılan her programın kopyası vardır. ORASI İNTERNET ADAMIM
3- Proje henüz bitmedi o yüzden kaynak kodunu açıklamadım
4- Ayrıca kaynak kodunu açıklamak için açmadım bu konuyu iyimi olmuş kötümü olmuş onu sormak için açtım.
5- Demişsin ki konsolu beğenmeyenler iki buton koysun yapsın sence bu ne demek ben anladığımı aktarmaya çalışıyım : Bu zaten kolay bi proje konsol olanı yapsınlar iki buton koysunlar bitti.
@blade20090999 Adamım ben seni kötü ilan etmedim ama yaptığın yorumlar insanı üzüyor sen bi şeyde çok uğraşsan 2 aydır öğrenmeye çalışsan sonunda başarsan ama basit bir hata aldın diye onu çözmekle de 1 hafta uğraşsan bunu paylaşsan ve insanlar sana nasıl yapıldığına dair bir video atsa ne hissederdin onu söyle.
Ha şunu da belirtmek isterim ki. Bir burada tartışıyoruz (kavga anlamında değil fikir alış verişi anlamında).

wolfenstrike

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Masaüstü uygulama yazmak günümüzde sana pek bir şey kazandırmaz ama soket programlama mantığını öğrenmen -ki öğrendiğini sanmıyorum- ilerde mutlaka işine yarar.

AtaAksoyy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Masaüstü uygulama yazmak günümüzde sana pek bir şey kazandırmaz ama soket programlama mantığını öğrenmen -ki öğrendiğini sanmıyorum- ilerde mutlaka işine yarar.
Neden böyle düşündüğünüde açıklarsan kendime daha çok şey katabilirim

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Bence böyle boş programlar yapmayın. Şuanda en çok kullanılan birkaç uygulama var ve senin programın bunların arasına giremez. Yani o kadar geliştirebileceğini sanmıyorum.

En çok kullanılan sohbet uygulamaları:
Skype, Whatsapp, Facebook