Güzel bir harita veya yapı nasıl yapılır? (Detaylı)

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Herkese merhabalar. Bu konuda size bu güzel bir yapı veya harita yapmanın püf noktalarını en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışacağım ancak anlatıma geçmeden önce bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Ben birçok sunucuda creative de büyük yapıları görüp, kendim de aynısı yapmaya çalışarak tecrübe kazandım ve artık tecrübeli bir mimarım. Bu bilgilendirmeyi yaptım çünkü forumda bazıları "kesin yine aynı şeyi söyleyecek", "al işte bunlar çok sıradan yapılar" gibi rahatsız edici cümleler yazacağını bildiğim için. ben size profesyonel bir mimar olarak elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Evet başlayalım konumuza.

Eğer sizde usta bir mimar olmak istiyor iseniz yazacağım şeyleri sakın unutmayın. Usta bir mimarlığa giden yol burada başlar.

1) Hep küp blokları kullanmanızı pek tavsiye edemem. Eğer güzel bir yapı yapmak istiyorsanız sadece küp değil, merdiven ve basamak gibi bloklar da kullanmalısınız. Böylece yapınız daha kaliteli ve güzel olacaktır. Mesela bir küp bloğun üzerine merdiven; merdivenin üstüne ise bir basamak koyup, onun üstüne ise tekrar bir merdiven koyarsanız ve bunu her gün yapılarınızda tekrarlarsanız usta mimar olmaya 1 adım daha yaklaşabilirsiniz.

2) Mimarisi iyi olan sunucuları örnek alabilirsiniz. Sizde aynısı yapmaya çalışabilirsiniz.

3) Bir mimar olmanın temeli burada yatıyor. Yazacağımı eğer mimar olmak istiyorsanız asla ve asla unutmamanız lazım. Yaratıcılık ve özgüven mimarlığın köküdür. Eğer çok yaratıcı değilseniz 2. de de belirttiğim gibi, mimarisi iyi olan sunuculara gidip bunlardan yeni şeyler yaratabilirsiniz. Fakat eğer gidip siz haritayı çalarsanız hem mimarının hakkına girmiş hem de telif yemiş olursunuz. Bunu mimarlar aklının bir köşesinde bulundurmalılarki önlem alabilsinler.

4) Mesela bir build battle sunucusuna girdiğinizi farz edelim ve siz burada kalkan yapacaksınız. Büyük ihtimalle kalkanın içini dolduracaksınız. Ancak bu yaptığınız yapıyı kötü gösterir ve eli kaydedebilirsiniz. Yapınızı daha iyi yapmanın 2 seçeneği var. 1. seçenekte; yapınızı yukarıda da bahsettiğim gibi küplerin yanına merdiven veya üstüne de
basamak koymak, 2. Seçenekte ise, blokları tam içine değil de, 1 blok gerisine koymak eminim ki yapınızı daha kaliteli yapacaktır.

5) Hep aynı renk bloğu kullanmayın. Mesela 3 tane üst üste odun var diyelim ve siz en alttaki odunun yanlarına odunla aynı renkte bir merdiven veya basamak koydunuz diye farz edelim. Ama bu yapınızı azıcık da olsa görsel kalitesini düşürecektir. Bir tane daha örnek vereyim; kuvars ile buz ve odun ile taş nasıl birbirine uyuyorsa, bu da öyledir. Yani merdivenle kütüğü farklı renginde koyarsanız daha iyi gözükecektir.

Evet beyler ben burada size usta bir mimar nasıl olunur ve püf noktaları nelerdir, elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım.

Mimarlık hayaliniz varsa sizin de umarım çok iyi bir mimar olursunuz.

Eğer hala mimarlığı anlayamadıysanız, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence güzel yapı yapmak için build tarzı öğrenmelisiniz, ben bu herifin build tarzını çok seviyorum
https://www.youtube.com/user/TheMythicalSausage

Bütün yapılarında bi temel var, bir mantık ve aynı mantıkla bir temel oluşturup üst kattaki odunların uzunluğunu değiştirerek bambaşka bir bina yapabiliyosun yani build tarzı kazanmakta önemli bence

Son düzenleme: