Duyuru Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.3

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Site Yöneticisi
Mesajlar
3,234
Puanları
7,440
Ruh Hali
Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.3
Sevginin Gücü

Yüreğinizdeki sevgi kelebeklerinin kanatlarında bir şeyler mi yazıyor? Yazıyorsa ne yazıyor olabilir sizce? Samimi şekilde cevaplamamız gerekirse; ne yazdığını tam olarak biz de bilmiyoruz fakat yüreğinizdeki kıpırtıların profilinize döküldüğünden eminiz. "Buradaki olay nedir?" diye soruyorsanız, sevginin gücünü anlatmaya çalıştığımızı söylemek isteriz.
♥ Görüşleriniz Önemli
Gamer Türkiye Forum Yönetimi olarak sizlere daha iyi bir şekilde hizmet vermek ve forumu daha da canlandırmak adına bir takım değişikliklere gitme düşüncesindeyiz. İlerleyen zamanlarda yapılacak bu değişikliklerde sizlerin de fikir ve görüşlerinizi almak istiyoruz. Lütfen anketi doldurmayı unutmayın: Gamer Türkiye Görüş & Öneri Formu


♥ Oy Ver, Ödülleri Kap
GAMER TR - VOTE, Minecraft sunucuları için oylama plugini Minecraft Topluluğu'nun hizmetine sunuldu. İşte detaylar:
Duyuru - Çıkış Tarihi 23 Haziran - Gamer Türkiye Minecraft Server Oylamaları Plugini♥ Silinen Uyarılar
Bildiğiniz üzere, birkaç ay önce ödül puanları aktif hale getirilmişti; belirli ödül puanına sahip olmanız durumunda bu puanlar hesabınız için bazı avantajlar sağlayabiliyordu. Bu özelliklere ek olarak yeni bir özellik daha getirmek istedik. Gördüğünüz üzere, aldığınız ödül puanları doğrultusunda profilinizde kalp sembolleri oluşmuş durumda. Bu güncellemeyle beraber, sahip olduğunuz her 5 kalp sayesinde, 1 tane uyarınızı sildirebileceksiniz, uyarı silme işleminde en eski uyarınız silinecektir. Uyarınızın silinmesi için Forum Destek Bölümü'nden talepte bulunabilirsiniz.


♥ Daha Serbest, Daha Özgür Bir Konu Dışı - Genel Bölümü
Konu Dışı - Genel Bölümü için bazı rivayetler söz konusu, bazen üyelerden "Burada yanlış yere konu açmak uyarısı geçerli değil! Kendi koyduğun kuralı öğren!" gibi tepkiler görebiliyoruz. Forum Kuralları forumun her köşesinde geçerlidir fakat biz yine de bu yanlış bilinen bilgileri doğruya çevirerek topluluk taraflı bir uygulama getirmek istiyoruz. Bu bağlamda Konu Dışı - Genel Bölümü'nde yaptığınız yanlış yere konu açma ihlali için rica mesajı alacaksanız:
Rica mesajı özel mesaj üzerinden gelir ve uyarılar kısmına size böyle bir rica mesajının gönderildiği kaydedilir.


mc-türk-rica.png


Ayrıca ağır ihlaller yapılmadığı sürece, bu bölümdeki ihlaller çoğunlukla uyarısız şekilde silinecek ya da düzeltilecektir; bu uyarı verme durumu moderatöre bağlı olup, uyarıya üye tarafından itiraz edilebilecek.♥ Unvanlar & Madalyalar
Elimizde olmayan sebeplerden ötürü forumu Xenforo 2 sürümüne geçirmiştik; yeni sürüm sebebiyle forumdaki bazı özellikleri kaybettiğimiz gibi, yeni ve ışıklı birçok özelliğe de kavuşmuş olduk. Her ne kadar unvanlar sürüm sebebiyle geçici olarak kaldırılmış da olsa, bunun için gereken ayarlamaları yapmayı başardık ve unvanları tekrar geri getirdik. Unvan Talep bölümündeki konularınız dahilinde eski unvanlarınızı tekrar talep edebileceksiniz, şu andan itibaren Unvan Talep Bölümü aktiftir!


♥ Yazım Hatalarını Uyarmak Serbest mi Oluyor?
Belirli şartlar dahilinde evet.
Forumda birçok üye "Dil Bilgisi Kuralı" olarak da anılan 13. kuralın düzenlenmesini talep etmekte. Uzun süredir bu kuralı güncellemeyi planlıyorduk, kuralın yeni haline göre dalga geçmek halen yasak olacak fakat düzeltmek belirli şartlar dahilinde serbest olabilecek.


Konuya en az 10 yorum yapılmış olması şartıyla, 10. yorumdan sonra yani konu gönderisi dahil 11. gönderiden sonra, şu kalıbı kullanarak konu içeriğindeki (1. gönderideki) yazım hatalarının düzeltilmesini rica edebilirsiniz. Yazım hatasını düzelten bu kalıp yorum, ilgili başlık altında sadece 1 defa gönderilebilir:
Merhabalar, konunuzdaki
tebeçüğünüz biz leri sevindirdi .
ifadesinde/ifadelerinde yazım hatası bulunmakta. Doğru yazımı aşağıdaki gibidir:
Teveccühünüz bizleri sevindirdi.


♥ Ürün Satışı ve Satıcı Üyelik
Satış yapmak amacıyla satıcı üyelik satın almak isteyenlerin foruma en az 3 ay önce kayıt olmuş olmaları gerekecek.
Forumda ücretli hiçbir ürünün tanıtımı yapılamayacak; iletişim bilgisi vermeseniz bile para veya herhangi bir döviz ile satın alınabilecek içeriklerin tanıtımını yapmanız serbest olmayacak.♥ Diğer Güncellemeler

♥ Hatırlatmalar

♥ Tatil boyunca yapacağımız etkinliklerden haberdar olmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden hoş çekilişlere, yarışmalara, turnuvalara ve etkinliklere katılmak için takipte kalın!
 


Admicos

Nether Yerlisi
Mesajlar
2,342
Puanları
5,230
Ruh Hali
Güncellemeler güzel gözüküyor, devamını bekliyoruz.
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

Mucosoft

Obsidyen Madencisi
Mesajlar
1,297
Puanları
1,530
Uyarı silmenin avantajı sadece yetkili olmayı mı etkiler veya farklı bir nedeni, amacı var mı?
 

Swuupie

son cosas de la vida
Forum Yöneticisi
Mesajlar
853
Puanları
2,940
Uyarı silmenin avantajı sadece yetkili olmayı mı etkiler veya farklı bir nedeni, amacı var mı?
Az uyarısı olan üyeler için yeni bir başlangıç niyetinde olabilir, 20 uyarı puanına ulaştığınızda hesabınızın kapatılması riskini, yani kısaca ban yeme riskini azaltır, ayrıca Moderatör olmak için de sildirebilirsiniz, evet.
 

GTKTP

Sudan Çıkmış
Mesajlar
3
Puanları
10
Herobrine kaldırıldı.
Harika Gönderme
Anlayan Anladı :D
 

Jacops

Bedrock Kaşifi
Mesajlar
1,629
Puanları
5,280
Ruh Hali
Güzel bir çalışma olmuş forumu iyileştirmek için baya güzel şeyler gelmiş.
oVyR4b.jpg
 

_Alecks_

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
529
Puanları
1,080
Ruh Hali
Hımmm Uyarıları sildirtmek? Keşke bizim okuldada olsa bizim sınıfa çok lazım :D