Bilgilendirme Gamer Türkiye Forum Meclisi.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Site Yöneticisi
Mesajlar
3,236
En iyi cevaplar
0
Puanları
7,440
Ruh Hali
Gamer Türkiye Forum Meclisi
Yönetim olarak her ne kadar üye dostu olmaya gayret etsek de tahmin edebileceğiniz üzere bir süre sonra farklı bir pencereden bakıyor olabiliyoruz. Bu ve diğer sebeplerden ötürü oluşturduğumuz Forum Meclisi hakkında ufak bir bilgilendirme konusu açmak istedik. Oluşumun başında olacak Danışman Üye, meclisi yönetmesinin yanı sıra forumda belli bir düzeyde aktiflik gösterecek birisi olmalı diye düşünüyoruz.


Forum Meclis Üyesi nedir? Nasıl olunur?
Görünürde 3500 ödül puanına ulaşan kullanıcılar, Forum Meclis Üyesi Madalyası'nı talep edebilirler ve Gamer Türkiye Discord kanalında "Forum Meclis Üyesi" etiketine sahip olabilirler. Bu iki şartı sağlayan forum üyeleri, Forum Meclis Üyesi olmuş olur. Bu statü kendilerine forumun işleyişi hakkında doğrudan yönetimle görüşme hakkını tanır.


Danışman Üye nedir?
Danışman Üye, Forum Meclis Üyeleri tarafından seçilen ve forum personeli statüsünde olacak olan üyedir. Danışman Üye'den:

 • Forum meclisini yönetmesi
  • Forumla alakalı bir karar alınması gerektiğinde, Forum Meclisi belirli toplantılar yapar. Danışman, bu toplantıları organize eder ve yönetir.
 • Uygun gördüğü fikirlerle alakalı değerlendirmeler yapması ve iletmesi
  • Forum Meclisi'nde bahsi geçen fikirler haricinde, forum üyelerinden kendisine iletilen fikirleri değerlendirir ve sorumlu yönetici ile paylaşır.
 • Anketler düzenlemesi
  • Forumun genel halinden tutun, Minecraft'ın gelecek sürümleri hakkında tahmin anketlerine kadar birçok konu hakkında anket düzenler.
 • Üyelerin haklarını savunması
  • Uyarı alan bir üye, haksızlığa uğradığını düşünüyorsa ve ilgili destek yollarından çözüme ulaşamıyorsa, Danışman Üye'den destek alabilir.
 • Sosyal Forumlar kategorisini aktif tutması
  • Danışman Üye'den forumun aktifliği için, bu kategoride haftada en az 3 konu açıyor olması beklenmekte.
  • Her ay ("Ayın Üyesi" röportajından bağımsız olarak) belirlenen bir üyeyle röportaj yapması. Katılım talep edenlerden seçtiği bir kişiyle veya katılım olmaması durumunda çekilişle seçilen bir kişiyle röportaj yapması, soruları diğer meclis üyelerinin veya kendine yardımcı / ortak olarak atanan birinin yardımıyla hazırlaması gerekir.
  • Göze uygun, anlamlı ve aktif forum oyunlarını yönetime bildirir; yönetim bu konu üzerindeki üyelere çekilişle hediyeler verir. Ayrıca konu 1 hafta boyunca sabitlenir ve mobil portalda gösterime alınır.
 • Topluluğun büyümesi için fikir geliştirmesi
 • Forum üyelerinin nabzını tutması
beklenmekte.


Seçim uygulaması nasıl olacak?

 • Seçme ve seçilme hakkı, Forum Meclis Üyeleri'ne ait olacak.
 • Danışman Üye olmak üzere aday olacak kişi, kendisine yardımcı olacak 2 Meclis Üyesi'ni miting konusunda belirtmelidir. 3 kişiden oluşan bu ekip, kendisine bir slogan, bir logo ve en çok 2 kelimeden oluşan bir ekip adı belirlemelidir.
 • Adaylar Üye İlişkileri Bölümü'ne miting yapmak için konu açabilirler. "Miting" ön eki Discord üzerinden talep edilebilecek. Mitinglerdeki vaatler gerçekçi, uygun ve mümkün olduğu zaman, yönetim Danışman Üye'ye gerekli yardımda bulunmaya çalışacaktır.
 • Seçim açık oylama olarak, Gamer Türkiye Topluluk Discord sunucusu üzerinden yapılacak.
 • Seçimler, 4 ayda 1 kez yenilenecek. Meclis üyelerinin yarısından fazlasının talebi durumunda, erken seçim yapılabilecek.
 • Diğer meclis üyelerine yer açmak için, bir meclis üyesi 3. defa Danışman Üye olamaz.
Forum Meclis Üyeleri kimler?


Meclis üyelerini barındıran güncel liste için tıklayın.1. Dönem seçim tarihi: 24 Ağustos Saat 12.00 - 19.00

1. Dönem aktif miting konuları:
Beklenen An Geldi - BurnerTroll Forum Mitingi
Miting - Halkın Adayı -PwParadox Forum Mitingi


1. Dönem'in Danışman Üyesi: @BurnerTroll2. Dönem seçim tarihi: 19.01.2019 saat 00.00 - 20.01.2019 saat 19.00
Forum Meclisi'nin memnuniyeti çerçevesinde, yeni aday çıkmaması sebebiyle, eski danışman görevine devam etmiştir.3. Dönem seçim tarihi: 24.04.2019 saat 00.00 - 28.04.2019 saat 16.00
Yeni aday çıkmaması sebebiyle, danışman olmadan bu dönem devam edecek.

4. Dönem seçim tarihi: Belirlenmedi

@Iskefiyeli18 'e teşekkürler. İyi forumlar!
 


Cardinal41

Ahanda Peynir
Site Yöneticisi
Mesajlar
996
En iyi cevaplar
0
Puanları
2,640
Ruh Hali
Herkese merhaba. Danışman Üye 3. Dönem seçimleri şu andan itibaren aktiftir. 28 Nisan 2019, Saat 16.00'a kadar adaylar miting konularını Üye İlişkileri'ne açabilirler.

Ayrıca, bulunduğumuz dönemin Danışman Üye adayı olmak için en az 1 miting konunuzun olması zorunludur.
 

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
Özel Üye
Mesajlar
1,615
En iyi cevaplar
0
Puanları
3,730
Sandiklari terk etmeyin, birazdan 4-A sinifi ile Turkce dersine girecegiz.
 

LifeTaker

Işık Taşı Madencisi
Mesajlar
3,491
En iyi cevaplar
0
Puanları
7,230
Ruh Hali
Beni seçerseniz okulun bahçesine yüzme havuzu yaptırıcam
 

LifeTaker

Işık Taşı Madencisi
Mesajlar
3,491
En iyi cevaplar
0
Puanları
7,230
Ruh Hali
Okulunun bahçesinde yüzme havuzu yok galiba bu espriyi yaptığına göre?
Okulumda olimpik yüzme havuzundan tenis kortlarına, amerikan futbolu sahasından golf alanlarına kadar her türlü sportif faaliyetle ilgili çalışma alanları ve de federasyon standartlarına uyan tesisler mevcut, karşınızdaki insanın kim olduğunu dahi bilmeden anlamsız yerme çabalarına girmeyin, iyi forumlar.
 

Cardinal41

Ahanda Peynir
Site Yöneticisi
Mesajlar
996
En iyi cevaplar
0
Puanları
2,640
Ruh Hali
Tekrar selam herkese. Dün yapılması gereken danışman üye seçimi için aday çıkmadığından dolayı bu dönem boş geçecek. Sonraki dönem için tarihi gelince duyuru yapılacaktır. İyi forumlar.

Bu arada son günlerde kurulan forum partileri için kesin olmamakla birlikte önümüzdeki haftalarda birkaç çalışma yapılabilir. Fikir için geçtiğimiz dönem danışmanı BurnerTroll'e teşekkürler.