GeForce NOW "gameplus" alınır'mı? 3 aylık kullanıcı deneyimi.

LAQIMLEA

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Herkese selam, FORUMGAMER forum sakinleri.

Bilgisayar Sistem'im yetmediği için GeForce NOW "gameplus" 3 aylık lansman paketini 01.04.2021 tarihinde aldım tam olarak bugün 01.07.2021 tarihinde bitmiş Bulunmak'da Ben'de 3 aylık serüvenimi aktarmak istedim.

Sistem'im şu şekil'de
- Anakart B150M-K
- İşlemci i5 6500.
- RAM PNY 8 GB
- SSD 480 GB + SSD 120 GB
- 650W güç kaynağı.
- Ekran kartım, olmadığı için gameplus almaya karar vermiştim.

- Oyun oynarken takıl'ma, don'ma sıkıntıları yaşadım bu internet sebebi ile olmuş olabilir Bi'de gücü düşük'de olsa bu servisleri kullanırken siteminizde bir ekran kartı takılı olsun diyenler oldu.
- Benim şahsi fikrim 1050,1050 Ti güçlerinde bir ekran kartı sisteme dahil olur ise daha iyi performans alabilirsiniz.
- Ekran kartım mevcut bu servise neden para ödeyeyim diye düşünenler ekran kartınız oyunu oynamak için artık yeterli değil yüksek grafikli oyunları oynamak istiyorsanız bu servisi tercih edebilirsiniz.

- İnternet bağlantısı ile ilgili söylemem gerek internet bağlantı hızım yeterli Durum'da buna rağmen anlık olarak başka bir şey yapıyorsanız Bilgisayar'da internet hızınız anlık olarak etkileniyor GeForce NOW'da

- Offline yani story Mod'lu Oyunlar'da dedikleri internet hızları doğru olabilir en düşük 720p için 16 Mbps en yüksek 1080p için 25 Mbps.

- Bana soracak olursanız "Online" oyunlar için bu hızlar yeterli değil.

- En düşük 720p 35 Mbps en yüksek 1080p için 50 Mbps gerekli olduğunu düşünüyorum bu benim şahsi fikrim.
- Bu Servis'de deneyim ettiğim bir şey var CS:GO, Rocket League, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege benzeri Oyunlar'da Alt Tab yaptınız diyelim Google açtınız direkt olarak oyun çözünürlüğünü düşürüyor.
- Bu internet bağlantılarının dengesiz olmasından kaynaklanabilir ama belli bir süre zarfı geçtik'den sonra çözünürlük tekrar düzeliyor.

- Deyinmem gereken en önemli konulardan biri ise GeForce NOW üyelik süreniz bitmeden yenileme yapmayın.
- GeForce NOW Premium üyeliğimin bitmesine 15 gün var 1 aylık daha alayım üstüne eklensin diye bir sistem maalesef yok.
- Premium üyeliğinizin süresi bitmeden yenileme yaparsanız kalan 15 gün havaya gider orada 45 güne çıkması gereken üyelik süresi 30 olarak kalır.

- güzel özelliklerinden bahsedeyim.
- Oyunları bildiğiniz gibi indirmenize gerek yok bu şekilde bilgisayarınızdaki tüm depolama size kalmış oluyor ve oyunları indirmekle vakit kaybı yaşamıyorsunuz.
- Kolay anlaşılır bir arayüze mevcut olması.
- Çok fazla oyun olmasa bile aradığınız çoğu oyunu bulabilirsiniz ve üstüne ekleyerek gidiyorlar.

- Kötü özelliklerinden bahsedeyim.
- Çoğu zaman Alt Tab yaptığınız esnada girmiş olduğunuz oyunun çözünürlüğü düşüyor.
- Hangi üyelik çeşidini alırsanız alın 1 Saat'lik, Premium, 3 aylık paket. Yoğun günler'de sıra beklemek zorundasınız bu sıralar bazen 200 veya 300 kişilere çıkabiliyor bu yüzden çileden çıkabilirsiniz.
- Bana göre Türkiye servisi olan "gameplus" fiyatları yüksek.
- Durduk yer'de oyun veya gameplus sistemi hiçbir uyarı vermeden ana ekrana atması.
- Kısa süre için'de çok fazla oyun oynamayı denediniz hatası yüzünden oyuna girememe.
- Oturumunuz başlatılırken sorun çıktı hatası bilgisayara restart atmadan düzelmemesi.
- Crossout isimli oyunda ne yaptıysam ekran boyutu sorununu çözemedim oyun Ben'de belki de bu şekil'de bilemiyorum. Görsel olarak sorunu ekleyeceğim görmeniz için.
- İçinde mevcut olan çok fazla oyun olsa'da ve bu oyunların üstüne eklensede bazı aradığınız oyunlar maalesef mevcut değil. Benim oynamak isteyip gameplus servisinde mevcut olmayan oyunlar
- Call of Duty
- Battlefield
- Valorant
- Forza Horizon 4
- Ranch Simulator
Daha fazlası vardır bunlar sadece benim oynamak isteyip gameplus servisinde ekli olmayan oyunlar.

- Bu sorunlar ile ilgili bahsi geçen sorunlar ile ilgili görseller ekleyeceğim.
- İnternet hızımın görselini de ekleyeceğim.

- Son olarak bu "gameplus hizmetini benim gibi kullanıp benim söylemediğim bir şey'i farkeden olur'sa lütfen aşağı yorumlar'da belirt'sin ilk kez bu servis'i kullanacaklar için yardım'cı olmuş oluruz.

- Sorusu olan lütfen yorumlarda belirtsin elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.

Ekli dosyalar

• crossout yarım ekran sorunu.JPG
    crossout yarım ekran sorunu.JPG
    293.5 KB · Görüntüleme: 74
  • Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    152.9 KB · Görüntüleme: 85
  • Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    73.9 KB · Görüntüleme: 94
  • Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG
    Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG