Geforce Now Nedir

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
unnamed.png

Geforce Now Nedir?
Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere NVDIA'nın yeni sunmuş olduğu GeForce Now hizmetinin ne olduğundan bahsedeceğim. Keyifli okumalar.

GeForce Now Nvidia'nın tüketicilere sunmuş olduğu bir canlı yayın oyun oynama platformudur. Düşük bütçeli sistemler için birebir bir sistemdir kendisi. Bir süredir bu hizmet aktif durumda olsa da geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye sunucuları yenice kapılarını açtı. Yeni çıkan oyunları oynamak istiyorsunuz fakat bilgisayarınız açmıyor mu ? O zaman GeForce Now hizmetine bir göz atmanızı öneririm. Tek gereken çok iyi bir internet ve masaüstüne kadar açılabilecek bir bilgisayar. Çok iyi dediğime bakmayın, 16 mbps internet orta kalitede oyun oynamanız için yeterli, fakat şu anki şartlar göz önünde bulundurulduğunda çoğu tüketici bu internete ulaşamıyor maalesef. İleri ki dönemde umuyorum ki bu internet hızlarındaki sorun ortadan kalkacak ve daha iyi bir hizmet alacağız. Eğer ki internet hızınız yüksek ise bu hizmeti deneyebilirsiniz. Unutmayın yükleme (upload) hızınız değil, yükleme (download) hızınız önemli. Unutmadan önemli bir bilgi daha vermek istiyorum. Oynamak istediğiniz oyunlar GeForce Now kütüphanesinde bulunsa da sizin de steam kütüphanenizde bulunması gerekiyor. Çoğu oyunda, Witcher hariç, yükleme yapmanız gerek yok. Oyuna sahip olmanız oynamak için yeterli fakat çok büyük oyunlarda bir miktar yükleme yapabiliyor. Diyelim ki her şey şu ana kadar tamam, tam istediğiniz gibi gidiyor.

148003

Bu Hizmetin Bedeli Nedir?
Bunun için 2 adet farklı üyelik bulunuyor. Bir tanesi deneme sürümü için ücretsiz üyelik. Bu üyelikte herhangi bir kredi kartı bilgisi vermenize gerek yok. Sadece bir adet hesap açmanız gerekiyor ve 70 mb civarında bir adet dosya indirmeniz gerekiyor. 1 Saat bu hizmeti deneyebilirsiniz fakat aynı anda dünya üzerinde birçok insan girmeye çalışır ise ücretsiz üyelikler bir sıra beklemek zorunda kalıyor. Fakat, eğer internetinize güvenmiyorsanız bu üyeliği denemenizi şiddet ile öneririm çünkü boşu boşuna yüksek fiyatlar ödemenizi istemem tabii ki. Gelelim ücretli üyeliğe, bu üyeliğimiz ise aylık 5.49 € fakat ilk 3 ay sizden hiçbir şekilde ödeme almıyorlar. İsterseniz bu üyeliği alıp 3. ay bitmeden iptal de edebilirsiniz. Biri bunu öğrenir ise aman ha benden duymadınız. Bu üyelik girişlerde sıra beklememe, istediği kadar oyunları oynayabilme ve yazana göre rtx ekran kartı olamasa bile rtx özelliğini kullanabilme özelliklerine sahip. Eğer almayı düşünüyor veya kendiniz bakmak istiyor iseniz nvidianın sitesinden kolayca erişebilirsiniz. Bana soracak olursanız günümüzde bilgisayar parçalarının fiyatları arşa çıkmış durumda o yüzden bu hizmet belki de geleceğin oyun oynama platformu olacak, kim bilir?

Sizce GeForce Now beklendiği kadar etkili olacak mı veya size göre mantıklı bir sistem mi düşüncelerinizi lütfen yorum olarak belirtin. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar!

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Birkaç gündür sorunsuzca kullanıyorum. İnternet hızım çok yüksek değil.3 Mbps indirme hızı olsa bile oyunları oynayabiliyorum ancak görüntü kalitesi çok düşüyor. 6-9 Mbps arası internet ile kötü/orta görüntü kalitesi ile çok az takılma ile oynayabiliyorum.