Gelecek Minecraft Hakkında ufak bir sohbet (Balinalar onaylandı!?!)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Minecraft 1.12 yayınlandı, şimdi de 1.13 sürümünü bekliyoruz ki o sürümde artık 2017 yılının son aylarında çıkar diye düşünüyorum.
Beni birkaç yerden fikir alıdm, size de sormak istedim bu özellikler sizce nasıl olur diye.

1.13 sürümünde şunların gelmesi bekleniyor;

+ Balinalar
+ Kaplumbağalar
+ Deniz atı
+ Korsan gemisi
+ Deniz haritası
* Block ID Güncellemesi
* Performans Güncellemesi
* Hata Düzeltmeleri
- Herobrine kaldırılması.

Daha fazla detay:
- 1.13 yenilikleri büyük ihtimal Minecon 2017 de gösterilecektir.
- Ayrıca, 1.13 sürümünde bir sürü bug fix yapılacakmış.

Güncelleme adı ise 'Deniz güncellemesi' olduğunu düşünüyorum, tabi eğer gerçekten böyle bir güncelleme olursa.

Bu konuda sizin fikirleriniz nedir? Balina gelse keşke :D

Minecraft small/fast Updates (Minecraft küçük/hızlı güncellemeleri) :

12/14
Hızlı güncellemeleri için son 2 sürüm kaldı, bu 2 sürümden sonra artık eskisi gibi Minecraft her YIL güncelleme yapacaktır.

Son düzenleme:

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
minecrafti geliştirmek adına hicbirşey yapılmıyacak mesela :D sadece singleplayer oyuncularının işine yarıyacak özellikler getirilecek.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İlk başta, şu "deniz güncellemesi"'nin kaynaklarını görebilir miyim? Merak ettim de.

Benim de ekleyeceğim bir şey olacak: Minecraft bu sürümde LWJGL 3'e geçebilir. (Büyük ihtimalle FPS iyileştirmeleri ve Vulkan desteği demek.)
[ Kaynak ]

minecrafti geliştirmek adına hicbirşey yapılmıyacak mesela :D sadece singleplayer oyuncularının işine yarıyacak özellikler getirilecek.
Neyi bekliyordun? Skript'in vanilla sunuculara eklenmesini mi?

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Eğer güvenilir bir kaynaktansa güzel bir güncelleme olacaktır. Fakat Minecraft stiliyle olması gerekiyor. Yani balina ve gemi olayı sadece basitçe içinde mob olan bir build değil. Farklı işlevde kullanabileceğimiz farklı bir eğlence olmalı. Bunun dışında balina daha büyük görkemli bir yaratığa dönüştürülebilir hatta öldürmesi aşırı zor bir mob/boss'ta olabilir.

Bu fikir yukarıdaki yazıyı yazarken aklıma geldi, korsanları öldüreceğiz, onlardan harita alacağız ve buda bizi balinalara götürecek, tabi asıl olayımız balinayla olacak.

Bence bu fikir tutar tabi çok geliştirmeleri gerekiyor böyle bir fikri.

Sadece tek oyunculu oynayan oyuncuların işine yaracak mı? Çok yanlış cümleler kurmuşsun ve bence kesinlikle mantıksız, öncelikle ''Tek Oyunculu'' yada ''Çok Oyunculu'' ya yapılan her türlü ilerleme her türlü güncelleme, oyunun geliştirilmesine adına yapılmış oluyor. Beklentiniz ne oyunun ''gelişmesi'' derken? İki yol var önümüzde

1.si Çok Oyunculu gelişsin diyorsanız, onun hakkında yeni daha güncelleme yapıldı ve Realm'ler eklendi. Bilmiyorsan araştır.

2.Oyunun görüntü ayarları oynanış diyorsan, oynanış daha yeni güncellendi (1.9 Mücadele Güncellemesi), görüntü ayarları da inanılmaz detaylı şu an bile istediğin her şeyi kendine göre ayarlayabiliyorsun.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Eğer güvenilir bir kaynaktansa güzel bir güncelleme olacaktır. Fakat Minecraft stiliyle olması gerekiyor. Yani balina ve gemi olayı sadece basitçe içinde mob olan bir build değil. Farklı işlevde kullanabileceğimiz farklı bir eğlence olmalı. Bunun dışında balina daha büyük görkemli bir yaratığa dönüştürülebilir hatta öldürmesi aşırı zor bir mob/boss'ta olabilir.

Bu fikir yukarıdaki yazıyı yazarken aklıma geldi, korsanları öldüreceğiz, onlardan harita alacağız ve buda bizi balinalara götürecek, tabi asıl olayımız balinayla olacak.

Sadece tek oyunculu oynayan oyuncuların işine yaracak mı? Çok yanlış cümleler kurmuşsun ve bence kesinlikle mantıksız, öncelikle ''Tek Oyunculu'' yada ''Çok Oyunculu'' ya yapılan her türlü ilerleme her türlü güncelleme, oyunun geliştirilmesine adına yapılmış oluyor. Beklentiniz ne oyunun ''gelişmesi'' derken? İki yol var önümüzde

1.si Çok Oyunculu gelişsin diyorsanız, onun hakkında yeni daha güncelleme yapıldı ve Realm'ler eklendi. Bilmiyorsan araştır.

2.Oyunun görüntü ayarları oynanış diyorsan, oynanış daha yeni güncellendi (1.9 Mücadele Güncellemesi), görüntü ayarları da inanılmaz detaylı şu an bile istediğin her şeyi kendine göre ayarlayabiliyorsun.
Balinalar gelirse belki balıkla evcilleştirebiliriz, bizi sırtlarında taşıyabilirler, olmaz mı?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk başta, şu "deniz güncellemesi"'nin kaynaklarını görebilir miyim? Merak ettim de.

Benim de ekleyeceğim bir şey olacak: Minecraft bu sürümde LWJGL 3'e geçebilir. (Büyük ihtimalle FPS iyileştirmeleri ve Vulkan desteği demek.)
[ Kaynak ]

Birkaç yerden duymuştum tekrar bulursam linkini atarım.

- Teknik bir güncelleme olacağını da konu da belirtmiştim + Nathan Adams twiterdan da yazmıştı.

Yeni bir bilgi:
Minecraft 1.13 'The Origins Update' !?!

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Balinalar gelirse belki balıkla evcilleştirebiliriz, bizi sırtlarında taşıyabilirler, olmaz mı?

Çok güzel bir fikir ama benim fikirle birleştirilebilir, korsanlarla savaşma, haritadan yer bulma, sonra senin fikre geçiyoruz, balinaları bulup evcilleştirme! Hatta şöyle bir fikrim daha var balina ya sandık koyabiliyor olalım. Birden fazla kişide binebilsin, kayıktan daha hızlı olsun ki rağbet görsün >.<

Birkaç yerden duymuştum tekrar bulursam linkini atarım.

- Teknik bir güncelleme olacağını da konu da belirtmiştim + Nathan Adams twiterdan da yazmıştı.

Yeni bir bilgi:
Minecraft 1.13 'The Origins Update' !?!

Origins, asıl, başlangıç, köken gibi anlamlara geliyor. Yani eski Minecraft güncellemelerine geri mi dönülüyor demek bu? Eğer öyleyse inanılmaz olur.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Balinalar 1.13 için onaylandı!?! Artı Minecrafta bir sürü yeni mob geliyor!
Bu mobların farklı farklı özellikleri mevcuttur. Moblar :
- Pillager
- Drillager
- Fillager
- Thrillager
- Killager
- Spillager
- Stillager
- Millager
Ama bizi en çok bekleten mob :
- Krillager - Balinalar için yapılmış diyorlar...

KozyOldV

Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eğlenceli olacağa benziyor hocam. HALATLARI GETİRİN DE ÇEKELİM ! :D

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu güncel fikirlerinizi alalım. :)

Bilgidğim kadarıyla balinaların sırtına çıkabiliyoruz. (Efsane olur.)

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aboo fışş aneyy! :bayrak:
Balina yetmez bize. Onun yanında gülle ve pistol tarzı silahlarda gerek. Ayrıca başı boş gezen korsan gemileri de olsun onlarla savaşalım!
Kraken'i unutmak saygısızlık olurdu her halde? Güncelleme yapılacaksa şöyle tam bir güncelleme olsun. Minecraft 180 derece değişir.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aboo fışş aneyy! :bayrak:
Balina yetmez bize. Onun yanında gülle ve pistol tarzı silahlarda gerek. Ayrıca başı boş gezen korsan gemileri de olsun onlarla savaşalım!
Kraken'i unutmak saygısızlık olurdu her halde? Güncelleme yapılacaksa şöyle tam bir güncelleme olsun. Minecraft 180 derece değişir.
Silah Minecraftı bozar.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

[ Kaynak ]

vulkan desteği mükemmel olur artık 2k fps e yakın oynarım