Google Cloud ! Minecraft Server

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dünya üzerinde hosting satan tek firmalar türkiyedeki Minecraft üzerine odaklanan ve makineleri bilmem kaç kişiye paylaştıran türk hostingler değil. Arkadaş istediği yerden alabilir. Bende uyardım kendisini eğer ücretsiz kredi ile açıyor isen açma diye fakat kendisi yükseltme yapmış zaten, o zaman bir problem yok.
Geri bildirimin için teşekkürler. Ben arkadaşa söylediğim fikirde hiçbir değişiklilik olmadı.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Geri bildirimin için teşekkürler. Ben arkadaşa söylediğim fikirde hiçbir değişiklilik olmadı.

Senin fikrini değiştirmek için zahmet edip yazmadım zaten, kendi fikrimi belirttim ben. Yaptığın şey ne mi ben sana söyleyeyim:
  • her mesajlarına samimiyetsiz bir selam rahmet mesajı ile girip ondan sonra saçmalaman.
  • "sorunu kökten çözmek" gibi bir tabir kullanıp sanki biz saçma sapan çözümler öneriyormuşuz da bir seninkisi mantıklıymış gibi konuşman.
  • "lütfen başka bir yerden sunucu kirala" gibi arkadaşın seçimine keyfine kalmış bir şeyi çarpıtman. herkes istediği firmadan / yerden ücretli veya ücretsiz, ucuz veya pahalı hizmet alabilir, yardım konusu açabilir. yardım etmeyecekseniz mesaj da atmayınız "lütfen".
Her neyse çözümün anlamını açıklamam gerekir ise buyurun;

Çözüm:
  • bir şey / şeyler den vazgeçerek ulaşılamaz. ulaşılsa da asıl çözüm / sorun bilinmeden mantıksız bir yol izlenerek ulaşılır.
Yani asıl çözüme ulaşmak istiyor iseniz "elinizde olan" şey ile en iyisine ulaşmanız gerekir. Arkadaş Google Cloud kullanıyor ki bu da Google gibi dev bir markanın hizmeti, ücretsiz olarak kullanmadığını ve para verdiğini söylüyor. Sende çıkıp sırf Türk diye belkide Türkçe destek sağlıyorlar diye (kimse ingilizce bilmiyor herhalde) lütfen diyerek cümleye bana göre "bi zahmet" anlamı katıp bir türk hostinge geçmesini öneriyorsun. Burada var olan şeyi değiştirmek sorunu çözmeyecektir kaldı ki arkadaş sorunu zaten çözmüş.

Şimdi bu mesajdan belki biraz kırılabilirsin o yüzden söyleyeyim: Asıl karşı çıktığım nokta şudur;
  • arkadaş zaten bir yerden satın almış, para vermiş. neden çıkıp başka yerden bir daha almasını öneriyorsun? kaldı ki bunu bir de "kesin ve kökten çözüm" olarak sunuyorsun. ha türkiyedeki hostingler kötüdür iyidir ben o mesajda kendi fikrimi belirttim, yukarıda da söylediğim gibi.

Newyearman

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aklınızda bulunsun ; Windows Azure , Google Cloud gibi firmalar bu tür sunucuları verirken internet hatlarını ortak paylaştırıyor eğer sunucu kurarsanız 100ms-300ms arası ping oluşabilir.
100-300 ping civarı olmasına rağmen 40-80ms i gibi 0 lag diyebilirim yorumlarınız için teşekkürler

KONU KİLİT.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bu arada Türk hostinglerden Türkiye lokasyon sunucu alır isen emin ol ping yüksek olmasa bile TPS ortalama 10 olacaktır 2 ye kadar düşmeler yaşanacaktır. Türkiyedeki makineler olsun veri merkezleri olsun bana kalırsa berbat. Veyahut çok fazla kişiye paylaştırıyorlar veya kalitesiz işlemciler kullanıyorlar özellikle. Bilemiyorum orasını artık.

Newyearman

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu arada Türk hostinglerden Türkiye lokasyon sunucu alır isen emin ol ping yüksek olmasa bile TPS ortalama 10 olacaktır 2 ye kadar düşmeler yaşanacaktır. Türkiyedeki makineler olsun veri merkezleri olsun bana kalırsa berbat. Veyahut çok fazla kişiye paylaştırıyorlar veya kalitesiz işlemciler kullanıyorlar özellikle. Bilemiyorum orasını artık.
Forum server tanıtımı için hangi programlar gerekli ?

Zergi

ingilizce havalı söz ;D
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
TPS düşmeleri, işlemci ile alakalı veya oyun için plugin problemlerinden kaynaklanır. TÜRK hostinglerin hepsini kullandınız sanırım bu kadar eminsiniz?!

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
TPS düşmeleri, işlemci ile alakalı veya oyun için plugin problemlerinden kaynaklanır. TÜRK hostinglerin hepsini kullandınız sanırım bu kadar eminsiniz?!

Türk hostingler hakkında değil daha çok türkiye lokasyon makineler hakkında konuştum. Mesajımda da belirttiğim gibi. Buna bir itirazınız yok ise emin olup olmamamı sorgulamanıza gerekte yok. Bahsettiğim hostinglerde kafadan paketlere şunun koruması bunun koruması, ücretsiz şu bu yazıpta diğer mesajımda bahsettiğim olayların olduğu hostingler.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Senin fikrini değiştirmek için zahmet edip yazmadım zaten, kendi fikrimi belirttim ben. Yaptığın şey ne mi ben sana söyleyeyim:
  • her mesajlarına samimiyetsiz bir selam rahmet mesajı ile girip ondan sonra saçmalaman.
  • "sorunu kökten çözmek" gibi bir tabir kullanıp sanki biz saçma sapan çözümler öneriyormuşuz da bir seninkisi mantıklıymış gibi konuşman.
  • "lütfen başka bir yerden sunucu kirala" gibi arkadaşın seçimine keyfine kalmış bir şeyi çarpıtman. herkes istediği firmadan / yerden ücretli veya ücretsiz, ucuz veya pahalı hizmet alabilir, yardım konusu açabilir. yardım etmeyecekseniz mesaj da atmayınız "lütfen".
Her neyse çözümün anlamını açıklamam gerekir ise buyurun;

Çözüm:
  • bir şey / şeyler den vazgeçerek ulaşılamaz. ulaşılsa da asıl çözüm / sorun bilinmeden mantıksız bir yol izlenerek ulaşılır.
Yani asıl çözüme ulaşmak istiyor iseniz "elinizde olan" şey ile en iyisine ulaşmanız gerekir. Arkadaş Google Cloud kullanıyor ki bu da Google gibi dev bir markanın hizmeti, ücretsiz olarak kullanmadığını ve para verdiğini söylüyor. Sende çıkıp sırf Türk diye belkide Türkçe destek sağlıyorlar diye (kimse ingilizce bilmiyor herhalde) lütfen diyerek cümleye bana göre "bi zahmet" anlamı katıp bir türk hostinge geçmesini öneriyorsun. Burada var olan şeyi değiştirmek sorunu çözmeyecektir kaldı ki arkadaş sorunu zaten çözmüş.

Şimdi bu mesajdan belki biraz kırılabilirsin o yüzden söyleyeyim: Asıl karşı çıktığım nokta şudur;
  • arkadaş zaten bir yerden satın almış, para vermiş. neden çıkıp başka yerden bir daha almasını öneriyorsun? kaldı ki bunu bir de "kesin ve kökten çözüm" olarak sunuyorsun. ha türkiyedeki hostingler kötüdür iyidir ben o mesajda kendi fikrimi belirttim, yukarıda da söylediğim gibi.
Umrumda bile değilsin fikrime karışamazsın bundan sonra sana cevap vermeye tenezzül bile etmeyeceğim

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Umrumda bile değilsin fikrime karışamazsın bundan sonra sana cevap vermeye tenezzül bile etmeyeceğim

Ortada fikir yok sorun da orada. Mantıklı olarak uzunca yazdığım mesajıma da cevap vermediğine göre ortada hala bir şey yok. Fikirlerin sende sonsuza kadar gizli kalsın madem. İyi forumlar.

"Lütfen bir zahmet başka bir türk hostinge geçin"
Bu bir fikir değildir bana kalırsa bir öneri de değildir. Nedenini belirtip mantıklı sebepler sunmanız gerekir.

herkes istediği firmadan / yerden ücretli veya ücretsiz, ucuz veya pahalı hizmet alabilir, yardım konusu açabilir. yardım etmeyecekseniz mesaj da atmayınız "lütfen".

yukarıdakine karşı çıkıyorsun sonra çıkıp fikrime karışamazsın diyorsun :) umurunda olmak benim umurumda mı peki onu hiç düşündün mü? cevap vermezsen sen kaybedersin senin problemin. tekrardan iyi forumlar :)