Gta Hakkında Bilinmeyen 10 Şey

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21

banner.png

52f1e3993147c807554f9bc85f40d1ef.jpg

Gta Hakkında Bilinmeyen 10 Şey

Merhaba arkadaşlar bugün size "Gta'da" bilmediğimiz 10 şey hakkında bilgi vereceğim.

Gta ilk sersinden beri herkesi kendine kilitleyen güzel bir oyundur, peki bu oyun hakkında bilmediğimiz şeyler nedir?, Herkesin bildiği gibi bazı oyunların bilinmeyen özellikleri olabiliyor bazı arkadaşlarımız bilebiliyor fakat bilemeyen arkadaşlarımızda çıkıyor bu yüzden bu konuyu açıyorum. Biraz sonra vereceğim bilgilerde şaşıracağınız bilgilerde olabilir bildiğiniz bilgilerde olabilir yukarıda'da dediğim gibi bilmeyen arkadaşlarımız için yararlı olacaktır.

Gta 5 Hakkında Bilinmeyen 10 Şey Nedir?

İlk başta Gta polis öldürmek ve soygun yapmak için tasarlanmış ve 2D görünümlü bir oyundu ve adı; Race'n'Chase'ydi. Bu bilgiye bazı arkadaşlar şaşırmış olabilir çünkü bende ilk gördüğümde şaşırdım.

Gta 4'de olan "Liberty State" gerçekte olan Liberty State'ye göre yapılmıştır.

Gta'nın "Grand Theft Auto" şeklinde yazılan yazısının yazı tipi "PriceDown'dur", Gta'nın yazı stilini Rockstar Games çalışanları tasarlamamıştır. "The Price İs Right" isimli bir televizyon şovunun tasarımından alınmıştır. (Bu bilgiye ben şaşırdım değişik bir Gta hakkında bilinmeyen bilgisi olmuş.)

"MantHunt" isimli oyundaki "Carcer City" Gta oyunlarında'da yer almaktadır.

Bully isimli oyundaki okulun ismi Bullort ise Gta 4'deki "I ** Rich" isimli bir televizyon programında gösterilmektedir.

Gta 5 yayınlanmadan aylar önce oyun hayranlarından biri oyunda olacağını tahmin ettiği bir haritayı bir forum sitesinde paylaştı. Hayran yapımı olan harita oyun haritasının neredeyse aynısıydı ve haritayı yayınlayan kişi bir çalışan değildi.

Gta 4'deki "Niko Bellic" aslında rus bir oyuncu olan "Vladimir Mashkov'dur."

Gta 5'de gördüğümüz seslendirmeleri Rockstar Games seslendirmek için gerçek GangStar'lar kullandı.
Gta 5'de Gece ve Gündüz döngüsünü gerçeğe en yakın şekilde ayarlayabilmek için günlerce gökyüzünü ve sokakları kaydeden kameralar ile kayıt aldı.

Gta 2'nin tanıtımında kullanılması için Rockstar Games "DMA" şirketi ile bir oyun tanıtımı filmi çekti. "Gta 2 The Movie" olarak yayınlanmıştı fakat sonradan kaldırıldı youtube'da yukarıda verdiğim isim ile aratarak tanıtım filmine ulaşabilirsiniz.

Gta 3 oyununun yayınlanmasına 1 ay süre kalırken Rockstar Games gerçekleşen 9/11 saldırılarına duyduğu üzüntüyü belirtmek için oyunda değişiklik yaptı. Örnek olarak oyunda kullanılan polis araçları 9/11'de ölen polis araçlarına benzer şekilde yapıldı. bir uçakla saldırı yapma görevi oyundan çıkarıldı fakat uçak duruyor ve radyo diyaloglarına'da saldırı haberleri eklendi.

Evet, arkadaşlar konumun sonuna geliyoruz umarım size faydalı olabilmişimdir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu bilgilerin yarısını YouTube`de görmüştüm, fakat içinden görmediklerim`de vardı öğrenmiş oldum. :)