Gta: San Andreas Samara gizeminin ilginç ortaya çıkış hikayesi..

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ring Girl (Yüzük kızı) veya TV Hayaleti veya namıdiğer Samara. Gta: San Andreas'ın Türkiyedeki en ünlü, en klasik ve yanlış olduğu en çok bilinen gizemi.

Yukarıdaki resim size yabancı gelmiyordur. Eğer hatırlamadıysanız, Gta: San Andreastaki kuyudan çıkan kız (Samara) gizemini mutlaka biliyorsunuzdur. Bu gizem klasik, yanlış olduğu bilinen bir gizem. Tüm Türk Gta: San Andreas oyuncularının bileceği bir gizem. Mesela Gta: San Andreasta ormana gitmeye korkarsınız, karşıma Kocaayak (Bigfoot) çıkar mı? diye düşünürsünüz. Yalnız bu kızın çıkacağı söylenen kuyuya gittiğiniz zaman, hiç korkmazsınız. Çünkü epey klasiktir bu kız gözünüzde.

Ama bu gizemin yani bu mitin (efsanenin) ortaya çıkış hikayesi gerçekten çok garip. Kısa tutacağım. Gta: San Andreas Samara miti 2006-da (hem de benim dünyaya geldiğim yıldır) ortaya çıktı. Ve işin çok çok ilginç bir yanı var. Bir Gta: San Andreas oyuncusu oyuna girdi, işte CJ-in oturma odasına, hani şu CJ-in evi var ya hah işte oraya. Biliyorsunuz orda köşede televizyon da var hatta ordan oyun oynuyoruz. İşte o köşedeki televizyonda bir kız silueti görünüyor. Ve bir saniye sonra kayboluyor. Ha bu yalan demeyin çünkü video YouTube-a yükleniyor.

Bu Samara efsanesini başlatan fotoğraf:

2006.JPG

Evet bu fotoğraf Gta: San Andreasta 2006 yılında çekilmiş bir fotoğraf. Arkada kız siluetini görüyorsunuz zaten. Bu olayın videosunu bulamadım.

Yalnız bu olay sonrası işte Samara miti ünleniyor. Hatta 21 Ocak 2007 tarihinde bu kızla ilgili bir video daha yapılmış, ki bu video clickbait olmasına rağmen 109.927 kez izlenmiş:

Yalnız bu Samara olayını YouTube-a 2006 yılında paylaşan arkadaş dışında yani o video dışında Samara mitinin gerçekliğine delil sayılabilecek bir şey yok ortada. Ki oyuncunun arkasında beliren bu siyah kız siluetinin de, yaya spawnı hatası olduğuna inanılıyor. Yani oyunda olan bir aksaklık, hata sonucu CJ-in evinin içerisinde arka tarafta bir yaya spawn oluyor yani doğuyor diye açıklanmış bu olay. Yani böyle olduğuna inanılıyor.

San Fierroda "Tanrı bizimle oynuyor!" tabelasıyla gezen evsiz bir adam figürü var. O figür:

Ki dikkat ederseniz o karanlık siluet de, bu figüre çok benziyor. Yani yoksa "Yüzük kızı" olarak anılan Samara bir erkek mi? diye de düşünüyor insan o yüzden.

Samara yani Yüzük kızı hakkında 2006-daki video dışında bir kanıt olmadığı için bu mit pek önemsenmiyor. Bugün Samara hâlâ anılıyor yalnız bu gizem amaçlı yapılmıyor, eskileri yad etmek amaçlı yapılıyor.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Ormana otobüsle 400 km/h ile giriyoruz artık multiplayerinde :D

Tryfare1

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hiç görmedim ama doğru olabilir çünkü gtada bir sürü şey verdiler yani sana inanmamak için bir sebep yok :D

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ormana otobüsle 400 km/h ile giriyoruz artık multiplayerinde :D
Şey ben bikeresinde yani 2017-de bi freeroam serverdeydim. Area 51-e gittim arkadaşlarlaydık. Rp yapıyoduk. İşte 14 kişilik bi gruptu. Herkes çıktı Area 51-den ben o sıra giriş kısmında siyah bi siluet gördüm. Ve Mtadaydık. Yalnız oyunda böyle bir karakter scripti falan yoktu. O günden sonra 3 yıldır hem Gtada hem Mtada Area 51-e gitmeye çok korkarım.

Ormanda koca ayak olduğunu düşünmüyorum ben ama yine de korkuyorum ormanın korkutucu havası var. Mtada olunca da hafif ürperiyorum. Mtada da birkaç kez ormanda bi arkadaşla koca ayak avına çıktık bir iz bulamadık.

Hiç görmedim ama doğru olabilir çünkü gtada bir sürü şey verdiler yani sana inanmamak için bir sebep yok :D
Ya zaten şu evde gözüken siyah siluet olayı gerçek. Yani böyle bir video gerçekten vardı. Yalnız Samara konusuna gelirsek bu konuda kanıt eksikliği olduğu için sahte kabul ediliyor. Ve evde gözüken siyah siluetin de oyun hatası olduğu düşünülüyor. En azından bunu böyle açıklıyorlar. Kim bilir belki de gerçektir, belki de iddia edildiği gibi yanlıştır. Ama bence yanlış.

Belki de Yüzüklerin Efendisi'ne bir gönderme vardır... :D
:D Gerçekten böyle bir şey olabilirdi aslında. Gtada diğer yapımlara göndermelerle karşılaşabiliriz çünkü sanırsam. Ki senin dediğini biraz araştırdım.

Yüzüklerin efendisi yapım şirketleri arasında Saul Zaents Film Co. diye bir şirket de yer alıyor. Şirketin kurucusu Saul Zaentztir.

Bafta diye bir ödül var. Bu ödülün resmi sitesine girdim, ödülün 2003-teki üyesi Saul Zaentz-dir.

Ödülün 2014-teki üyesi kısmında "Rockstar Games" yer alıyor.

Üstelik bununla da bitmiyor. Yüzüklerin efendisi diğer yapım şirketi New Line Cinema'dır. Eskiden bu yapım şirketiyle Rockstar Games birleştirilerek bazı YouTube videoları yapılmıştı.

Yalnız şöyle bir sorun var, "Ring Girl (Yüzük kızı)" dediğimiz kızın yüzükle bir bağlantısı olduğuyla ilgili bir bilgim yok. Ve kıza bu ismi de sanırım zaten insanlar, oyuncular vermiş.

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
:D Gerçekten böyle bir şey olabilirdi aslında. Gtada diğer yapımlara göndermelerle karşılaşabiliriz çünkü sanırsam. Ki senin dediğini biraz araştırdım.

Yüzüklerin efendisi yapım şirketleri arasında Saul Zaents Film Co. diye bir şirket de yer alıyor. Şirketin kurucusu Saul Zaentztir.

Bafta diye bir ödül var. Bu ödülün resmi sitesine girdim, ödülün 2003-teki üyesi Saul Zaentz-dir.

Ödülün 2014-teki üyesi kısmında "Rockstar Games" yer alıyor.

Üstelik bununla da bitmiyor. Yüzüklerin efendisi diğer yapım şirketi New Line Cinema'dır. Eskiden bu yapım şirketiyle Rockstar Games birleştirilerek bazı YouTube videoları yapılmıştı.

Yalnız şöyle bir sorun var, "Ring Girl (Yüzük kızı)" dediğimiz kızın yüzükle bir bağlantısı olduğuyla ilgili bir bilgim yok. Ve kıza bu ismi de sanırım zaten insanlar, oyuncular vermiş.
Üsttekiler rastlantı olamaz bence, böyle bir gönderme olabilir :D

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bilmem görücez zamanla :D
Şöyle bir şey de ekliyim, yüzüğü kullananlar zamanla yüzüğün iradesinin kontrolüne geçiyor. Deliriyorlar ve vücut şekilleri bile değişebiliyor attığın fotoğrafta da kız zaten ucube gibi.
Örnek; gollum attığım görselde ki yüzük kullanımı sonucu değişimi mesela.

Ekli dosyalar

• Smeagol_5.jpg
    Smeagol_5.jpg
    16.1 KB · Görüntüleme: 99
  • c6aeaba039ba41d69a9dbce8c3523ec471-11-gollum.rsquare.w1200.jpg
    c6aeaba039ba41d69a9dbce8c3523ec471-11-gollum.rsquare.w1200.jpg
    160.7 KB · Görüntüleme: 67

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle bir şey de ekliyim, yüzüğü kullananlar zamanla yüzüğün iradesinin kontrolüne geçiyor. Deliriyorlar ve vücut şekilleri bile değişebiliyor attığın fotoğrafta da kız zaten ucube gibi.
Örnek; gollum attığım görselde ki yüzük kullanımı sonucu değişimi mesela.
Olum adama nolmuş öyle. Bir de ben bu adamı Gollumu yani yaşlı halini eskiden Star Warstaki o yaşlı yeşil uzaylı sanardım büyük kulaklı.

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Olum adama nolmuş öyle. Bir de ben bu adamı Gollumu yani yaşlı halini eskiden Star Warstaki o yaşlı yeşil uzaylı sanardım büyük kulaklı.
Asıl hâli Hobbit'tir, yüzüğü yüzyıllarca bir mağarada muhafaza eder ve böyle bir ucubeye döner, aslında birazda tatlılık var gollum1.jpg
Örnek Hobbit resimleri;

850ae2dc4d080a5a3c6315aa9eff655e.jpg

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
bir şey dicem bu filmler 17 yıl önce falan yapıldılar neden hala ünlüler.
Bu bir evrenin(Evren: Orta Dünya) sadece küçük bir bölümü çünkü, örnek: 4 çağ vardır. Bu 3' film sadece 3. çağın bir bölümünü (Yüzük Savaşını) anlatıyor daha Evrenin bir sürü olayı falan var. Mesela sadece bu 3 film değil, birde daha sonra çekilen "Hobbit" filmleri vardır. 2021'dede 1.-2. çağları anlatacak bir dizi yayınlıyacak Amazon. Bazı Orta Dünya kitapları: Silmarillion, Hobbit, YÜzüklerin Efendisi...