Guardians of Adelia [Açık Beta]

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu 1.16.1 sürümüne güncellendi ve karşılaşılan ilk hatalar çözüldü.

Yenilikler:
Silah ve zırhlar: Artık bu eşyaların üzerinde "Class: Warrior" gibi bir sınıf zorunluluğu yok. Ancak eşyaların üzerinde "eşya türü" yazıyor. Örneğin Battle-Axe, Dagger, Bow, Crossbow gibi. Sınıfların açıklamalarında ise hangi eşya türlerini kullanabileceği yazıyor. Örneğin okçu sınıfı Dagger, Bow ve Crossbow türündeki silahları kullanabilir.
İlk eşya seti: Voxel weapon set - 3D model by Lix3nn (@Lix3nn) [1b2a3fa]

Sınıflar: Artık karakteriniz tek bir sınıfa bağlı değil. Adventure Quest World oyununu oynayan varsa, oradakine benzer bi sisteme geçiliyor. Oyunda bir kaç basit başlangıç sınıfı ile başlıyorsunuz ve dünyayı keşfedip görev yaptıkça yeni ve daha güçlü sınıflar açabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman menüde karakter ayarlarınıza giderek açtığınız sınıflardan birine geçebiliyorsunuz. Her sınıfın kendi seviyesi(Class Rank) var ve bu seviye yetenek kullandıkça yükseliyor. Bir sınıfın yeteneklerini karakter seviyeniz ile değil o sınıfın seviyesi(Class Rank) ile açıyorsunuz.

default_2020-06-26_17-30-41-320.jpg

MajjoorTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Betada oynadığımı hatırlıyorum :) Hatta forum konusunun ilk açıldığı günü dahi hatırlıyorum. 3 sene ne ara geçmiş yav :D Ömrümüz sunucunun açılmasını beklerken, seninki de açmaya çalışırken geçti. Artık aç şu sunucuyu da alem server görsün Utkuu!!

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.16 sürümü ve yeni getirdiğimiz özellikler test edilip hataları giderildi.

Teknik gelişme: Hunter sınıfının ultisi yere tuzak bırakmak ve yerde aynı anda birden fazla tuzak bulundurabiliyor. (Yeteneğin bekleme süresi tuzağın yerde kalma süresinden daha kısa) Bu yüzden bir tuzak aktifleştiğinde hangi tuzak modelini(entity) sileceğimizi tam olarak bulamıyordum. Bu yüzden yeni bi özellik getirdim; artık yetenekler isterse spawnladığı entity'leri kaydebiliyor. Böylece tam olarak hangi tuzak modelini silmemiz gerektiğini bulabiliyoruz.

Bu basit ama etkili gelişmenin sonucunda Necromancer sınıfı için kapılar açıldı.

PertBeyTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
sunucunun discordu neden ingilizce ve sunucu ne zaman açılacak?

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sunucunun discordu neden ingilizce ve sunucu ne zaman açılacak?
Sunucu ingilizce olacağı için ve henüz belli bi tarih yok ama kodlamalar bitti bu haftasonu içerikler üzerinde çalışmaya başlayacağız gibi gözüküyor.

Yeni GUI görselleri:
ss.png
ss2.png
ss3.png

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu pazartesi MythicMobs entergrasyonu üzerinde çalışırken yayın açacağım. Kodlama yayını olacağından sıkıcı olacaktır ama uğrayıp bi merhaba demeniz makbule geçer.
Twitch kanalım için tıklayın!

MythicMobs entegre etme sebebimiz güzel ve kalabalık bir community'sinin olması. Böylece sunucuda canavar tasarlamaya yardımcı olacak arkadaşlar bulmamız kolaylaşacak ve daha hızlı ilerleyeceğiz.

• Beğen
Reactions: DIO

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
MythicMobs entergrasyonu tamamlandı. Görevlerden, pet sistemine kadar her şey MythicMobs canavarlarını kullanıyor. Artık kodlanacak yeni özellik kalmadı, test aşamasına geçiyoruz. Testlerden sonra artık içerikler config dosyaları ile üretilebildiğinden, yeni takım üyeleri ile birlikte hızlıca ilerleyeceğiz.

Mehmet_TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
BETA aşaması olucakmıdır acaba wynncraft oynamaktan sıkıldım yeniliğe ihtiyacım var :) hemde türk

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
BETA aşaması olucakmıdır acaba wynncraft oynamaktan sıkıldım yeniliğe ihtiyacım var :) hemde türk
Artık geliştirme yaparken daha sık Twitch yayını açacağım. Yayınlardan takip edip yardım edebileceğin bir şey var ise sunucuya katılabilirsin. Ama tam anlamıyla bir beta yakın zamanda olmayacak, 1-2 ay içinde olabilir. Twitch kanalım için tıklayın!

Svml

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Yaptığın şeyleri bende merak ettim. İyi olacağından eminim umarım vazgeçmezsin.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine yoğun bi döneme girdiğim için bu projeye ara vermek zorunda kaldım, artık alışmışsınızdır. :D

Tekrar geri döndüm. En son bazı özellikleri baştan tasarlamıştık, bunlar bize içerik üretirken(canavarlar, görevler, zindanlar vs) çok büyük kolaylık sağlayacak. Tabi tek yenilik teknik tarafta değil, oyun tasarımı tarrafında da oyuncuları daha özgür kılacak değişiklikler yaptık. Bi kaç gündür bu özellikleri tamamlamak için çalıştım ve şu an hazırlar. Yani kodlama kısmı ana hatlarıyla hazır, sadece harita ve içerik üretme üzerinde çalışacağız. Verdiğim tarihler hiçbir zaman tutmadı ama şu an 2021 başlarında sunucunun ilk versyonunu yayınlayacağız gibi gözüküyor.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ana harita üzerinde çalışmaya ve ilk zindanlari oluşturmaya başladık. Aynı zaman ufak ufak kod geliştirmeleri yapıyorum.
Bunlardan biri, pusula kullanımı:
ss.png