Güneş Sönüyor (Tek Bölümlük)

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Madenden yorgun bir şekilde dönmüştüm.Gece yaratıklarla uğraşmak gerçekten de çok mantıksızdı.Hemen uyuyup sabah olmasını beklemem gerekiyordu.Evet,sabah olmuştu ve yapılacak çok iş vardı.Öncelikle yemeğim bitmişti ve köylülerin tarlarından yemek almam gerekiyordu.Ama önüme creeper çıkması ihtimaline karşın iyi bir zırh almam gerektiğini fark ettim.Artık her şey için hazırdım galiba.Ama bir şey fark etmiştim.Neden zombi ve iskeletler yanmıyordu?
Sabah olmamış mıydı?Peki o zaman neden yaratıklar yanmıyordu?Başımı gökyüzüne kaldırdığımda korkunç manzarayla karşılaştım.Gerçekten Güneş yoktu.Gökyüzü içimi karartacak kadar karanlıktı.Neden bunun olduğunu bulmam gerekiyordu.Yoksa yaratıklar tarafından öldürülmem olağandı.Evet,açlık barım çok azalmıştı acilen köye gidip tarlalarından yemeklerini almam gerekiyordu.Köye geldiğimdeyse neden köylüler yoktu?Köy,yakılmış ve yıkılmış halde bulmuştum.Eminim ki bunun canavarlarla ilgisi vardı.Arkamda bir tıss sesi duydum ve hemen geriye atladım,ucuz atlatmıştım.Canım çok azalmıştı ve aç olduğum için dolmuyordu.Bir çözüm yolu bulmalıydım buna.Ama ne yapacaktım ki?
Galiba tek çarem zindanlardan beni doyuracak besinler bulmamdı.Ama karnım çok açtı ve zindana gidecek kadar yeterli gücüm yoktu.Tek çarem ölümümü sessizce beklemekti galiba.Yere uzandım ve gözlerimi kapattım.O da neydi?
Kulağıma inek sesleri geliyordu.Hemen kalkıp bir tanesini kestim ve pişirip yedim.Artık kendimi gayet güçlü hissediyordum.Gece olmaya başlamıştı ve ben hala sorunu bulamamıştım.Düşünmeye başlamıştım.Acaba Güneş'in sönmesi kimin işine gelirdi?Ah tabii ki,yaratıkların işine gelirdi.Acilen bir tanesini bulup ondan nasıl Güneş'i söndürdüklerini öğrenmem gerekiyordu.Çokta yürüme gerek kalmamıştı,önüme aniden bir yaratık belirdi.Ve kolayca onu alt etmeyi başarmıştım.Şimdiyse ondan nasıl Güneş'in söndüğünü öğrenme vaktindeydi.Yaratığa bunu sorduğumda gerçekten de ilginç bir bilgi elde edildim.Bunu bir komut bloğu yapıyordu.Komut bloğuysa benim evimin altındaymış.Ama nasıl olur da ben onu fark etmemiştim diye düşünerek eve gidiyordum.Eve varmıştım gerçekten de evimde bir komut bloğu vardı.Peki ben bunu neden sabah görememiştim.Hemen devreyi etkisiz hale getirdim ve Güneş,çekingen bir kedi gibi doğuyordu.

Batuhannxdm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Valla yazarlıkta kötüyüm diyorsunuz ama iyi düşünceye sahipsiniz hocam.