H1Z1 Harita

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

Merhaba değerli Forum üyeleri. Bu konumda sizlere H1Z1 King of the Kill oyununun haritasını tanıtıp, nasıl çalıştığını elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle H1Z1'in haritası kocaman'dır. Buradan başlayalım. Eğer sizi safe zone'un uzak bir yerine verdiyse şansınıza küsün ya da olabildiğince koşun. Şimdi diyeceksiniz taşıtlar? Oyunda çok nadir bir şekilde taşıt bulabilirsiniz o da rastgele bir şekilde. Bulursanız kendinizi şanslı sayın ve araçların değerini bilin.

Öncelikle bizim H1Z1'in haritasını bilmemiz gerekiyor. Buyurun haritası;

H1Z1'in haritası bundan ibaret. Bu fotoğrafta göstermiyor ama harita olduğunuz yeri karelerden anlıyorsunuz. Olduğunuz kare kırmızı bir şekilde parlıyor. Yani o yönden biraz zorlayıcı olmuş çünkü haritada kendinizin tamamen olduğunuz noktayı göstermiyor, olduğunuz kareyi gösteriyor. Bu da yeni başlayan oyuncuları zorluyor.

Oyun ilk başladıktan 1.30 veya 2.00 dakika sonra gaz yayılmaya başlıyor. O sırada güvenli bölgenin içinde olmanız lazım. Bunun gibi;

Not: Gaz tamamen yayıldıktan sonra güvenli bölge rastgele bir bölgeye doğru küçülüyor. Yani o konuda da dikkat etmeniz gerekiyor. Fazla konuştum. Şimdi haritalar nasıl çalışır sizlere bunu söyleyeceğim.

Öncelikle oyundaki haritalar aynı gerçek haritalar gibi çalışmakta;

Kuzey - North - N
Güney - South - S
Doğu - East - E
Batı - West - W
Ara yönler - KuzeyBatı: NW GüneyDoğu: SE KuzeyGüney: NS gibi gibi...

Sizin konumunuz neredeyse güvenli bölgeye gideceksiniz. Mesela güvenli bölge sağınızda ise doğu aşağıda ise güney sağ çapraz da ise kuzeydoğu vb. ile yönünüzü bulacaksınız.

Bu konumda bu kadardı. İnşallah sizlere güzel bir biçimde anlatabilmişimdir.
İyi günler, iyi forumlar.

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0
Hocam ışıklı mışıklı şeyler yerine daha iyi bir şey kullanabilirdin.

Güzel konu tebrikler :)

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Gloin' Alıntı:
Hocam ışıklı mışıklı şeyler yerine daha iyi bir şey kullanabilirdin.

Hocam olsa kullanırdım ama bana hem en güzel görünen bu hemde elimde tek bu var. :lol:

Yinede teşekkürler :şapka:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Harika bir konu da gece gece bizi aydınlattığın için teşekkür ederiz dostum.