HaftalıkÇekiliş V1.5.0 - Yeni Bir Event Türü! Benzerini hiçbir Yerde Görmediniz!

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tebrikler dostum daha iyi yerlere gelmen dileği ile.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Lisansı nerden aldın da tüm haklarını kendinde saklıyon kardeş?
SkQ GUI ne bu arada? Yıl 2018. TuSKe - GUI Yöneticisi Rehberi
Essentials denen bir çöpün komutu da var söcriptte, "player's money" diye bir expression var, bilir misin?
Sayıları text olarak kaydetmişsin variablelere. :/
Bir de 1.7.10 kullanıyorsun, ahhhh :(.
[automerge]1527967071[/automerge]
Türkçe koda İngilizce açıklamanda ayrı bir saçmalık :D.
[automerge]1527967092[/automerge]
WildSkript varmış bir de :/.

public static int ego = 99;

public static final int arttır() {
ego++; // 100
return ego;
}

Mission Completed! Respect ++

Sayıları text olarak kaydetme ve player's money dışındakiler için konuşuyorum. Onları da daha düzgün bir dille anlatsaydın şuanda yapmıştı belki...

Herneyse şimdi ben kendi eleştirime geçeyim.

if player's balance is greater than {@miktar}:

Bu kısımda eğer if balance of player is greater than or equal to {@miktar} demez isen oyuncunun parası tam olarak yatıracağı miktara eşitse bile, parası daha fazla olmadığı için hata verecektir. Yani tüm parasını yatıramayacaktır. Düzeltmeni tavsiye ediyorum.

execute console command "eco take %player% {@miktar}"

Yine bu tür yerlerde direkt olarak Skript'in Vault hook'unu kullanarak halledebilirsin. remove {@miktar} from balance of player

HaftalikCekilis_log burda zaten dosyanın sonunda .log uzantısı oluyor diye biliyorum. Uzantıları kapalı olanlar için mantıklı olabilir ama bence _log kısmını kaldırmalısın.

Bilinmeyen hata oluştu daha sonra dene yazan kısımlarda oyunculara daha fazla bilgi verebilirsin.

Variable kaydederken set {_x} to "%player%" şeklinde değilde direkt olarak set {_x} to player yapabilirsin.

Kalan gün sayısını text olarak değil de direkt sayı olarak saklayabilirsin. Örneğin set {_x} to "1" yerine set {_x} to 1 gibi.

on command:
if {hcekiliskapali} is "true":
if {hcekiliskapalibekleniyor} is not set:
set {hcekiliskapalibekleniyor} to true
wait 1 minute
delete {hcekiliskapali}
delete {hcekiliskapalibekleniyor}

Bu kısımda tam olarak ne yaptın anlamış değilim. Tamamen kaldırılması gerekiyor. On command zaten skript komutlarında tetiklenmiyor. Komutu gönderenin bir oyuncu olup olmadığını da kontrol etmiyorsun.

Bunlar sadece benim kendi önerilerimdir. Yap veya yapma, sana kalmış.

Forumda daha iyi skriptler olduğuna inanıyorum :ha:
sanırım kimse uraşmamış

Onlar skript aramıyorlar, skript yapımcıları skriptleriyle birlikte başvuru yapıyor. Yoksa ararsan tabii ki her şeyin daha iyisi vardır.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
public static int ego = 99;

public static final int arttır() {
ego++; // 100
return ego;
}

Mission Completed! Respect ++

Sayıları text olarak kaydetme ve player's money dışındakiler için konuşuyorum. Onları da daha düzgün bir dille anlatsaydın şuanda yapmıştı belki...

Herneyse şimdi ben kendi eleştirime geçeyim.

if player's balance is greater than {@miktar}:

Bu kısımda eğer if balance of player is greater than or equal to {@miktar} demez isen oyuncunun parası tam olarak yatıracağı miktara eşitse bile, parası daha fazla olmadığı için hata verecektir. Yani tüm parasını yatıramayacaktır. Düzeltmeni tavsiye ediyorum.

Yine bu tür yerlerde direkt olarak Skript'in Vault hook'unu kullanarak halledebilirsin. remove {@miktar} from balance of player

HaftalikCekilis_log burda zaten dosyanın sonunda .log uzantısı oluyor diye biliyorum. Uzantıları kapalı olanlar için mantıklı olabilir ama bence _log kısmını kaldırmalısın.

Bilinmeyen hata oluştu daha sonra dene yazan kısımlarda oyunculara daha fazla bilgi verebilirsin.

Variable kaydederken set {_x} to "%player%" şeklinde değilde direkt olarak set {_x} to player yapabilirsin.

Kalan gün sayısını text olarak değil de direkt sayı olarak saklayabilirsin. Örneğin set {_x} to "1" yerine set {_x} to 1 gibi.

on command:
if {hcekiliskapalibekleniyor} is not set:
set {hcekiliskapalibekleniyor} to true
wait 1 minute
delete {hcekiliskapali}
delete {hcekiliskapalibekleniyor}

Bu kısımda tam olarak ne yaptın anlamış değilim. Tamamen kaldırılması gerekiyor. On command zaten skript komutlarında tetiklenmiyor. Komutu gönderenin bir oyuncu olup olmadığını da kontrol etmiyorsun.

Bunlar sadece benim kendi önerilerimdir. Yap veya yapma, sana kalmış.

Onlar skript aramıyorlar, skript yapımcıları skriptleriyle birlikte başvuru yapıyor. Yoksa ararsan tabii ki her şeyin daha iyisi vardır.
Hepsini yaptım birazdan güncellerim. Aldığım en yapıcı yorum oldu teşekkürler.
Lisansı nerden aldın da tüm haklarını kendinde saklıyon kardeş?
SkQ GUI ne bu arada? Yıl 2018. TuSKe - GUI Yöneticisi Rehberi
Essentials denen bir çöpün komutu da var söcriptte, "player's money" diye bir expression var, bilir misin?
Sayıları text olarak kaydetmişsin variablelere. :/
Bir de 1.7.10 kullanıyorsun, ahhhh :(.
[automerge]1527967071[/automerge]
Türkçe koda İngilizce açıklamanda ayrı bir saçmalık :D.
[automerge]1527967092[/automerge]
WildSkript varmış bir de :/.
O on command kodu bazen event sırasında sunucuyu kapatıyorlar, kod bozulmasın diye.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Hepsini yaptım birazdan güncellerim. Aldığım en yapıcı yorum oldu teşekkürler.
O on command kodu bazen event sırasında sunucuyu kapatıyorlar, kod bozulmasın diye.

Onu on load'a falan ekle. Yada 1dk da bir yap. Zaten kodda bir tane every 1 minute var. Oraya koy.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Güncellendi!
  • if player's balance is greater than {@miktar}:

Esigum

play.thehexanw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tebrik ederim, emeğinin hakkını alman dileğiyle...

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Güncellendi!

Kod:

Bu tür kısımlarda yine "true" yerine direk true kullanabilirsin. Aynı şekilde "false" yerine de false. Ve yine aynı şekilde ayarlar kısmında on off yerine direk true false kullanabilir ve direk if {@ayar} is true şeklinde kontrol edebilirsin.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Güncellendi!
  • Saat sistemi iyileştirildi. Artık /HÇekiliş menüsünde bir sonraki çekilişin zamanı eventlerin saatine göre değil anlık saate göre günü gösterecek.
    • Eskiden event saati 1 dakika geçtikten sonra, event aslında yarın olacaksa bile bugün yazıyordu.
  • /HÇekiliş İstatistiklerim eklendi. Artık kendi istatistiklerinize bakabileceksiniz.
  • Koddaki ayarlar kısmında küçük değişiklikler yapıldı.
  • Bazı anlaşılmaz mesajlar anlaşılabilir hâliyle değiştirildi.
  • Artık hiçbir değişken 0 olarak kaydedilmeyecek.
    • Kazanma sayısının 0 olması gibi gereksiz veriler oluşturuyordu. Artık hiç kayıtlı değilse direk 0 olarak yazacak.