Hangi hosting ''nitrado'',''rabisu'',''batihost''?

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Google VDS kullanan var mı nasıl bir şey?

MalwareTRxD

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Pledix bildiğim kadarıyla googlenin verdiği vds de pek fazla bir şey yapamıyoruz administrator hesabınızın olması lazım galiba

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Batihost öneririm. Bazı kişiler Rabisu daha ucuz demişte, neye göre demiş onu anlayamadım. Batihostun verdiği destek, ilk ay ücretsiz site, 4 cpu işlemci, uzak masaüstü bana göre daha iyi. Aşağıda websitelerinden sadece paketlere bakarak edindiğim bilgiler doğrultusunda yaptığım karşılaştırmayı görebilirsiniz. Batihostu yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum rabisuyu da denemiştim oradada bir sıkıntı çıkmamıştı fakat dediğim gibi asıl sunucumu batihostta barındırmaktayım ve memnunum.

4gb paket karşılaştırması;

Rabisu: 60 slot, 4gb ram, webpanel 45 tl aylık
Batihost: sınırsız slot, isteğe göre ssd disk, 4gb (eğer yarın kur seçerseniz 5gb olabilir bi bilgim yok) ram, uzak masaüstü, webpanel, 4 cpu işlemci, ilk ay bedava site (hala geçerli mi bilmiyorum paket sayfasında yazmıyor fakat bir ara öyleydi, isterseniz verirler tahminimce.) 45 tl aylık.

Her iki hostinginde resmi sitelerine girip kendiniz paketleri karşılaştırabilirsiniz. Yeni sunucu açacaksan batihost'dan 45tl lik yukarda bahsettiğim paketi öneririm.

Domainli IP'yi her hosting den alabilirsin. O yandan sıkıntın olmasın. Her hostingin yaptığı iş zaten aşağı yukarı aynıdır. Sadece paketleri ve fiyatları farklıdır.

Çöp konusunda da şunu diyeyim bir şeye çöp demek o şeyi aşağılamaya ve hakarete girer. Bu tür tanımlar kullanmak yerine "neden çöp?" sorusuna cevabınızı yazmanız daha iyi olacaktır. (Kaldı ki istediğiniz kadar kanıtınız olsun, yine de bir şeye böyle bir tanım ile hitap etmek her zaman yanlıştır.)

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Bu arada Rabisu çöp derken şunu kastetmek istedim. Eğer sunucu açmaktan anlayan biriysen ve kaliteli bi sunucu yapacağını düşünüyorsan Rabisu yu tercih etme.Rabisu ile pek kaliteli bir sunucu yapamazsın.Ama eğer bütçen düşükse ve sunucun acemi bir sunucu olacaksa Rabisu'yu seçebilirsin.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Bu arada Rabisu diyen arkadaşlar hangi Rabisu sunucusunun tuttuğunu gördünüz :D:D:D

Ne alakası var şimdi, "Rabisu ile pek kaliteli bir sunucu yapamazsın" sunucunun kaliteli olup olmayacağı seçtiğin hostinge değil, senin verdiğin emeğe, kurduğun mantığa, yarattığın farka bağlı. "acemi sunucular rabisuyu seçebilir" , "hangi rabisu sunucusunun tuttuğunu gördünüz" sitelerine girip bakabilirsin orada referans olarak bazı büyük sunucular mevcut. Yukarda da dediğim gibi bu tarz eleştirileri biraz daha uygun bir dille yapar iseniz anlatmak istediğiniz şeyi daha iyi anlatabilirsiniz.

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
rabisu kullanabilirsin,ben şahsen rabisuyu keşfettiğimden beri tüm sunucularımı rabisudan açtım hiçbir sorun yoktu.(cs:go da dahil)

Depth

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şahsen ben dört yıldır Nitrado'dan sunucumu kiralıyorum, hehüz bir sorun yaşamadım. Nitrado sunucuları ülkemizdeki dolardaki artış nedeniyle fiyatları yüksektir ve kalitesi tartışılmaz. Bu arada, diğer hostinglerle herhangi bir deneyimim olmamıştır.

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hala anlamadınız mı bakın benim asıl alanım iletişim üzerine bu benim ikinci üniversitem ilki uluslar arası ilişkiler ikincisi halkla ilişkiler ve reklamcılık bi kaç account çıkar sahte veya gerçek eğer helal para yemek istiyorsan etik olmayan bi harekettir bi kişi bir şey arar ki o kişi gerçekten o şeyi arıyor olabilir veya aramasa'da böyle bir konu açar bu güzel yancı kardeşlerimiz veya sahte hesaplar açar sonra ordan algı oluşturur o algıda insanı sürü psikolojine iter şu iyi bu kötü diye bu tarz şeyleri genellikle küçük platformlarda yapabilirler gelip r10 da yapmaya kalksalar 2 dk sonra ban yerler
ben ilk gameserver şirketinin sahibiyim benim 7 yıl önce ki aldığım makineye eş değer makine bile almaya hala çok uzaklar beni makineye taktığım disk parasına makine alıyorlar veya senelik kiralayıp burda ki insanlara pazarlıyorlar kendilerininmiş gibi hatta çakallık okadar boyut atlamış ki kendi evlerinde ki pc leri gönderip i3,i5,i7 işlemcili bilgisayarlardan bahsediyorum içinede server işletim sistemi kuruyorlar adına'da oem diyorlar satıyorlar
ben bi server ramine 1800 tl veriyorum adam 100 tl veriyor :) aynı olmasını bekliyor musunuz sonra benim halkım sunucu kiraladığını sanıyor
çok şükür bugünde kandırıldınız bu dediğimi yapan milyonluk şirketler bile var giderleri düşürmek için yapılan bi hareket bu bir çözüm değil giderleri düşürmenin farklı yolları var bunlar hep şirket sırlarıdır biz bu forumda satış yapmak için çaba sarf etmeyi çok önce bıraktık burda ki rekabet pistir 2 kuruş için herşeyi yaparlar herkes birbiri üstünde algı oluşturmaya kalkıyor ki burda bi algı oluşturmak istesem en iyi bu işi ben yaparım ve burda ki en realist kişi benimdir bunu'da herkes bilir benim mesleğim zaten algı oluşturmak fakat paranın kölesi değilim ve birçok kişi bilir asla telefonla bizi arayan bir kişiye satış yapmaya çalışmadım "ya sen al karşiiim her şey bizden" modunda olmadık sene 2018 oldu 2011 den beri aralıksız satış yapmaktayız lütfen bari bu sene bu yıl "dükkanı kapatıyor kaarşim axitr" muhabbeti yapmayın geçen gün oturdum server daki ramleri söküp ikinci el de satsam ne kadar eder diye hesapladım 175 bin tl sadece ramlerin parası ediyor yav kardeşim gitsem sunucuları napacağım evime koyup ısınmak için mi kullanacağım bizim hakkımızda başka algılar geliştirin mesela şu daha çok mantıklı axitr nin panelinde bug var öğeyi denetleyince ram 9999gb ram oluyor de buna daha çok kişi inanır
BUNU KOMPLE BÜYÜK YAZACAĞIM HANİ BURASI ÖNEMLİ OLDUĞU İÇİN DEDİM YA SİZE BURDA Kİ EN REALİST KİŞİ BENİM DİYE ALIN SİZE GERÇEK BİLGİ BİR HOST FİRMASI BAŞKA BİR HOST FİRMASINA MAKİNELERİNİ VERİYOR O HOST FİRMASININ DA PSİKOLOJİK SORUNLARININ OLDUĞU KONUŞULUYOR O FİRMA BATARSA ONA BAĞIMLI OLAN DİĞER FİRMALARA NE OLACAK ACABA TÜM SUNUCULARINI BİR ANCA AYLARCA PASİFTE KALABİLİR VEYA HOST FİRMASINDAN BAŞKA HOST FİRMASI SUNUCU BARINDIRDIĞI İÇİN İLK FİRMA BATARSA DİĞER HOSTUN MAKİNELERİNEDE EL KONUR AÇIK ARTTIRMADA SATILIR İLK FİRMANIN BARINDIRMA İZİN BELGESİ OLMADIĞI İÇİN şu an TAŞIMAYA KALKSA BİLE FİRMA MAKİNELERİ MAKİNELERİ GİDİP SÖKME ALMA BAŞKA YERE GÖTÜRME TÜM SORUN BUNLARLADA BİTMİYOR TÜM IP LERİNİZ DEĞİŞECEK ÇOK KÜÇÜK BİR İHTİMAL AMA HADİ BU SORUN ÇÖZÜLDÜ AMA ÖTEKİ YERDE NERDEYSE BEDAVAYA BARINDIRILAN MAKİNELER ŞİMDİ BİR ANDA İNANILMAZ FİYATA BARINDIRILMAYA BAŞLANACAK VE TÜM MAKİNELER TOWER DEDİĞİMİZ HEMDE OEM O BİLGİSAYAR TİPİ ELEKTRİK İSRAFI YANİ BARINDIRMA FİYATINI KARŞILAMAYACAK KAZANDIĞI PARA, HAH İŞTE OZAMAN GERÇEK BATIŞLAR İZLERSİNİZ MEMLEKETİN TEK SALAĞI OLARAK GÖRÜLÜYORUZ GALİBA BÜYÜK GERÇEK DELL RACK SUNUCULAR ALDIĞIMIZ İÇİNDİR. AL BABA BİR KASA TAM BİR ANAKAR 200 TL YE HATTA ONLARIDA İKİNCİ EL AL Bİ TANE ÇIKMA 8 GB LİK RAM AL Bİ TANEDE PC SATA DİSK TAK 100 TL KUR WİN2012 SERVER YAZ ORAYA AYLIK 100 TL DEDİCATED AMA İSMİ DEDİCATED :) BÖYLE BİRŞEY İSTİYORSANIZ GİDİP EVİNİZE 100 MB İNTERNET BAĞLATIN Bİ TANEDE STATİC IP ALIN TEAMWİWER AÇIN PORT AYARLARINIZI BEN YAPACAĞIM AYNI HİZMETİ EVİNİZDE GÖRÜN 5MB ASİMETRİK UPLOAD BAĞLANTISI YETECEKTİR

Bu arada yeni açılan petshop dükkanımıza bekleriz
bungeecord sunucularınızı test amaçlı aldım fakat başlamıyor
gelişmelisiniz axitrbilisim.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Batihost iyidir ya whatsapp destekleri yeter 7.24 makina fiyatlarıda diğer hostinglere göre ucuz