Hangi Sürümde Server Açmalıyım?

ape2win

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Birkaç ay içinde açmayı düşündüğüm bir sunucum var. Bunun için sadece deneyimli arkadaşlara danışmak istedim sürümle ilgili.

Örnek olarak, 1.8 ile 1.12 arasındaki farklar nelerdir? Oyuncu sayısı, kazanç gibi şeyleri arka planda tutuyorum. Öncelik serverin güzelliği benim için. Buna göre yanıtlarsanız sevinirim. Yani iki sürümünde eksileri ve artıları vardır diye düşünüyorum sormak istedim o yüzden. Sunucu başlangıç için Survival olacak bu arada. Hosting olarak keyubu düşünüyorum.

Emristyy

Overisty Universe
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyuncu az istiyorsan ve farlılık 1.14 oyuncu 1.8 hile

ape2win

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyuncu az istiyorsan ve farlılık 1.14 oyuncu 1.8 hile

Oyuncu sayısının tabii ki az olmasını istemem. Ama sunucuyu oyuncu sayısına göre açmak istemiyorum.

Hileye gelecek olursak ne yasak olacak ne serbest. Hileli oynayanlar hilelilerle PvP atabilecek sadece. Hilesiz oynayanla hileli oynayan PvP atamaz diye bir kural koymuyorum ama iki tarafta bunu kabul etmeli PvP'ye girerken.

Ve sanırım 1.14 açmam. İlk sebebi kendi eski deneyimlerime göre bilgisayarı kötü olan oyuncuların sistemini yoruyor 1.14
Diğer sebepse şimdiye kadar 1.14 sürümünde sunucu açan çok görmedim. O yüzden sanki başlangıç için 1.8 veya 1.12 açsam daha iyi olur gibi geliyor.

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
1.9.4 sürümü hem plugin bakımından hem de performans bakımından gayet yeterli bi sürüm değişiklik istiyorsan 1.9.4'ü öneririm.

Duciax

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Evet, belki hile çok fakat oyuncuların en çok sevdiği 1.8.8 sürümünü öneririm.

KarışıkTost

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kodlama biliyorsan kendine özel launcher yapıp 1.8 yapmanı şiddetle öneririm. Hile korumaları bile bazen hileleri engelleyemiyor

ape2win

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Evet, belki hile çok fakat oyuncuların en çok sevdiği 1.8.8 sürümünü öneririm.

Kodlama biliyorsan kendine özel launcher yapıp 1.8 yapmanı şiddetle öneririm. Hile korumaları bile bazen hileleri engelleyemiyor
Evet biliyorum bilmesem bu işe girişmem saçma olurdu :D Hile engelleme konusunda bir sıkıntım yok istedikten sonra yaparım. Yani launcher yapmayı tercih etmiyorum.

Benim sorduğum şey oyuncu sayısı veya hileler değil. Buglardan, açıklardan bunun gibi şeylerden bahsediyorum. Her sürümün açıkları vardır ama en iyi seçenek hangi sürüm olur bunu soruyorum sadece. Hile ve oyuncu sayısı gibi şeyler bana problem değil çözerim.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Oyuncu ve para diyosan 1.8 gözden geçirmelisin.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bu ne sunucusu açacağına bağlı dostum, eğer sen PvP sunucusu açacaksan 1.7.10 & 1.8.x öneririm Hub SkyBlock vs için 1.8 - 1.13 tavsiyemdir.

Mirkox20

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Survival Bir Server Düşünüyorsan 1.12.x Ve Üstü Açmanı Öneririm

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
En son sürüm, henüz bilinmeyen hataları içeriğinden ötürü, sürpriz durumlara yol açabiliyor; bu sebeple en son sürüm yerine bir altındaki sürümü tercih ediyorum. Ben olsam, 1.14.4 yerine 1.14.3 sürümünü tercih ederdim. Son sürümleri kullanırsanız, en az sayıda pluginle -mümkün olduğunca az risk alarak- en çok özelliği sunabileceğiniz bir sunucu açmış olursunuz. Ek olarak, bu durum sürümden sürüme değişlik gösterebiliyor, mesela 1.13.2 bazı ciddi hataları içeriyor. Sürümü kullanmadan önce mevcut hataları da kontrol etmeniz işlerin yolunda gitmesi açısından önemli olabilir.