Harry Potter

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
La Favori serimden bahsetmemişim (8. kitabı (!) hariç) Şimdi 7 kitap + 3ek kitaplık bir seri için tek tek konu açıp 10 mesaj ve 100 beğeni kazanabilirdim lakin hem bu gereksiz bir efor olur hem de foruma rahatsızlık verir.

Evet efenim! Bilmediğinizi düşünmediğim başlangıç kısmından girelim yazıya!

Hayri Potur sıradan bir İzmirli genç...

AAA durun durun yanlış oldu Muzaffer İzgü'nnün kitabına kaydık...

Harry Potter orta okula geçmiş iyi niyetli yetim bir çocuktur, teyzesi, eniştesi ve kuzeni Dudley ile birlikte yaşamaktadır. Eniştesi, teyzesi ve kuzeni Harry'den nefret ettiiğinden ona çok kötü davranmaktadırlar ve ailesinin adını bile andırmazlar sebepleri ise spo olacağından söylenmemeli...
Harry merdiven boşluğunun altındaki bir odada yaşar e haliyle mutsuz bir hayatı vardır.

Bir gün Harry’e bir mektup gelir fakat eniştesi mektubu okumasına izin vermese de mektupların arkası kesilmez hatta giderek artan sayıda mektuplar gelmeye devam eder. Bir gün evin her yerinden mektup yağmaya başlar. Eniştesi evdekileri de alarak evden ayrılır tabi zavallı Hayri'yi de çok uzak bir yere giderler. Denizin ortasındaki bir adada, küçük bir kulübeye çocuk mektuplara ulaşamasın diye. Bir akşam kulübeye dev gibi bir adam gelir (Aslında yarı dev ops bu da spo oldu :D) Hagrid, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun bekçisidir. Mektubu elden vermeye gelmiştir ve ilk gerçekler başlar,

Bakın gerçek diyorum SPO var demek bu

Anne ve babası trafik kazasında ölmemişlerdir. Onlar büyücüdürler ve kötü büyücü Voldemort tarafından öldürülmüşlerdir. (Karanlık lord sen çok yaşa)

e doğal olarak Harry de bir büyücüdür, bugüne kadar tüm gerçekleri kendisinden saklayan teyzesi ve eniştesine çok kızar. Hogwarts'a gitmeye karar verir. Okul öncesi alışverişi için Hagrid ile birlikte Diagon Yolu’na giderler.

Okulun başlayacağı 1 Eylül günü Londra'da bir tren istasyonunda peron ah neyse çok fazla spo bu kısımları geçelim!.

Trene biner (evet tren koca büyücüler okula trenle gidiyor bunun sebebi büyücü dünyasının geçmişinde yatıyor da bu çok başka bir konu)

Okula gitmesiyle sağ kalan çocuk efsanevi heyri poturun hayatı başlar e tabi herkesi öldüren karanlık büyücü ona dokunamamıştır bunun da nedeni SPO

ardından 7 kitap boyunca Voldemortla savaşır savaşır savaşır ve en sonunda mutlu son! Evlenir çocuk yapar çoocuğu da okula başlar daha da ünlü olamayacağı için daha da ünlü olmaz ama mutlu mesut yaşar...

Benim kitap hakkındaki düşüncelerim;

Kitaplardaki arka hikayeler çok güzel yazılmış bütün hikayeler bağlantılı ilk kitaptaki ufak bir detay son kitapta şok etkisi bırakıyor ve daha da güzeli hikaye pottermore.com'da devam ediyor

Haydi siz de bu büyülü dünyaya katılmaz mısınız?

Ksryor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Harry Potter Diye Yazılır Hayri Pıtırcık Diye Okunur Genel Bilgiler J.K Rowling Diye Yazılır Erkek değil miymiş la bu diye okunur.

Prisma

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisi.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ne dört gözmüş be 11 kitap 3 filmde biterememişler. İzlemedim, izlemem, okumam size de aynısını öneriyorum.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyücülük konusunu pek sevmediğim ve çok fazla serisi ve kitabı olduğundan ve karışık geldiğinden ne okudum ne de izledim :/ (Çevremdekiler de baya zorlamıştı izlemem için) Belki ilerleyen zamanlarda okurum veya izlerim

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Büyücülük konusunu pek sevmediğim ve çok fazla serisi ve kitabı olduğundan ve karışık geldiğinden ne okudum ne de izledim :/ (Çevremdekiler de baya zorlamıştı izlemem için) Belki ilerleyen zamanlarda okurum veya izlerim
izleme

OKU

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Peki kitaplarının okuma sırasını yazabilir misiniz ?
Fesefe taşı
sırlar odası
azkaban tutsağı
Ateş kadehi
zümrüdüanka yoldaşlığı
melez prens
ölüm yadigarları
lanetli çocuk
3 ek kitap zaten onlar ayrı olaylar

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hayatımıza Voldemort(s.) gibi bir karakteri kattığı için çok şey borçluyuz bu seriye. İnsana kötülüğün nasıl asil, korkutucu ve zevkli olduğunu gösteriyor. Harry'nin karşısında Voldemort(s.), Yüzüklerin Efendisindeki Sauron, World War Z'deki Zombiler, Gamer Turk'teki @AdexTR olmasa, ne anlamı kalırdı bu dünyanın?

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Wingardium LeviOsa, not leviosa!

Ağır bir potterheadım, ortaokulda alnıma yara izi çizmiştim kendi yaptığım asam ile arkadaşıma ait olan taktığım yuvarlak gözlüğü ile öğretmenler odasına gitmiştim. Büyücü düelloları yapmıştık. Expeliarmus dediğimizde gerçekten asayı fırlatırdık :D

Bir defasında arkadaşım yasaklı büyü olan Ava... ismi lazım değil, onu yapmıştı.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Yüzüklerin Efendisi kadar sevmesemde hoştur.

Son düzenleme:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Hiç izlememiştim Harry Potter'ı. Ta ki okulda izleyene kadar. Eve döndüm ve tüm seriyi bir günde bitirdim. Harika bir tecrübeydi!

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Şahsen @E_N_E_S 'e Katılıyorum izlemedim hiç ama 2. Kitabındayım ve gerçekten ilk başta sıkıcı gelir ilk okuyanlara ama gerçekten çok güzel bir kitap!

öneririm