Hasan Aliyev #9999 Dolandırıcılığı (Kesinlikle Güvenmeyin!)

JaredNetworkTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle Merhaba Değerli Forum Gamer Sakinleri,

Bu konumda sizlere nasıl dolandırıldığımdan bahsedeceğim falan diyormuşum :D
Valla sorun güvenmekle benden olduğu kesin fakat bu dolandırıcıların gün geçtikte sayıları artıyor ve daha çok kişiye zarar veriyorlar.
Bu kişiler etiket değiştirerek sanaldan adlarının temizleneceğini sanıyorlar,
Bu arkadaş konuyu gördüğünde etiketini yine değiştirecektir büyük ihtimal, yeniden güncelleyeceğim. Peşini bırakmayacağım.

Bu arkadaşın paketi opskyblock'du ve pakette gerçekten çok güzel özellikler vardı.
ArcheMC'nin özelliklerindende bazıları pakette dahildi.
Daha sonradan öğrendimki, Dolunay adlı arkadaş yani Plugin Marketim'in sahibi ile arkadaşlarmış.
Zaten çoğu yerde adı çıkan plugin marketim'in de dolandırıcı olduğunu bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum.
Gerçekten hala dolandırıcı olduklarını bilmeyen varsa bunlarada güvenmeyin demek istiyorum. Ben şahsımca dolandırılmadım fakat dolandırılanların olduğunu görmüştüm ve birçok konu açılmıştı bunun hakkında.

Arkadaş güven kazanmak için sunucumda yaklaşık 1 - 2 saat takıldıktan sonra bana paketini göstermek istediğini söyledi ve ben bakmamakla ısrarcı olmama rağmen paketi göstermeyi başardı.
Bu bahsettiğim arkadaş ödeme yöntemi için Azerbeycan'lı olduğunu ve kendisinde ininal kart olmadığını savundu.
SonOyuncu sitesinden arkadaşa 25tl'lik sc paketi gönderdim oyun ismide AliyevHasan
Bu konuda sorun olan şey benim ne kadarlık dolandırılmam değil dolandırılmam.

Bu arkadaşıların sayısı gün geçtikçe azalması gerekirken artıyor ve insanların hakkına girmeyi çok seviyorlar.
2-3 Kuruşun peşinde koşarken başka özelliklerden vazgeçiyorlar. Forum kurallarını aşmamak için daha fazla bir şey söylemiyorum.

Arkadaş sadece son mesajları silmiş discorddan ve ben önceki mesajların ssini almıştım.
Önce geldimi diye sorduğumda geldi dedi daha sonrasında hayırlı olsun dedi ve bana bir link attı dalga geçer gibi deluxemenu'nun gui_menus unu zipleyip bana atmış gerçekten güvenimi boşa çıkartmadı demiştim açtığımda karşıma çıkan şey bu oldu ve tabii ki ss alma gereğide duymadım olayı çaktığımda discorddaki mesajları silmişti bende mal gibi gözükmek istemediğim için geldimi dediğim yolladım dediğim bölümü silip engellediğimi gösteren bir görsel ekledim.

Bu arkadaşın bir forum hesabı varmı onuda bilemem fakat böyle arkadaşların çoğalmaması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor reşit olmadığım için davalık bir olayda değil.
Elimden sadece konu açmak geliyor, bundan sonrada birşeyi yaparken 50 defa sorgulayacağım, bu arkadaşlar konuşurken biraz şüpheliydim çünkü daha öncede 60TL dolandırılmıştım daha 1 ay geçmeden bir daha dolandırıldım nekadar şüpheci olsamda hep kandığımı gördüm.
Satıcı yetkisi olmayan arkadaşlardan daha alışveriş yapmayacağım sizde yapmayın.

kanıt-1.PNG

kanıt-2.PNG

kanıt-3.PNG

kanıt-4.PNG

celal1387

play.spiffymc.net
En iyi cevaplar
0
Çok geçmiş olsun. Sanırım dün ben de dolandırıldım. Birkaç gün sonra benim de konu açtığımı görebilirsiniz.
İnşallah açmak zorunda kalmam da hayırlısı.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Adama niye 25 TL atıyorsun anlamadım ki

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Parayı atmadan önce fatura isteyin, fatura kesemem ödeme olmadan derse yanlış faturalar iptal edilebilir deyin. Direk engeli basacaktır zaten.