Hearts Of Iron 4 Kasma Sorunu Çözüm

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

unnamed.jpg

Hearts Of Iron 4 Kasma Sorunu Çözüm
Yanınza meşrubatınızı almayı unutmayın. Konu çok heyecanlı olacak. Öncelikle konuyu okuyacak olan okurlara selam! Ah... Anlıyorum. Siz de sorun yaşıyorsunuz değil mi? Oyun oynarken sizi sıkan kasma sorunu... Bugün buna şifa arayacağız. Ee... Öyleyse başlayalım.

Hearts Of Iron 4 Kasma Sebebi
Hearts Of Iron 4 çok fazla objektif, eşya ve cisme sahip. Objektif, eşya ve cisim gibi birçok şeylerin çok olması oyunun kasmasına neden oluyor. Buna örnek verecek olursam: Uçak, tümen, oyuna getirilen sistem... Özellikle de oyun yılı ilerledikçe bu sorunların meydana gelmesi için daha fazla olanak sağlarlar.

Hearts Of Iron 4 Kasma Sorunun Çözümü
Hearts Of Iron 4'ün kasma sorununa çözüm bulmak için bu iki yoldan birini deneyebilirsiniz.

a) Ayarları değiştirmeyi deneyin
b) Daha iyi bir bilgisayarda oynamayı deneyin

a) Ayarları değiştirmeyi deneyin

Oyunun ana menüsünde bulunan options(ayarlar) bölümüne girip, aşağıdaki adımları takip edin.

-Video-(Video) Kısmı-
Mode-(Durum)
: Bu kısmı fullscreen(tam ekran) olarak ayarlayın.
Resolution-(Ekran Çözünürlüğü) : Bu kısım mode(durum) kısmına bağlı olarak işlev gördüğü için değiştirmeniz gereken ayar olmayacaktır.
Refresh Rate-(Yenileme Hızı) : Refresh Rate(Yenileme Hızı) dediğimiz alan da mode(durum) kısmına girdiği için bu alanı da boş bırakabilirsiniz.
Multisample Level-(Çoklu Örnek Seviye) : Bu bölümün ayarını 0 olarak değiştirin.
Gamma-(Orta Not): Buranın ayarını hiçbir şekilde değiştirmeyin. Aynı şekilde kalabilir.
Texture Quality-(Doku Kalitesi) : Burayı da low(Düşük) olarak değiştirin.
UI Scaling (Experimental)-(UI Ölçeklendirme (Deneysel)) : Bu kısmı 1.0x olacak şekilde seçiniz.

-Tikler-
VSync-(Dikey Senkronizasyon)
: Buraya tik koymamalısınız.
Rivers-(Nehirler) : Tik konulmamalı.
Cities-(Şehirler): Burayı da tikle işaretlememelisiniz.
3D Trees-(3D Ağaçlar) : 3D Trees(3D Ağaçlar) dediğimiz bu alana tik koyulmamalıdır.
Weather-(Hava) : Yine tiki kaldırmalı ve tiksiz kalmalıdır.
Reflections-(Yansımalar) : Tik varsa kaldırın, yoksa da bir şey uygulamanıza gerek yoktur.
Shadows-(Gölgeler) : Eğer tikle işaretlenmişse kaldırınız.
3D Buildings-(3D Binalar) : Burası da tiksiz olmalıdır.
3D Units-(3D Birimler) : Her alandan farklı olarak burayı tikle işaretleyiniz.
High Quality Pixel Shaders-(Yüksek Kaliteli Piksel Gölgelendiriciler) : Bu alanı tikten kaldırınız.
Full Rendering Resolution-(Tam Tercüme Çözüm) : Bu son alanı, 3D Units(3D Birimler) alanı gibi tik yoksa tikle işaretlemelisiniz.

-Game-(Oyun)-
Autosave Internal-(Otomatik Kaydetme Dahili)
: Burayı never(hiç) seçeneği ile doldurun.

Audio(Ses) ve controls(kontroller) başlıkları altındaki ayarlara dokunmanıza gerek yoktur.

b) Daha iyi bir bilgisayarda oynamayı deneyin

Hearts Of Iron 4'ü güzel bir şekilde oynamanın bir diğer yolu ise iyi bir bilgisayarda oynamak. Ah... Biliyorum. Bilgisayar alamayacaklar
olacaklardır. Bu yüzden iyi bir bilgisayar alamayacaklar için ilk yolu tercih etmelerini öneririm; ancak iyi bir durumda iseniz bu yola da
bakmanızı öneririm.

-Sistem Gereksinimleri-
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Son

Evet okurlar, bugün Hearts Of Iron 4'ü konu olarak ele aldık. Bir dahaki seferde görüşmek dileğiyle...

Screenshot_4.png

SC_Riber

SC-Riber.Games
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
▴ Güzel bir konu olmuş fakat Hearts of iron 4 ve Europa universalis 4 tarzı oyunlarda ciddi bir bakımda optimizasyon sorunu mevcut. Birazda ben ekleme yapiyim.
▴ Peki neler kastırma yapar? (Bilgisayarınız kaldırdığında bile)
> Ülkelerin aşırı fazla birlik basmaları.
> Büyük çapta bir savaş.
> Fazla gereksiz detaylar (ayarlarda).
▴Bu sorunu çeşitli workshoplarla azaltabiliriz "Best fps map,Kosarov's GFX & FPS+ Multiplayer Bundle" tarzı workshoplar az da olsa kasmayı engelliyor.
▴ Başarılı bir konu olmuş tebrikler.

yunssemr

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bana soracak olursanız nehirleri ve ormanları kapatmayın bu gölgeler stretejik olarak önemlidir onun yerine 3d birimleri kapatın çünkü çok bir önemi yok o askerlerin. Sadece hoş duruyorlar. Autotosave konusunda bi fikrim yok ama kapatmak da riskli olabilir oyununuz çökerse belki birkaç saatlik emeğiniz boşa gidebilir.
Not: Ben eski sistemimde de oynuyordum onda da düşük fps ler aldım şu anki yeterli donanımımla da düşük fps alıyorum. Sorun sistemden değil oyundan kaynaklanmaktadır.