Help Komutu Eklentisiz Nasıl Kapatılır? (+ Webden Eklentilerin Görünmesini Engellemek)

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Herkese Merhabalar!
Bu konumda /help, /minecraft:help, /bukkit:help tarzı komutları eklentisiz nasıl kapatacağınızı göstereceğim.
Help çalışmaya devam edecektir fakat hiçbir eklentiyi veya komutu göstermeyecektir.

İşlem basit bu yüzden konuyu da uzatmak istemiyorum.
İlk olarak Sunucunuzun help.yml dosyasına giriyorsunuz. Bu dosya Bukkit/CraftBukkit/Spigot/Paper/Taco farketmeksizin tüm Bukkit alyapılı sunucularda olacaktır.

help.yml dosyasını açtıktan sonra yorum satırlarının altına, en alt satırdan aşağıdakileri yazmaya başlıyor, yazdıktan sonra kaydedip sunucumuzu yeniden başlatıyoruz.

YAML:
ignore-plugins:
    - All

Kodumuz bu, bu basitçe tüm eklentileri, bukkit ve minecraft komutlarını Help'ten kaldırıyor ve help komutu için komut listelemeyi tamamen devre dışı bırakıyor. Tabii ki /? ve /? /boşluk + tab gibi açıkları kapatıyor mu o konuda test yapmadım, fakat help ve tüm uzantılarını kapatacaktır. Eklenti kullanıyorsanız bile ekstra önlem olarak yapabilirsiniz.

Bunun dışında eğer eklentilerinizin Server Status Query - Minecraft - Dinnerblog gibi sayfalardan öğrenilmesini engellemek için ekstra olarak aşağıdaki adımları da yapmanız önerilir.

1. bukkit.yml ve server.properties dosyalarını açın.
2. query-plugins ve enable-query ayarlarını false olarak ayarlayın.
3. sunucunuzu yeniden başlatın.

hiç eklentiniz yoksa help komutunu neden eklentisiz kapatmak isteyin demi bendeki de düşünce /emotions/biggrin.png birisi yorum olarak eklentileri gizlemek zaten saçma ne olacak önemli olan kendi yaptığın şey, bu arada eklentileri gizlemek istiyorsak neden help komutunu eklentisiz gizliyoruz? Demeden önce kendim belirteyim dedim.

Bir sonraki konularda görüşmek üzere, sunucularınızda başarılar dilerim!