Herkesin Yaşadığı Gereksiz Gerginlikler

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
oyun-forumu.png

117008

Herkesin Yaşadığı Gereksiz Gerginlikler

Merhaba Forum Gamer'ın değerli üyeleri. Bu konumda hepimizin yaşadığı gereksiz gerginlikleri konuşacağız.

1-Örümcek Anı

Duvarda bir örümcek var ama aldırış etmiyorsunuz. 2 Dakika sonra baktığınızda ise örümcek yok.....

2-Bozuk Paranızın Olmaması

Sabah saatlerinde okula giderken dolmuş şoförüne 100 lira verdiğiniz o an.

3-İzlediğiniz Korku Filminden Aşırı Etkilenmek

Gece kalkıp su içmeye giderken yaşanan o his. Çitalardan bile hızlı koşarak mutfağa ulaşırsınız.

Sizinde aklınıza gelen gereksiz gerginlik anlarınız varsa yorumlarda paylaşın

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Derse geç kaldığımızda içeri bir anda girip hoca ders anlatırken tüm herkesin sana baktığı o an.

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
"Her şey akılda biter" başlar ve süregelir. Gergin olmak, sinirli olmak, üzgün olmak, korkmak...Hepsi aslında bu hisleri tatmak istediğiniz için vardır. Aşık olma hissiyatı bu örneklemenin en katı hali. Aşık olmak istediğini insan bilir ama gergin olmak istediğini ya da korkmak istediğini üzerine düşünmeden bilemez. Yani bir insan yeterince güçlü olabilirse hiçbir şey hissetmeyebilir. Çünkü gözler dışarıya değil içeriye açılan bir penceredir. Kısacası gerginliğini paylaşmak veya gerginlikle ilgili bilgi edinmek için buraya giren kimseler, bu metni unutmayın ve hayatı sadece tınlamamayı öğrenin.

Bunlar yardımcı olabilir. Bu tarz dinleyen insanlar rahattırlar, olunması gerektiği gibi.

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
"Her şey akılda biter" başlar ve süregelir. Gergin olmak, sinirli olmak, üzgün olmak, korkmak...Hepsi aslında bu hisleri tatmak istediğiniz için vardır. Aşık olma hissiyatı bu örneklemenin en katı hali. Aşık olmak istediğini insan bilir ama gergin olmak istediğini ya da korkmak istediğini üzerine düşünmeden bilemez. Yani bir insan yeterince güçlü olabilirse hiçbir şey hissetmeyebilir. Çünkü gözler dışarıya değil içeriye açılan bir penceredir. Kısacası gerginliğini paylaşmak veya gerginlikle ilgili bilgi edinmek için buraya giren kimseler, bu metni unutmayın ve hayatı sadece tınlamamayı öğrenin.

Bunlar yardımcı olabilir. Bu tarz dinleyen insanlar rahattırlar, olunması gerektiği gibi.

Rahatlık çok önemli rahat insanlar daha rahat yaşarlar genelde.

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Bu ikinci attığın gerçekten iyi savaş oyunu oynuyorum ve 23/4 yaptım bu şarkıyla..

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bindiğim otobüs doğru otobüs mü acaba
sekiz kere kontrol etmeme rağmen

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dişçi dişçi.
Anlatmaya gerek yok.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
★ ★ ★
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bindiğim dolmuşa 100 tl uzatacak seviyeye erişseydim benim de böyle endişelerim olabilirdi belki.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Hiçbir şey hissetmemek kavramı neden bu kadar büyütülüp isteniyor anlamıyorum. Bir şey hissetmediğin zaman üzülmezsin, pişman olmazsın ama mutlu da olmazsın. Rahatlamaz sın, sakin olmazsın. Hiçtir sadece hissettiğin şey. Üzülmek, ağlamak gibi şeyler insanı insan yapan şeydir. İnan ki istemezsin öyle bir şey

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
Hiçbir şey hissetmemek kavramı neden bu kadar büyütülüp isteniyor anlamıyorum. Bir şey hissetmediğin zaman üzülmezsin, pişman olmazsın ama mutlu da olmazsın. Rahatlamaz sın, sakin olmazsın. Hiçtir sadece hissettiğin şey. Üzülmek, ağlamak gibi şeyler insanı insan yapan şeydir. İnan ki istemezsin öyle bir şey
İnsan güçlü değildir, mutluluk, hüzün ve diğer duygular zayıflıktır ama etik olarak doğrudur. Basitçe Tanrı'yı örnek verebiliriz.

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Toplu taşıma araçlarında birisi senden camı açmanı ister...

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsan güçlü değildir, mutluluk, hüzün ve diğer duygular zayıflıktır ama etik olarak doğrudur. Basitçe Tanrı'yı örnek verebiliriz.
Duygular insanı zayıflatabilir veya güçlendirebilir. Truvalı Helen yada Kleopatra gibi. Duygular yardımıyla insan bir amaç edinir ve yaşar. Duygular sayesinde insan kendi sınırlarını aşar ve imkansızı gerçekleştirir. Nasıl kullanman gerektiğini bilmediğin her şey sana zarar verir. Ama onu kullanmayı öğrenmek istemeyip bir köşeye atmak ta aptallıktır. İnsanlar hissetmekten korkar çünkü yara almaktan korkar. Üzülmekten korkar. O yüzden de korkak gibi kaçar kendinden.

Inanilmazz

Reelin and Rockin
En iyi cevaplar
0
Duygular insanı zayıflatabilir veya güçlendirebilir. Truvalı Helen yada Kleopatra gibi. Duygular yardımıyla insan bir amaç edinir ve yaşar. Duygular sayesinde insan kendi sınırlarını aşar ve imkansızı gerçekleştirir. Nasıl kullanman gerektiğini bilmediğin her şey sana zarar verir. Ama onu kullanmayı öğrenmek istemeyip bir köşeye atmak ta aptallıktır. İnsanlar hissetmekten korkar çünkü yara almaktan korkar. Üzülmekten korkar. O yüzden de korkak gibi kaçar kendinden.
Duygular hiçbir zaman güçlendirmez. Mutluluk, aşk, sevinç, cesaret bunlar güç değildir. Yanlış anlaşılmış amaçlardan başka bir şey değildir. İnsanlar o "yanlış anlaşılmış amaçlar" uğruna güçten vazgeçerler. Ve hissetmekten korkmazlar, korktuklarını sanarlar. İnsanlar evrimsel gelişimi mi dersin, yaratılışı mı dersin yoksa her ikisinin bir sonucu mu dersin bilemem ama bunun getirisi olarak hissetmek isterler. Hisler insanı bir robottan ayıran şeydir. Ancak ne var ki bir robot insandan daha güçlüdür. Bir işi daha hızlı ve kısa sürede yapabilme yeteneği gösterir. Daha erdemlidir, hedefinden ve amacından şaşmaz. Hiçbir duygu hissedemeyişi onun saf mantıktan oluşumunun sonucudur ve bu gerçek gücün tanımının bir kısmıdır, saf mantık ve erdem.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Duygular hiçbir zaman güçlendirmez. Mutluluk, aşk, sevinç, cesaret bunlar güç değildir. Yanlış anlaşılmış amaçlardan başka bir şey değildir. İnsanlar o "yanlış anlaşılmış amaçlar" uğruna güçten vazgeçerler. Ve hissetmekten korkmazlar, korktuklarını sanarlar. İnsanlar evrimsel gelişimi mi dersin, yaratılışı mı dersin yoksa her ikisinin bir sonucu mu dersin bilemem ama bunun getirisi olarak hissetmek isterler. Hisler insanı bir robottan ayıran şeydir. Ancak ne var ki bir robot insandan daha güçlüdür. Bir işi daha hızlı ve kısa sürede yapabilme yeteneği gösterir. Daha erdemlidir, hedefinden ve amacından şaşmaz. Hiçbir duygu hissedemeyişi onun saf mantıktan oluşumunun sonucudur ve bu gerçek gücün tanımının bir kısmıdır, saf mantık ve erdem.
Eğer robotlar insanlardan daha üstünse neden hala insanlara ihtiyaç var. Robotlar ne yaparsa yapsın asla hayal kuramaz, rüya göremez ve olmayan bir şeyi düşünemez. Bilim adamları çoğunlukla buluşlarında rüya ve hayal güçlerinden yararlanırlar. Mesela Mendeleyev kimyasal elementlerin atomik ve kimyasal özelliklerine göre sıraladığı periyodik tablosunu yayınlamadan önce bu elementleri organize edeceği örüntünün mantığını bulmada zorlandığı dönemde masasında uyuya kalmış ve elementlerin sıralamasını rüyasında görmüştür. Veya Einstainin gençken gördüğü bir rüya ;
Albert Einstein henüz gençlik dönemindeyken gördüğünü belirttiği rüyasını şöyle aktarmıştır;“Geceleyin arkadaşlarımla kızakla mal taşırken tepeden aşağıya kaymaya başladım ama kızağım hızlı ve gittikçe daha da hızlı gitmeye başladı. O kadar hızlı gidiyordum ki ışık hızına yaklaştığımı fark ettim. Tam bu noktada yukarı baktım ve yıldızları gördüm. Daha önce hiç görmediğim renkleri yansıtıyorlardı. Bir huşu hissiyle dolmuştum. O an bir şekilde hayatımın en önemli anlamına bakıyor olduğumu anladım.” Einstein sonrasında tüm bilimsel kariyerinin gördüğü bu rüya üzerine bir meditasyon (derin düşünme) olduğunu ifade etmiştir.
gibi. Saf mantık görünürde mükemmel bir şey gibi dursa da mükemmellik sadece bir yanılsamadır. Kaos bu evrendeki tek gerçekliktir. Evrenin yaratılışı veya oluşumundan beri her şey kaos şeklindeki bir düzende ilerler. Kaos teorisidir bu. Duyguların bir düzeni yoktur. Duygular da bir çeşit kaostur. İnsanın içinde yaşadığı ve ne kadar saçma ve düzensiz gibi görünse de aslında hepsinin bir amacı ve anlamı vardır.