Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

Haber Herkesin Zaferi 30 Ağustos — “Egemenlik verilmez, alınır.”

byBluera

Fiercely unapologetic.
Site Yöneticisi
Geliştirici
Mesajlar
918
Puanları
2,830
ZAFER.jpg

Herkesin Zaferi
Yüce Türk Milleti, Türk Kurtuluş Savaşı mücadelesinde egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha kanıtlayarak, işgalci güçlere karşı milli bütünlüğünü korumuş ve bütün milletlere büyük bir ders vermiştir. Cinsiyeti, etnik kökeni, yaşadığı yeri fark etmeksizin; 7’den 70’e herkes, bu amaç uğruna hayatını feda etmiş, şehit düşmüş veya gazi olmuştur.

Daha reşit bile olmamış binlerce çocuk kendi eğitimden, geleceğinden vazgeçerek; başkalarının eğitimini ve geleceğinin derdine düşmüştür. Mezuniyet töreni düzenlemesi gereken okullar, senelerce “Çocuk Şehit” törenleri düzenlemişti.

İleride başkalarının evinde yemekler pişsin, başkaları evlerinden uzaklaşmasın diye Ayşeler, Haticeler ve daha niceleri kendi evlerinden uzaklamış, cephelere mermiler taşımış ve hatta cephelerde bizzat yer almışlardır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında gerçekleştirilmiş olan Büyük Taarruz’un sonucunda, Yunan ordularının Anadolu topraklarından çekilmesiyle, Anadolu toprakları bir kez daha gerçek sahibinin egemenliğine girmiştir. 30 Ağustos, sembolik olarak Türk Kurtuluş Savaşı’nın şehitlerini, gazilerini ve tüm kahraman emektarlarını temsil eder.


Ulu Önder.jpg


Egemenlik Verilmez, Alınır
“Zafer, Zafer benimdir. diyebilenindir.”
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! Başta Ulu Önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve emektar kahramanlarımızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
 

AtomyTR

I'm not perfect, but I'm loyal.
S. Moderatör
Mesajlar
308
Puanları
1,290
30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun! :bayrak: